kami111
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6757
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:16

Czy to normalne,że czasem dziecko mniej się rusza !!!!

13 maja 2009, 22:56

Czy to normalne,że czasem dziecko mniej się rusza przez cały dzień???

Zazwyczaj mały jest aktywny ale dziś mało sie rusza troche mnie to niepokoi.
Dodam,że jestem w 23 tc.
Może któraś z Was dziewczyny też tak miała ??
i czy to normalne ???

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

14 maja 2009, 07:21

moim zdaniem to normalne, jestem w 26 tygodniu i moja dzidzia jest bardzo skoczna
ale bywają dni ze poprostu nie rusza sie zbyt dużo, miałam taki dzien jak mój facet wrócił z delegacji, dzidzia akurat była bardzo spokojna, jak jechaliśmy na wekend majowy tez ani razu sie nie poruszyła w aucie

czasem dawała znać o sobie dopiero wieczorem jak sie połozyłam do łózka

teraz już coraz mniej takich "cichych" dni

ale oczywiscie jeśli sie tym martwisz- zapytaj lekarza lub położną, zadzwon do przychodni

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

14 maja 2009, 08:10

Ja tez myslę , że to normalne. Ja miałam podobnie - nawet jednego dnia to byłam bardzo wystrasznoa bo bardzo słabo wyczuwałam ruchy ale pare razy poruszałam brzuchem i zachęciałam dzidzie do zabawy ale kopnął raz i tyle ( widocznie nie miał ochoty na figle ) Dopiero jak położyłam sie wieczorem zaczęło sie na dobre brykanie. Tak więc nie stresuj sie za bardzo a jeśli nie daje Ci to spokoju to podejdz do swojego lekarza i zapytaj. A i im więcej o tym myslisz tym gorzej bo dzidzia wszystko wyczuwa. Wszystko bedzie dobrze. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
asiab
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5300
Rejestracja: 20 paź 2007, 09:20

14 maja 2009, 08:32

Mi też sie wydaje że to normalne :-) w 23 tyg są to jeszcze delikatne ruchy . Zjedz może czekolade może dzidzia wtedy bardziej sie rozbryka . A jak cie to dalej niepokoi to zadzwoń do lekarza.

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

14 maja 2009, 08:34

kami111, tak ,bywa ze maluszek lubi po prostu "spac " ,mozesz zachecic go np poprzez uszczypniecie brzuszka ...i zawsze jest zasada ze cokolwiek cie niepokoi to zawsze nalezy skontaktowac sie z lekarzem lub szpitalem ..lepiej isc dwa razy za duzo niz raz za malo :ico_noniewiem:

wogole mozesz np wybrac sobie ze pomiedzy 7-8 rano ,potem 12-13 ,18-19 liczysz ile razy maluszek daje o sobie znac ...tzn ze jest wszystko oki,oczywiscie maluszek moze miec inne godziny brykania :ico_oczko: ale dla ciebie to bedzie orientacja ile razy maluszek sie porusza
Ostatnio zmieniony 14 maja 2009, 08:35 przez mal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

14 maja 2009, 08:34

Będąc w ciąży miałam bardzo podobną sytuację. Córcia od rana do popołudnia ani razu nie dała znać o sobie. Byłam tak przarażona że pojechałam do szpitala na USG i okazało się że dzidzia była odwrócona rączkami i nóżkami do wewnątrz mojego brzucha i stąd ja nie wyczuwałam ruchów. A jak się okazało Emilia fikała na całego :-)
Także głowa do góry a jeżeli bardzo się martwisz to podejdź sobie do szpitala.

Powodzenia :-)

kami111
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6757
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:16

14 maja 2009, 09:10

Dzięki dziewczynki uspokoiłyście mnie :)

Mały zaczoł szaleć po 1 w nocy więc miałam ją z głowy :-)

mal, dzięki za rade Mały jest najbardziej aktywny wieczorem zawsze w dzień mniej ale myślę,że przez to że ja jestem w ruchu i się kołysze :)to daje popalić wieczorem ale wczoraj tam taka cisza była,że mnie to zaniepokoiło

DZIĘKUJE WAM WSZYSTKIM DZIEWCZYNKI ZA RADY!!!! :ico_buziaczki_big:

kami111
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6757
Rejestracja: 17 mar 2009, 17:16

14 maja 2009, 11:51

Gabi, właśnie Ci powiem,że moje sie rusza jak zwariowane i można to już zobaczyć nawet jak lerze to normalnie brzuch mi staje dęba jak sie mały przeciąga. Mimo ,że to wcześnie. Lekarz powiedział że to zależy od brzucha i tkanki tłuszczowej jak się dzidziusia czuje ....
Dlatego że go tak czuje właśnie przez cały czas to brak mnie zaniepokoił ale dziś wszystko wróciło do normy :ico_brawa_01: może mały miał gorszy dzień.Gabi, śliczną masz pociechę !!!

Ciebie również pozdrawiam !!!!!

Cortinka230
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 426
Rejestracja: 14 mar 2009, 07:51

20 maja 2009, 11:59

Gabi ależ masz śliczną córę:)

Ja dziewczęta zauważyłam że jak zjem coś słodkiego, albo lody, to wtedy maluch świruje tak że hej:)

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

10 cze 2009, 16:18

to normalne :)

jesli masz obawy i za dlugo sie nie rusza, to połóz sie i polez z 10 minut, na pewno sie obudzi :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość