Awatar użytkownika
jasma
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2007, 10:07

09 kwie 2008, 09:37

NO dam znać, już siedze jak na szpilkach i wiem, że to może głupie, ale dziś pewnie ostatni raz zjadłąm mój ukochany twarożek z miodem na śniadanie :ico_placzek: :ico_placzek:
Tak sobie dumam, czy to przez to tycie mogła mi ta cukrzyca wyleźć, czy może to podwyższony cukier powoduje, że tak tyje, do tego prawie 2 miesiące leżenia, zero ruchu, kondycji, pewnie przemiana materii spowolniłą i to wszystko razem mogło się nałożyć :ico_placzek: ? bo wydaje mi się, że jakoś się tak koszmarnie nie objadam a waga po prostu leci w górę jak szalona-już 11kg :ico_olaboga: :ico_olaboga: Dziś po południu ma też wizytę u gina i zobaczymy, co on na to :ico_noniewiem:
na razie pa i odezwę się ok. południa.

[ Dodano: 2008-04-09, 09:39 ]
Aha pamiętajcie, że to tego roztworu glukozy można sobie wcisnąć cytrynę. Naprawdę polecam, bo to bardzo ułątwia przełknięcie tego mdło-słodkiego świństwa i nie jest tak strasznie niedobrze po wypiciu :ico_oczko:

niunia
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 142
Rejestracja: 04 lip 2007, 13:14

09 kwie 2008, 11:03

jasma, trzymaj sie cieplutko, wagą sie tak bardzo nie przejmuj, ważne że dzidziuś jest zdrowy ! mysle ze brak ruchu wpłynał u ciebie na leniwość metabolizmu ale nie mialas wyboru z leżeniem, jesteś na ścisłej diecie ? duzo zdrówka! cukrzyca ciążowa- jesli takową potwierdziłby lekarz jest w zupełnosci odwracalna po porodzie:)

Awatar użytkownika
jasma
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 274
Rejestracja: 07 mar 2007, 10:07

09 kwie 2008, 12:42

hej mam wyniki i na szczęście po 75g glukozy po 2godz. sa w normie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: 130 a norma do 140 , ufffffff, odetchnęłam, bo to jest bardziej miarodajny pomiar, który stosuje się w medycynie u wszystkich pacjentów z podejrzeniem cukrzycy :ico_oczko: . TYlko nam ciężarnym wymyślili inną dawkę i potem każą powtarzać , bezsens......
Nie jestem na diecie, choć odkąd dostałąm te za wysokie wyniki to ograniczyłam cukier tyle ile umiałąm, ale ciężko było i zupełnie mi się to nie udawało :ico_wstydzioch: słodycze odstawiłąm to nie problem, ale np. miód, dżem to sa rzeczxy, od których jestem uzależniona do białego sera codziennie :ico_wstydzioch:
Z tego , co znam zalecenia to teraz czeka mnie kolejne obciążenie glukozą 75g w 32 tyg. ciąży, bleeeeeee, no nic, zobaczymy, co na to gin :ico_oczko: ważne, że już 2gi tydz. nie mam plamień i mam nadzieję, że już nie wrócą, i trochę zaczęłam chodzić w końcu
pozdr.

Awatar użytkownika
Marta26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7825
Rejestracja: 06 sie 2007, 13:19

09 kwie 2008, 13:07

jasma, ufff kamien z serca że wynik OK, ten z wyzsza dawką jest ponoć bardziej miarodajny wiec :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Agnes
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6396
Rejestracja: 10 kwie 2007, 20:39

09 kwie 2008, 14:21

jasma ale ty kobieto straszysz :-D :ico_oczko: :ico_oczko: zdrówka dla was :-)

no dziewczyny czekam na ten lipiec żeby wasze maluchy pooglądać :-D

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

09 kwie 2008, 15:00

jasma pisze:Aha pamiętajcie, że to tego roztworu glukozy można sobie wcisnąć cytrynę. Naprawdę polecam, bo to bardzo ułątwia przełknięcie tego mdło-słodkiego świństwa i nie jest tak strasznie niedobrze po wypiciu

Ja przy Izie wzięłam ze sobą cytrynę,ale nie wcisnęłam,bo spróbowałam i uznałam,że nie jest tak tragiczne :ico_oczko:
jasma, super,że wszystko jest ok :ico_sorki: :ico_sorki:

Ja jednak ide na ten test jutro,a nie w piątek,bo mama ma urlop,więc zostawię jej Izę :ico_sorki:

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

09 kwie 2008, 18:20

Hej
jasma to się cieszę,że wyniki ok
BeataW, Ja też nie używałam cytryny, jakoś przełknęłam...,a Tobie jutro życzę wyniku poniżej 140

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

09 kwie 2008, 19:19

laupina pisze: Tobie jutro życzę wyniku poniżej 140

Dzięki,oby....ale chyba psychicznie nastawiam sie już na to badanie,bo nie ciągnęło mnie tak do słodkiego,jak zwykle...zjadałam przez cały dzień tylko 2 wafelki....a normalnie z pół opakowania bym wcięła :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

09 kwie 2008, 19:21

BeataW, czyli wszystko ok, troszkę słodkiego zjadłaś niech trzustka się wykazuje

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

09 kwie 2008, 19:23

laupina, mam nadzieję,ze będzie oki, w ciąży z Izą miałam super wyniki,ale wtedy nie ciągnęło mnie tak do słodkiego :ico_noniewiem: No nic,okaże się,wyniki będę miała albo w piątek albo dopiero w poniedziałek :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość