MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

08 kwie 2008, 15:20

witajcie kochane :)
ja tez juz dzisiaj po wizycie... :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: mam juz dosc tej ciazy :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: niby wszystkie wyniki dobrze... ale pani doktor twierdzi w dalszym ciagu ze dziecko za duze... na ostatnim usg dzidzia miala 1750 g czyli prawidlowo a moja lekarka zaszalala dzis z centymetrem i stwierdzila ze usg sie myli :ico_szoking: i skierowala mnie na kolejne badanie ... tym razem na miejscu, w szpitalu, ale oczywiscie miejsc nie maja wiec musze szukac znowu na miescie :ico_zly: ... co ciekawe kobiety z recepcji zaczely sie po glowach pukac jak im powiedzialam ze ponoc dziecko jest za duze i trzeba jeszcze raz to sprawdzic :ico_noniewiem:
szyjka ponoc "perfekt" czyli z tym olbrzymim brzuchem chodzimy dalej...do konca...
na 7 maja mam spotkac sie z polozna... jak dociagne do siodmego...
z wiktorkiem jak bylam w ciazy to mialam taka sama sytuacje, tylko lekarz inny mnie prowadzil...tez dostalam skierowanie na dodatkowe usg...a kilka dni przed umowiona wizyta urodzilam...oby sytuacja sie powtorzyla :ico_sorki: (mam zrobic badanie w 37 tygodniu)

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

08 kwie 2008, 15:49

MONIKAB fr, głowa do góry. Historia lubi się powtarzać :ico_oczko:

Ale co to znaczy, że dziecko jest za duże? Nie urodzi się po prostu wcześniej, bo szybciej się rozwija?

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

08 kwie 2008, 17:31

MONIKAB fr, nie martw się,na pewno wszystko będzie dobrze :ico_pocieszyciel: Jak może być dzidzia za duża?!Przecież rodzą się dzieci ponad 5 kilo i dobrze jest.A gdzie Twojej Aluni do 5 kilo?!Moja miała w 32 tyg. 1700gram i dr określił ja jako średniaczka,a oni to przecież określają na podstawie wymiarów.Ty się niczym nie przejmuj,mi przecież też określiła na podstawie macanego,że mam za wysoko macicę jak na ten tydz. ciąży.Ja pzrestałąm się już tak przejmować tym,co lekarze mówią,bo każdy ma inne zdanie.Głowa do góry,Alutka jest zdrowa i w sam raz :-D
szczako, kalkulatorek super,właśnie sobie sprawdziłam wagę :-D A jakie kolczyki robisz?Mojej siostry koleżanka robi sama super kolczyki(mam chyba z 10 par :-D ) i sprzedaje w necie na www.bizubizu.pl Chyba jakoś tak.
Ewelinko widzę,że bólowo mamy podobnie,z tym,że mi żadne skurcze na ktg nie wychodzą.Może zapytaj dr czy możesz brać na to nospe albo magnez :ico_noniewiem:

A teraz moja kolej na żale :ico_placzek: Widzę,że tylko szczako, ma dziś dobry dzień.
Ja byłam u mojej hepatolog od wątroby (mam wzwB) i wyniki mam takie sobie,jak to ona określiła"pół na pół".Tylko się właśnie dowiedziałam,że moja Jula może się zarazić ode mnie już w brzuszku,przez łożysko :ico_placzek: I okazało się,że powinnam zbadać na to Zuzię.Jak pytałam się kiedyś pediatry,to mówiła,że nie trzeba,bo dziecko sie na pewno nie zaraziło,bo dostało zaraz po porodzie immunoglobulinę i szczepionkę.A to g...o prawda.A ja głupia zamiast od razu zbadać,to się konowałów słuchałam.A ma prawie 7 lat.Tyle czekałam :ico_placzek: I Jula zaraz po urodzeniu tez musi mieć to badanie. :ico_olaboga: A co do mnie to następną wizytę mam w lipcu i jak parametry będą nawet trochę podwyższone,to czeka mnie jakieś leczenie antywirusowe.Mam nadzieję tylko,że nie w szpitalu :ico_placzek:

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

08 kwie 2008, 17:35

Zulcia, faktycznie, to nie jest Twój dzień :-?
Trzymaj się kochana :ico_prezent:
No i będę trzymać kciuki, żeby się Julcia od Ciebie nie zaraziła.

A kolczyki robię różne. Takie hobby. Moja siostra ma ich chyba z 20 par :ico_haha_01:
Nie sprzedaję w necie, bo się nie opłaca. Raczej wśród znajomych i robię z tego częste prezenty.
http://good-times.webshots.com/album/56 ... good-times

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

08 kwie 2008, 17:38

Zulcia, ja sie z każdym dniem coraz bardziej upewniam jak bardzo nie mozna polegac na opinii jednego lekarza. jeden konował powie ze cholestaze bedzie leczył po laktacji, drugi ze dziecko za duze a trzeci że sie dzidzia nie zarazi jak może sie zarazić. Najlepiej to samemu by było studia medyczne zrobić to by może człowiek wiedział co i jak :ico_zly:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

08 kwie 2008, 17:46

dzieki szczako, mam nadzieje ze tak bedzie :ico_sorki: ... ze urodze przed tym usg jeszcze :ico_noniewiem:
wiesz, we francji to ci wszyscy lekarze sa strasznie"uczuleni" na duze i "otyle" dzieci..(kilku moim kolezankom tez przepowiadali "olbrzymy" a dzieciaczki nawet czterech kilogramow nie mialy :ico_puknij: )
podobno Alicja wazy za duzo jak na swoj wiek (wszystkie inne parametry sa prawidlowe) a wg lekarki wczesniej nie urodze bo jestem za "szczelna" w srodku :ico_oczko:
a i jeszcze jedno - kiedy powiedzialam o tych moich odretwieniach miedzy nozkami, to przepisala mi tabletki przeciwbolowe :ico_szoking:

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

08 kwie 2008, 17:50

emalia30 pisze:witaj Kotk@u co tam kochana u ciebie?
juz niedlugo staranko zaczniecie na maksa a ja tak jak obiecalam czekam na 2 kreseczki i sie po nich rozdwajam :-D


witaj kochana :ico_haha_02: dzis 53 dc, czekam na @, miałam wywoływana @ luteiną :ico_olaboga: przed samymi starankami ześwirował mi organizm.czekam na @ z utesknieniem, a potem niech idzie sobie precz :ico_oczko:


Cudne pogaduszki tu u Was odchodzą :ico_haha_02: Ja sie troszke izoluję, bo jest mi coraz ciężej :ico_placzek:

[ Dodano: 2008-04-08, 17:52 ]
bardzo mocno trzymam kciuki za wszystkie MAJÓWECZKI i bardzo Wam kibicuję, bo jesteście mi bardzooo bliskie :ico_buziaczki_big:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

08 kwie 2008, 17:57

dziewczyny macie calkowita racje... ale mnie to wszystko strasznie wkurza, bo problem jest umowic sie na usg w tak krotkim czasie... ja juz brzuchata jestem dosyc i sama nie pojade... maz sie musi z pracy zwalniac... w poczekalni musze sie oczekac :ico_zly: dziecko ze soba zabrac :ico_noniewiem: a lekarce najlepiej - skierowanie na badanie wypisac z byle powodu( no i wlasnie przez to nigdy nie ma wolnych miejsc w szpitalu, gdzie kazda kobieta ciezarna powinna miec badanie usg przeprowadzone)
a sposob na byle dolegliwosc- PIGULY przeciwbolowe :ico_zly:

Zulciu, rowniez trzymam kciuki aby sie Julcia nie zarazila od ciebie

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

08 kwie 2008, 18:07

szczako, śliczne te kolczyki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Najbardziej podobają mi się zielone,bursztynki i takie z różą.
Marta26 pisze:Najlepiej to samemu by było studia medyczne zrobić to by może człowiek wiedział co i jak :ico_zly:

Zgadzam się,najlepiej wszystkie specjalizacje!
Monisiu szkoda słów na temat lekarzy.I jeszcze ta znieczulica innych pacjentów.
K@teczko trzymam kciuki,aby @ przyszła,następna już nie i żebyś niedługo tuliła swojego szkrabeczka.

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

08 kwie 2008, 18:19

Zulcia, chcesz? :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość