Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

26 maja 2009, 09:24

tosia napisał/a:
A co do seksu na przyspieszenie - działa jak nić. My w piątkowy wieczór broiliśmy, rano odeszły mi wody i w sobotę wieczorem Kuba był już z nami
o matko to dobrze ze rozsądek przemowił :ico_sorki:
W piatek zaczynam testowac :ico_oczko:
Sex przyspiesza poród bo w męska sperma zawiera oksytocynę, która powoduje skurcze macicy. Dlatego pod koniec zaleca się stosunki z użyciem prezerwatywy.

Ja mam taki leżaczek http://www.allegro.pl/item644125712_lez ... aphne.html dostałam od kuzynki ale raczej nie będę go używać, przy Dominice też nie używałam tylko kładłam tetrę na dno i jakoś dawałam rade. Zresztą mała od 4 miesiąca życia kąpie się w dużej wannie. Co do gąbek to też słyszałam ze nie wysychają do końca i zaczynają śmierdzieć :ico_olaboga:
woda nie wlala sie do uszu
Z tego co się orientuje to chodzi o zapalenie ucha, ale jak nie masz zamiaru wychodzić później na dwór to nie ma się czym martwic . Zawsze można po kąpieli założyć cienka czapeczkę dla pewności , mi się zdarzało nalać wody do uszek i małej nic nie było.

Ja mam prawie wszystko gotowe, wyprane, wyprasowane, wszystko kupione (chyba !?!?)
tylko jeszcze muszę wyprać wózek i fotelik samochodowy i możemy czekać. Torby jeszcze nie spakowałam, ale mam wszystko w domu więc ok.

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

26 maja 2009, 09:40

Sex przyspiesza poród bo w męska sperma zawiera oksytocynę, która powoduje skurcze macicy. Dlatego pod koniec zaleca się stosunki z użyciem prezerwatywy.
u nas polozne mowily zeby z 3 tyg przed terminem sobie nie zalowac bo wtedy juz nie ma zadnego zagrozenia dla dzidziusia :-D

mowily tez ze to z reguły najbardziej działa po terminie bo wtedy szyjka jest najbardziej podatna... nie wiem :-D

myszka_f, wlasnie te lezaczki tez byly w sklepie ale on jakis taki za twardy mi sie wydawał... ja poprosze mame zeby mi malutką wykapała pierwszy raaz, bo ja dzis to mam wrazenie ze wogole nie bede umiała jej wziac na rece, ale moze sie okazac ze bede sobie radzic wiec pomoc nie bedzie potrzebna :-) W koncu tyle mam sobie daje rade to czemu ja nie miałabym :-D

Nam połozna pokazywala jak dziecko brac na rece i wogole ale nie dosc ze to było trenowane na lalce, ktora jej zdaniem wygladala jak 2 kg dziecko to jeszcze sie nie ruszała :-) Wiec jakos przekonania nie mam :-)
Co do gąbek to też słyszałam ze nie wysychają do końca i zaczynają śmierdzieć
w sumie to wydaje mi sie logiczne ze ona smierdzi :ico_oczko: bo jest dosc gruba wiec pewnie ciezko ja wysuszyc , w lecie jeszcze inaczej bo na slonko mozna dac ale w domowych warunkach to chyba niemozliwe zeby wyschła dobrze :ico_noniewiem:

monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

26 maja 2009, 09:54

cześć dziewczynki wczoraj byłam u lekarza i jestem w szoku moj "mały" wazy 4kg :ico_olaboga: lekarz powiedział że narazie zostajemy przy probie porodu naturalnego ewentualnie jeśli trzeba bedzie to zrobi sie cesarke... matko jak ja takie wielkie dziecko urodze... szyjke mam już miekka i rozwarcie na 1 palec jeśli do 7 nie urodze to 8 mam sie na oddział do szpitala zgłosić na wywoływanie ja mam nadzieje że urodzi sie tak 1-2 czerwca
co do sexu podobno dziła dopiero po 38 tygodniu my sobie jakoś specjalnie nie odmawiamy ale jak narazie nic to nie dało

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

26 maja 2009, 09:56

3 tyg przed terminem sobie nie zalowac bo wtedy juz nie ma zadnego zagrozenia dla dzidziusia :-D
mówia ze po 36 tyg ciąża jest już donoszona i nie a zagrożenia dla dziecka jak się urodzi :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
Ja od razu sama kapałam Dominikę byłam zmuszona bo nie miał mi kto pomoc, moja mama jest niepełnosprawna a teściowa mieszka daleko (na szczęście :-) )
:-) W koncu tyle mam sobie daje rade to czemu ja nie miałabym :-D
Instynkt macierzyński rodzi się razem z dzieckiem dasz rade

[ Dodano: 2009-05-26, 09:57 ]
monis, No to poród blisko. Cztery kilo to dorodny chłopczyk :-D :-D :-D

monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

26 maja 2009, 10:04

ztery kilo to dorodny chłopczyk
jak sie dowiedziałam ile waży to dopiero teraz boje sie tego porodu

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

26 maja 2009, 10:13

monis, no to kochana gratuluje hehe nie jestem sama :ico_oczko:
ciekawe ile w rzeczywistosci te nasze dzieciatka po urodzeniu beda wazyc :-)

Dasz rade :ico_sorki: :ico_sorki:
mówia ze po 36 tyg ciąża jest już donoszona i nie a zagrożenia dla dziecka jak się urodzi
tu pewnie chodzi o to ze płuca juz po 36 tyg sa rozwiniete i dzieciatko moze samodzielnie oddychac :ico_sorki:

monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

26 maja 2009, 10:29

ramonka, to że Twoja klusia duzo waży nie oznacza ze urodzi sie wczesniej może być poprostu duza dziewczynką bo mi wczoraj lekarz powiedział że patrzac po wadze dziecka to termin porodu minął 23 maja

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

26 maja 2009, 10:44

to że Twoja klusia duzo waży nie oznacza ze urodzi sie wczesniej może być poprostu duza dziewczynką
oczywiscie ze nie , ja po prostu mam nadzieje :-D

[ Dodano: 2009-05-26, 10:45 ]
zreszta jest szansa ze USG oszukuje :ico_oczko:

monis
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1983
Rejestracja: 07 lis 2008, 14:06

26 maja 2009, 13:29

ramonka, podaj mi Twój nr tel jak cos to bede pisała smska

Ilka79
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 929
Rejestracja: 05 wrz 2007, 04:14

26 maja 2009, 16:46

Instynkt macierzyński rodzi się razem z dzieckiem dasz rade
Tak to prawda, ja niby mam praktyke bo juz mam dziecko i sama sie nim zawsze opiekowalam, nie mialam tutaj mamy ani tesciowej do pomocy, do tego jestem juz nianka od 10 lat, ale jak pomysle o takim malenstwu to dreszcze mi przychodza, i sie zastanawiam czy bede pamietala jak to wszystko robic, ale myszka_f, masz racje taki instynkt odrazu przychodzi i same bedziemy wiedziec jak sie zajac maluszkiem

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość