Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 cze 2009, 12:42

to mnie pocieszylas :ico_oczko:
helen ja za to moge wiecznosć w ciaży być, zero mdłosci :ico_oczko: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: jedyne co mi dokucza to zgaga ale da sie pzreżyć, na początku ostra bezsennosć :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: było strasznie ale doszło do normy :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko: ból kosci ogonowej-pomaga mi basen :ico_sorki: reszta da sie przeżyc :ico_oczko:

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

22 cze 2009, 12:43

przeszlo ci troche, czy dalej tak cie mdlosci mecza?
no jest ciut lepiej :ico_sorki: :ico_sorki: na szczescie ale juz rosolek sie gotuje a to zawsze mnie leczy :-D :-D
jak chcesz wyślę ci "intrukcję" i sama taki tort zrobisz
Bardzo poprosze o przepis :ico_sorki: :-D w sumie ja torty umie robic bo zawsze jak jakas okazja to zasowam ale tego jeszcze nie robilam :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-06-22, 12:44 ]
helen ja za to moge wiecznosć w ciaży być, zero mdłosci
Ja tak mialam w pierwszej ciąży. w drugiej ale teraz normalnie umieram i mam nadzieje ze niedlugo przejdzie :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

22 cze 2009, 12:46

mój ulubiony ala rafaello
to rzuc przepis...

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

22 cze 2009, 12:49

ale słodkosci Wam tu w głowie wciąż :ico_olaboga: przestać o jedzeniu bom już głodna ajeszcze 3 godizny w pracy :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

22 cze 2009, 12:52

moj A. dzwonil, jutro musi na jakas wystawe z szefem jechac, wiec i tak nie byloby go ze mna na wizycie... sama nie chcialam go wziac, a teraz jestem zawiedziona :ico_puknij:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

22 cze 2009, 12:57

moj A. dzwonil, jutro musi na jakas wystawe z szefem jechac, wiec i tak nie byloby go ze mna na wizycie... sama nie chcialam go wziac, a teraz jestem zawiedziona :ico_puknij:
i dogódź tu kobiecie :-D

Awatar użytkownika
AsiaNL
4000 - letni staruszek
Posty: 4998
Rejestracja: 03 mar 2009, 21:23

22 cze 2009, 12:59

Ja napewno zabiore M na pierwsza wizyte :ico_sorki: w sumie to on i tak by nie puscil mnie samej :-D jak on to mowi ta dzidzia to polowa jego samego wiec on musi widziec i wiedziec wszystko :ico_sorki:

AAaaaa folika znow zapomnialam :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

22 cze 2009, 13:00

AAaaaa folika znow zapomnialam
a jaka dawke kwasu foliowego bierzecie, 400?

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 cze 2009, 13:01

to pewnie biszkopt zrobić umiesz prawda???? zwykły biszkopt okrągły dzielisz na 3-4 krążki
(jak nie masz przepisu to krzycz-dopiszę)

warstwa śmietanowa to
0,5l-0,75l śmietany 30%- ubijać na wysokich obrotach aż będzie puszysta
dodać 2-4 łyzek cukru pudru i kropelke aromatu kokosowego
dosypac opakowanie wiórków kokosowych

i masa gotowa

masa toffi to poprostu ugotowana puszka mleka zagęszczonego słodzonego, trzeba gotować nieotwartą puszkę na małym ogniu około 3,5- 4 godzin :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
taką schłodzoną masą posmarować każdy krązek biszkopta i również zostawić na ostatnią wartswę górną :-D :-D

na taki krązek posmarowany toffi dajesz bitą śmietanę i nakrywasz kolejnym krażkiem

jeśli tort ma być dla dorosłych nasaczasz delikatnie każdy krązek likierem kokosowym (podróbką malibu) mozesz rozcieńczyć z ciepłą wodą

jeśli dla dzieci to poprostu wodą z cukrem :ico_oczko: pamietając aby nie przemoczyć warstwy ciasta :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: tylko delikatnie skropić każdy krązek, ważne zeby był delikatnie wilgotny, wtedy tort nie bedzie suchy i nie "wciagnie" śmietany

wierzch tortu smarujesz toffi
boki tortu smarujesz śmietaną i obsypujesz potartą na tarce biała czekoladą (najlepiej ją trzymać w lodówce przed potarciem to sie nie rozpusci)
górę dekorujesz wyciskając na brzegu szlaczek ze śmietany
a na środek- tu już Twoja inwencja twórcza
wiórki kokosowe, biała czekolada, listki, kwiatki z białej czekolady, różyczki z opłatka, czekoladowe ozdoby :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: cokolwiek

pomiędzy warstwy też mozesz zetrzeć czekoladę, jak złapiesz "wątek" to sama dojdziesz na co masz smaka :-D :-D

ja uwielbiam wersję z malibu :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

22 cze 2009, 13:05

no to kochane - wy pieczecie, ja oceniam smakowo :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość