Awatar użytkownika
5thelement
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2009, 11:09

05 cze 2009, 20:51

Ilka79, czy ty kochana chcesz bym dostała zawału:) martwiłam się o ciebie:) co u ciebie, jak się czujesz pisz duzo

[ Dodano: 2009-06-05, 20:54 ]
W Rossmanie sprawdzają się dla dzidzi i one są 60*60, podobno kumpela mi mówiła że dobre są chusteczki nawilżające z Rossmana - tanie ale dobre, nie nasączone za dużo. My kupiliśmy na początek huggisy i chusteczki i pampersy:) ale oczywiście każdy sprawdza sam:)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

05 cze 2009, 21:15

5thelement, moje dziecko niestety urodzilo sie alergikiem i tylko nivea albo pampersa chusteczki tolerowala jego pupcia. Ale ja tez je wole,bo jak sie je w palcach potrze,to czuc balsam a te tanie sa jak plyn do naczyn,tak chszeszcza,jesli wiecie co mam na mysli :ico_wstydzioch:

No i warto kupic na poczatek kilka paczek juz przed porodem,bo ja mojego syna nie umialam wycierac i zluzywalam ogromne ilosci chusteczek :ico_szoking: Jak zobaczylam pierwszy raz w zyciu taki miniaturowy komplet miedzy nogami, to nie wiedzialam jak mam sie do tego zabrac :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: A maly robil kupke co karmienie :ico_szoking:
Czyli prawie co godzine :ico_olaboga:

Jakie to byly piekne czasy :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
5thelement
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2009, 11:09

05 cze 2009, 21:20

iw_rybka, masz rację bo nigdy nie wiadomo czy bąbelek nie będzie alergikiem:) póki co mamy aż trzy opakowania chusteczek, i coś myślę, że ja też będę zastanawiała się jak się do tego zabrać :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

05 cze 2009, 21:41

5thelement, co moge doradzic,to zeby najpierw przebrac a potem nakarmic :ico_oczko: Ja rodzilam 16 godzin i jak mnie zawiezli na sale poporodowa ,to kazali mi spac 2 godziny,ja mowie,ze nie dam rady,ze chce juz do synka,no to polozna powiedziala,ze mam 1 godzine poczekac i odpoczac.No to odpoczelam,umylam sie i poszlam po moje szczescie - dali mi go,pani zawiozla go w wozeczku na moja sale,ja grzecznie za nia i patrze - a moj syn wyglada jak z sierocinca :ico_szoking: Urodzil sie z waga 4590 i duzy 60 cm a ubranko mial w rozmiarze 54 :ico_puknij: No to niewiele myslac przebralam go,zmienilam pieluche i pytam kobiet,ktore lezaly ze mna co dalej? :ico_szoking: One do mnie,ze mam nakarmic - no to wyciagam cycusia i jakos probuje,ktoras z pan doswiadoczna byla, to mi pomogla i pokazala jak przystawic synka :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: No i jak go juz karmilam,to slysze,ze kupke zrobil - no to dobra mama zamiast odbic dziecko,chwile ponosic to zaczelam go tarmosic,rozbierac niezdarnie,zmienilam mu pieluszke i zadowolona ubralam a on biedny wszytko na siebie zwrocil :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: Pamietajcie,pupa w pampersie sie tak szybko nie odparzy i lepiej poczekac az mleczko sie ulezy w brzusiu :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:
Jak tak wam pisze,to sobie przypominam jaki to byl cudowny czas w szpitalu,tylko synek i ja.Do dzis nie moge zrozumiec skad mialam tyle sily???Ja prawie nie spalam,bo caly czas mu sie przygladalam :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
5thelement
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2009, 11:09

05 cze 2009, 21:56

iw_rybka, dziękuję za rady na pewno się przydadzą:) a powiedz mi czy Twój synuś miał nadmiar energii w brzuszku a później się to uspokoiło czy jak?? Mój synuś wariuje w brzuszku i powiem, że gdy ma dzień gdzie sobie słodko śpi dłużej to aż się przerażam czy wszystko ok:)

A co do karmienia piersią ja bardzo chcę i nastawiam się że będzie bardzo boleć i tego się bardziej boję aniżeli porodu - to chyba dziwne myślenie ale tak właśnie mam bo ja wogóle mam bardzo delikatne sutki i już od 25 tygodnia szczypię się, po szkole rodzenia powiedziano mi jak mam to robić by chociaż trochę je przygotować i powiem, że robią postępy :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

05 cze 2009, 22:35

iw_rybka, ale sie usmiałam z tego Twojego opisu :ico_oczko:
Ale racja to tak sie wydaje wszystko oczywiste a jak przyjdzie co do czego to :ico_szoking:

Obrazek

Obrazek

pojechalismy do moich rodzicow i wreszcie znalazłam kabel do aparatu :ico_brawa_01: teraz fotki mozna robic :ico_oczko:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

05 cze 2009, 23:05

5thelement, nieeee,karmienie nie boli - wazne jest zeby pamietac,ze brodawke trzeba cala do buzki wlozyc,ja sie balam,ze go udusze :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: I polecam kupic do szpitala masc Bepanten,rewelacyjna na sutki i zjadliwa ( tzn nie szkodzi dzidzi jak potem sie piers podaje ) i smoczek,moj urwis mial taki odruch ssania,ze tylko to go uspokajalo,inaczej caly czas chcial do cycusia :-D

A w brzusiu aktywny i niestety,ksiazkowe zapewnienia,ze niemowle spi 20h na dobe nie sprawdzily sie u niego :-D Mial tylko 2 -3 drzemki w dzien po 2h max.
I fakt,przed porodem miejsca malo juz mial i nie kopal,raczej sie przeciagal :ico_oczko:



ramonka, super ten wozeczek i jakie slodkie lozio,widze pokoj czeka na nowego lokatora :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

05 cze 2009, 23:16

iw_rybka, czeka, co prawda to maly kacik w naszej sypialni ale na razie wystarczy :-D

Moja mama mowila mi wlasnie o tej masci i musze wybrac sie do apteki :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-06-05, 23:17 ]
ja mowie dobranoc :-D
mam nadzieje ze dzis ze spaniem bedzie lepiej :ico_sorki:

Awatar użytkownika
5thelement
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 275
Rejestracja: 27 kwie 2009, 11:09

06 cze 2009, 08:06

iw_rybka, kochana dziękuję za odpowiedź:) też tak myślę że niestety ale mój synek będzie aktywnym chłopcem:) ale może to i dobrze bo będzie się super rozwijał:)
maść dostałam od kuzynki więc mam ze sobą już spakowane
ramonka, widzę że lubujemy się w tych samych kolorach:) łóżeczko też mam zielone a wózek chcę zielony:) już niedługo włożę zdjęcia:)

Życzę wam miłego dnia:)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

06 cze 2009, 09:27

ramonka, Andrzejek doczekal sie swojego pokoju jak mial roczek i 2 miesiace,a i tak drzwi na noc byly otwarte,do tego czasu spal u nas w pokoju dziennym,ktory w nocy zamienial sie w sypailnie :ico_oczko:

Tak maly ludzik nie potrzebuje przestrzeni,tylko lozeczka do spania i ramionka mamy :ico_brawa_01:

5thelement, powiem tak,jak byl niemowlaczkiem to malo spal w dzien ale w nocy spal pieknie i dawal pospac do 9-10 :ico_brawa_01: I tak jest do dzis :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość