Awatar użytkownika
felicity001
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 988
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:25

10 kwie 2008, 13:43

Widze, ze dzis dzien wizyt :ico_haha_01:
Ja też już po wizycie u mojej położnej - malutek rosnie, rusza sie, serducho mu pieknie bije, glowka ustawiony w dol :ico_haha_02:
Dostalam list do szpitala w ktorym bede rodzic, ze mam przybyc na wizyte w przyszly piatek (pytalam polozna o co chodzi z tym - a ona mowi,ze chca zobaczyc czy wszystko w porzadku, bo ostatni porod mialam przy uzyciu szczypiec). Podejrzewam,ze moze nawet bede miec pierwsze w czasie tej ciazy badanie ginekologiczne :ico_szoking: (tu w ogole nie robia, chyba ze sa jakies wskazania)
Tak wiec z moja polozna zobacze sie dopiero za 3 tyg. - czyli 1 maja (zazartowalam,ze moze juz sie nie zobaczymy, bo do tego czasu urodze :-D - w koncu to bedzie 39.tydz)

Dzis wybieramy sie z Ola do Sheffield - mezus w czasie przerwy przyjezdza po nas, zeby nas tam podrzucic :-) Umowilysmy sie z inna mama i jej coreczka na spotkanie - milo bedzie kogos w koncu poznac (kogos kto tez ma dzieci) :ico_oczko: Mam nadzieje,ze jej coreczce nie bedzie przeszkadzalo,ze jest o rok starsza od mojej :ico_oczko: (moja ma 1,5 a jej 2,5 roku)

Pozdrawiam wszystkie :ico_ciezarowka: i do wieczorka :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Ewelina83
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 588
Rejestracja: 08 sie 2007, 11:02

10 kwie 2008, 14:45

Witam Was cieplutko!
U nas leje i brzydko choc temperatura zaczela sie podnosic :ico_haha_01:

MONIKAB fr to moze to normalne skoro juz dwie mamy te same odczucia? Ale fakt moj maly jest taki nerwowy ze nie wiem!Jak wczesniej byl dosc spokojny to teraz wszedzie go czuje dzis tak mnie w nocy skopal ze az z bolu wrzasnelam :ico_haha_01: Juz tak bardzo chcialabym go miec przy sobie :-)
Slyszalam ze na koncowce to kluje tak jakby ktos szpilki w cipke wbijal :ico_haha_02: wiec moze zbliza sie wielki dzien...choc jeszcze z 2 -3 tygodni moglyby te nasze malenstwa poczekac!!

W ogole to od 2 dni mam jakis nawal sluzu, wkladki zmieniam jak szalona :ico_noniewiem:
no i to moje serduszko bije jak szalone!A jak lapia mnie takie skurcze to cisnienie takie mi do glowy idzie ze ho ho:::
Tez tak macie?????

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

10 kwie 2008, 15:46

felicity, to bardzo dobrze, ze bedziesz miec kolezanke i to z dzieciaczkiem... :ico_brawa_01:
mysle ze maluszki szybko sie zaprzyjaznia i roznica wieku nie bedzie miec znaczenia :-D
moj Wiktorek ma przyjaciol w roznym wieku - od 17 miesieczniakow az po 6 cio letnie szkolniaki... dzieci potrafia znalezc wspolny jezyk :-D
warto rowniez poszukac znajomych przez internet... ja tak poznalam kolezanke ktorej synek jest Wiktorkowym rowiesnikiem- chlopaki wrecz uwielbiaja te spotkania :ico_brawa_01:
ewelina, masz racje, oby te nasze maluszki jeszcze ze dwa tygodnie posiedzialy :ico_sorki:
jesli chodzi o te twoje skoki cisnienia, to ja ci proponuje pojsc do lekarza... prawde powiedziawszy to pierwszy raz sie spotykam z taka dolegliwoscia w ciazy :ico_noniewiem: warto zasiegnac rady specjalisty
a te szpilki w cipce... to dla mnie "nowosc", bo w pierwszej ciazy nie przypominam sobie aby cos mnie klulo "tam" w dole
nawal sluzu- :ico_noniewiem: ja nie mam w zasadzie wcale :ico_noniewiem:

Katka
Wodzu
Wodzu
Posty: 11450
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:43

10 kwie 2008, 16:06

emalia30 pisze:moja droga nie mysl o niej,bo tak przez stres i ogolne checi juz jej posiadania jest tak,ze sie tez opoznia przez to wlasnie
,pomodl sie do Bozi i glowa do gory juz ci mowie i tez pomodle sie za to,bys do konca tego tyg mogla pobiec po paczke always :ico_oczko:


nie mam juz sił , 55 dc i @ nadal brak :ico_placzek:
staram sie o niej nie myslec, ale to bardzo trudne :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Ewelina83
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 588
Rejestracja: 08 sie 2007, 11:02

10 kwie 2008, 16:08

No tak z tym cisnieniem jest sprawa troche dziwna bo we wtorek jak bylam na wizycie to cisnienie mialam w porzadku! tylko wlasnie jak mam te takie skurcze :ico_noniewiem: No ale moja gin uwaza ze to normalne.......jedynie serducho szaleje!

[ Dodano: 2008-04-10, 16:25 ]
MONIKAB fr, patrz co znalazlam w necie

Objawy zbliżającego się porodu - bezpośrednio poprzedzają poród.

I. Zmiany nastroju i zachowania - w 9-tym miesiącu ciąży, możesz odczuwać zmęczenie i wyczerpanie. Niektóre jednak z ciężarnych przeżywają nagły przepływ energii (zaczynają np. sprzątać, meblować dom - przygotowywać się na przyjście oczekiwanego potomka). Tuż przed porodem możesz odczuwać: ogólny niepokój, kołatanie serca, uczucie gorąca i uderzenia krwi do głowy - nie niepokój się, jest to normalne.

Mam nadzieje ze to jednak jeszcze nie to :ico_noniewiem: i chyba lepiej bedzie jak juz nie bede szukac niczego w tym internecie bo na glowe dostane :ico_haha_02:

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

10 kwie 2008, 17:08

Ja już po wizycie. Pozycja startowa przyjęta, czyli Ala wisi głową do dołu :-)
Z szyjką wszystko w porządku. Pani doktor powiedziała, że mam się nie bać, jeżeli już by się zaczęło, ale dobrze by było, gdyby jeszcze ze 2 tygodnie poczekała.

Morfologia i mocz uległy poprawie (chociaż zawsze były w porządku. Małe niedobory potasu i żelaza mi się po drodze przytrafiły).

Kolejna kontrola za tydzień.
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2008, 17:32 przez szczako, łącznie zmieniany 1 raz.

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

10 kwie 2008, 17:17

Ewelina83 pisze: w 9-tym miesiącu ciąży, możesz odczuwać zmęczenie i wyczerpanie. Niektóre jednak z ciężarnych przeżywają nagły przepływ energii (zaczynają np. sprzątać, meblować dom


:-D :-D :-D ja tak mam od 3 miesiecy bo sie dopiero co przeprowadzilam :-D :-D :-D na okraglo bym cos zmieniala, przestawiala i kupowala :ico_oczko: u mnie sie nie sprawdzi syndrom" szykowania gnazda" :-D

ale faktycznie, od tego szukania po necie mozna w jakas paranoje popasc :ico_noniewiem: chyba najlepiej by dla naszego zdrowia psychicznego bylo zorganizowac sobie choc jeden "dzien bez ciazy" tj zrobic cos czego nie robimy codziennie... moze wypad do kina, kosmetyczki itp. u mnie pozostaje jakas rodzinna wycieczka (z racji tego ze Wiktorka nie mam z kim zostawic) ale to dopiero jak moj niunius wydobrzeje :ico_noniewiem:

Ewelina, nie chce Cie straszyc ale ta twoja sprawa z cisnieniem mnie troche zainteresowala i poszperalam w necie...nie musi to byc oczywiscie prawda, ale chyba lepiej skonsultowac sie z lekarzem :ico_noniewiem: :

Ciśnienie tętnicze nie powinno przekraczać wartoś-ci 140/90. Zdarza się jednak, że kobieta, która nigdy nie miała problemów z ciśnieniem, w ciąży (najczęściej w ostatnich tygodniach) ma nadciśnienie, któremu towarzyszą obrzęki i obecność białka w moczu. Ten stan jest groźny dla matki i dziecka, wymaga leczenia szpitalnego

Kołatanie serca i uczucie zmęczenia : W ciąży wyraźnie wzrasta przepływ krwi, toteż serce musi więcej pracować, aby sprostać potrzebom organizmu...

Awatar użytkownika
Zulcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5016
Rejestracja: 07 maja 2007, 10:52

10 kwie 2008, 18:26

Witajcie dziewczynki :ico_haha_02:
U nas wreszcie świeci piękne słonko,oby tak już zostało.
My byliśmy w markecie,kupiłam w końcu butelkę aventu,bo lovi nigdzie nie ma.
szczako, super,że dzidzia ładnie rośnie i badania w porządku.Przeczytałam wiadomość,o jakie linki Ci chodzi?
Ewelina83, zapytaj się lekarza co sądzi o tym ciśnieniu,bo jak pisze Monisia,to takie skoki mogą(ale nie muszą) świadczyć o gestozie.
Ewelina83 pisze:w 9-tym miesiącu ciąży, możesz odczuwać zmęczenie i wyczerpanie. Niektóre jednak z ciężarnych przeżywają nagły przepływ energii (zaczynają np. sprzątać, meblować dom - przygotowywać się na przyjście oczekiwanego potomka).

Uuu,mnie dotyczy to pierwsze,u mnie symptom wicia gniazda na maxa wyciszony :ico_oczko:
Umowilysmy sie z inna mama i jej coreczka na spotkanie - milo bedzie kogos w koncu poznac (kogos kto tez ma dzieci) :ico_oczko:

Takie spotkanie dobrze zrobi i Tobie i Oleńce.Wy się powymieniacie doświadczeniami,a córeczki sie pobawią :ico_haha_02:
K@tk@ pisze:nie mam juz sił , 55 dc i @ nadal brak :ico_placzek:
staram sie o niej nie myslec, ale to bardzo trudne :ico_placzek:

Kasieńko głowa do góry,@ na pewno zaraz przyjdzie.Po prostu postaraj się odwrócić od niej myśli.A może jesteś w ciąży?Nie wiem co Ci poradzić.W każdym razie jestem całym sercem z Tobą i ściskam mocno kciuki.
Monisiu jak Wiktorek?

Awatar użytkownika
Ewelina83
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 588
Rejestracja: 08 sie 2007, 11:02

10 kwie 2008, 18:29

MONIKAB fr pisze:Ciśnienie tętnicze nie powinno przekraczać wartoś-ci 140/90. Zdarza się jednak, że kobieta, która nigdy nie miała problemów z ciśnieniem, w ciąży (najczęściej w ostatnich tygodniach) ma nadciśnienie, któremu towarzyszą obrzęki i obecność białka w moczu. Ten stan jest groźny dla matki i dziecka, wymaga leczenia szpitalnego

Kurcze to faktycznie chyba bede musiala isc to gdzies skontrolowac no bo w sumie we wtorek moglo byc jeszcze oki a dzis moze sie wszystko zmienic....
choc i tak wydaje mi sie ze dzis jest odrobine lepiej :ico_noniewiem:
szczako, to super ze wszystko dobrze :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: i Alusia przygotowana do wielkiego dnia :ico_brawa_01: teraz juz wszystkie powoli mozemy szykowac sie do wielkiego dnia :ico_haha_01:
A swoja droga to czesto masz wizyty ja jestem tydzien do tylu a wizyte kolejna mam za 3 tygodnie czyli w 37 tygodniu ciazy i to podobno ostatnia :ico_noniewiem:
K@tk@, nic sie nie martw juz nie dlugo przyjdzie.Wszystkie trzymamy kciuki!!!!!

szczako
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1651
Rejestracja: 15 paź 2007, 19:06

10 kwie 2008, 18:38

A swoja droga to czesto masz wizyty ja jestem tydzien do tylu a wizyte kolejna mam za 3 tygodnie czyli w 37 tygodniu ciazy i to podobno ostatnia :ico_noniewiem:

Michał też się zdziwił. Ale skoro pani doktor uważa, że są potrzebne, to pójdę.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość