Awatar użytkownika
Edyta21
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 42
Rejestracja: 18 mar 2007, 18:12

Rozliczeni na dziecko

30 mar 2008, 14:33

Witajcie...
chciałam sie zapytać czy można rozliczać sie na dziecko niepełnoletnie(w moim przypadku 17 miesięczne) czy tylko na uczące sie??

lilo

30 mar 2008, 20:20

Edyta21 - każde dziecko które przyszło na świat do końca 2007 roku :ico_oczko:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

31 mar 2008, 18:32

Edyta21, jest tak jak mowi lilo,rozliczenie jest na kazde dziecko,no chyba ze masz dzialalnosc gospodarcza to wtedy nie mozesz rozliczyc dziecka ,ale wspolmalzonek moze :ico_oczko:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

09 kwie 2008, 09:10

hej Mal a moze wiesz cos na taki temat czekaj zaraz wkleje artykuł z gazety wyborczej :
Ulga na dzieci pożera zasiłki

Gazeta Wyborcza z dnia 2008-03-13
Ziemowit Nowak

Skorzystanie z ulgi na dzieci dla wielu podatników może oznaczać pułapkę. Część biednych rodzin wychowujących dzieci nie dość, że na niej nie zyska, to może nawet stracić. Czytelnik „Gazety” twierdzi, że korzystając z ulgi straciłby rocznie 300 zł – jego brat już złożył korektę zeznania rocznego rezygnując z uli na dzieci. W rodzinie czytelnika dochód na głowę jest niższy niż 504 zł, dlatego pobiera z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zasiłek rodzinny w kwocie 44 zł miesięcznie na każde dziecko, czyli w sumie 1056 zł rocznie. Korzystając z ulgi podatnik może odliczyć 750 zł, które zwiększyłoby jego dochód "na głowę" do 516 zł. A to oznaczałoby utratę zasiłku. Urzędnicy potwierdzają, że coraz więcej osób składa korekty deklaracji nie chcąc stracić świadczenia rodzinnego. Zasiłek na dzieci to nie jedyne świadczenie, które można stracić przez ulgę na dzieci. Dotyczy to także m.in. dodatków mieszkaniowych czy stypendiów socjalnych. Wszystkie rodziny korzystające z takich świadczeń powinny przeliczyć, czy ulga podatkowa na dzieci nie powiększy ich dochodu netto na członka rodziny w taki sposób, że stracą do nich prawo.
lista wszystkich artykułów
MAL jak os wiesz na ten temt prosze napisz bo ja wlasnie wczoraj złozyłam pita do urzedu a po tym mi kolezanka pokazala ten artykuł w internecie :((( i nie mam zielonego pojecia co mam zrobic jak sprawdzic to czy mi sie ta ulga oplaca czy mam sie z tego wycofac?Nie umiem tego wszystkiego obliczac i nie wiem jak wiesz proszę o pomoc

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

09 kwie 2008, 19:28

karolas, tez czytalam o tym w necie ,jesli chodzi o obliczanie to ja jestem w temacie zupelnie zielona :ico_oczko: mi zawsze pit robil maz ale w tym roku ze wzgledu na dzialanosc robilo mi biuro rachunkowe ,sama w zyciu bym sie nie odwazyla ...i odliczyli mi tylko za dwoje dzieci nie za trojke bowiem nie mielismy takich dochodow by odliczyc cala trojke ......takze do konca sama nie wiem na ile to jest prawda na wyzej czytany artykul

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość