Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

24 mar 2007, 21:51

Kurcze jak tak patrze na Wasze Maluszki to sie załamuję :506: One tak dużo już umieją, Maja jest starsza od niektórych a nie jest tak sprawna... Martwie się o nią. NIe potrafi jeszcze tak ładnie unosić główki leżąc na brzuszku... W ogóle jak zaciska rączki to kciuka powinna mieć na zewnątrz a nie wewnątrz! Lewą stroną ma mocniejszą, dostałyśmy skierowanie do neurologa i na rehabilitację :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

24 mar 2007, 21:59

babe_boom, nieprzejmuj sie jedne dzidzi pozno zaczynaja chodzic inne pozniej mowic, ja sie opiekowalam blizniakami i oni chodzic sie nauczyli w wieku 2 latek mowic to dziewczynka 2 latka zaczela cos mowic a chlopczyk 2,5 wiec pozno a kuzynki coreczka 1,5 roczku i gadala jak stara, kazde dziecko idzie w swoim tepie, mi powiedzieli ze puki dzidzia nie bedzie miala 6 miesiecy to niemam sie nic martwic, glowa do gory, a rehabilitacja napewno pomoze ;D duzo kladz ja na brzuszek, moja dzidzia tez dlugo glowki niepodnosila dopiero teraz zaczela, za to raczki juz ma opanowane, ale bralam ja w pion i sadzalam na moich podkurczonych nogach jak lezalam i najpierw chwiala jej sie ta glowa nawet jak lezala na moich oparta a potem juz coraz bardziej ja trzymala i teraz tylko za paszki ja chwytam i trzyma sztywno glowke, ale to w ciagu tygodnia sie nauczyla a wczesniej jak taka marchewka lezala :ico_oczko: nic sie nie przejmuj i trenuj dzidzie napewno jej pomoze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
majorowa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 191
Rejestracja: 17 mar 2007, 11:13

24 mar 2007, 22:17

MamciaKochana ma rację. Nie przejmuj się. Jeśli chodzi o unoszenie główki to Oscarek unosi bez problemu, ale szybko się męczy i opada. Natomiast jeśli chodzi o kciuk to często ma schowany do środka.

Awatar użytkownika
babe_boom
4000 - letni staruszek
Posty: 4341
Rejestracja: 12 mar 2007, 17:58

24 mar 2007, 22:26

Dziewczyny ja studiuję pedagogike i kiedyś na II roku się uczyliśmy o tych paluszkach, ze jak do pewnego mementu zasiska kciuka w piąstke to może to być oznaka porażenia mózgowego.. ja do czwartku chyba umre z niepokoju, po porstu boje sie o Nią...

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

24 mar 2007, 23:55

majorowa, widze ze Oskarek strasznie kocha swoja mamusie ze nawet w nocy mu jej bardzo brakuje tak samo moja corunia oczka mili ale tylko do tatusia hihihih taka czarujaca jest jak z nim gada i oczkami przerwaca ze hoho :-D ale masz racje Oskarek jak dostanie stale jedzonka to wtedy bedzie tez dluzej spal a i tobie bedzie lzej w nocy, Julie tez narazie na wpol z nami spi bo to jej lozeczko jest do naszego przystawione, takie jakby polozeczko, otwarte, tyle ze sama umie w nim spac i rozroznia roznice miedzy swoim lozeczkiem a moim bo nad ranem chce juz do mnie hihihi nawet jesli roznica jest 5 centymetrow hihihihi

Justys87
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 08 mar 2007, 21:50

25 mar 2007, 20:40

A tutaj świeżutka, dzisiejsza sesyjka zdjęciowa Zuzanki :)

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

26 mar 2007, 14:01

babe_boom, nic sie nie martw kochana bedzie dobrze kazde dziecko inaczej sie rozwija musisz btc dobrej mysli moj Kubus tez mial raczki zacisniete czasem tylko otwieral wczoraj je dopiero odkryl :ico_haha_02: a dzis juz lapie prawie wszystko hi hi wiec moze lada dzien twoja dzidzia zacznie ja tez sie martwilam ze Kubus nie gaworzy nie usmiecha sie a inne dzieci tak nie musialam dlugo czekac jak Kubus zaczal gaworzyc i obdazac nas usmiechami :ico_haha_02: mam nadzieje ze i ty juz niebawem sie tego doczekasz :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
majorowa
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 191
Rejestracja: 17 mar 2007, 11:13

26 mar 2007, 14:05

Jak dzisiaj wciskałam Oscarkowi w rączki grzechotki to je trzymał, ale sam jeszcze nie łapie

Awatar użytkownika
justyna25
4000 - letni staruszek
Posty: 4967
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:12

26 mar 2007, 14:12

babe_boom nie przejmuj sie kochana,na pewno wszystko będzie ok. :ico_pocieszyciel:
Adusia też bardzo póżno zaczeła podnosic główke jak lezala na brzuszku ,bo dopiero jak miała około 3,5 miesiaca .Tez sie martwiłam.
A teraz w mgnieniu oka to nadrobiła.
Już siedzi ,turla sie ,mówi mama ,baba :-D

Awatar użytkownika
bozena
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5208
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:20

28 mar 2007, 21:49

Witajcie , że tez ja tu wczesniej nie trafiłam

To mój Antolek jak miał pół doby

Obrazek

a tu całkiem niedawno

Obrazek


a tak ogłada tubisie

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość