Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

24 cze 2009, 17:24

musze zapytac ginekologa przy nastepnej wizycie jak to jest z nie mezami :ico_oczko:

ps.stawiam kazdej

Obrazek

ZA SKOŃCZONY 32 TYDZIEŃ

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

24 cze 2009, 18:10

betina, gdzieś czytałam ze nie-męzowie też dostają, bo to jest wolne tzw L4 rodzinne na dziecko, opieka na dziecko kazdemu sie należy bez względu na to czy ma sie ślub z jego matką :ico_oczko: :ico_oczko: a na żone tez można dostać jeśli miała np cesarke czy ciezki poród.... ale ogólnie te L4 jest na "rodzine" nie wazne czy na dziecko czy na żone...
należy sie opieka i tyle...

jak chcesz to poszukam tego raz jeszcze i wkleje ci linka :ico_oczko: :ico_oczko:

Przemek bierze 2 dni okolicznosciowego od dnia porodu i potem chyba 7 dni L4 :ico_oczko: :ico_oczko: albo 14 dni zależy jak bede sie czuła :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2009-06-24, 18:21 ]
no dobra odpisałam a teraz relacja od kardiologa :ico_chory: :ico_chory: :ico_chory: :ico_chory: :ico_chory:

ogolnie lekarz rozłożył ręce, mój przypadek jest beznadziejny :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

holter wykazał tętno najwyzsze około 170 :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
średnie wyszło 110-120 :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:

normalny człowiek ma około 70 ( od 60 do 90 w normie sie mieści )
jak ktoś ma tętno 100 to już uważa sie ze jest to bardzo duzo :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: a ja srednie mam 120
i nie jest to "przypadkowe" na tle nerwowym.... tylko stałe
przez ponad 6 godzin miałam tętno powyzej 150 czyli zupełnie tak jakbym biegła ponad 6 godzin w maratonie

dostałam na razie isoptin na ten częstoskurcz i spowolnienie tętna
mam przyjsc po ciązy jeszcze raz na kontrole
ale powiedział mi ze przyczyny nie znajdziemy na pewno
taka moja uroda... tak mój organizm działa... poprostu żyje na szybkich obrotach
mogę kiedyś skorzystać z pomocy kliniki która bada przewodzenie impulsów elektrycznych w sercu, bo być moze to jest przyczyną częstoskurczu :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

w każdym razie mam sobie z tym poprostu dalej żyć i zbijać tętno tabletkami :ico_placzek: :ico_placzek:

przy porodzie prawdopodobnie dostane lek dozylny obnizajacy puls

[ Dodano: 2009-06-24, 18:39 ]
odebrałam obraczki :-D :-D :-D :-D :-D są takie śliczne, ze nie moge wzroku oderwać... zaraz spróbuję walnać foteczkę :-D

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

24 cze 2009, 20:13

izuś_85, jakbys mogla to poszukaj tego o l-4 i wklej linka

niedobrze ze takie masz zle wyniki z ekg -a czy napewno mozesz przy sercowych klopotach rodzic naturalnie?

wstaw obraczki-tez chce sie poslinic :-D

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

24 cze 2009, 21:00

betina, zaraz spróbuje zrobić fotę :ico_oczko:

poszukam ci tego o L4 bo napewno gdzieś czytałam :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
niedobrze ze takie masz zle wyniki z ekg -a czy napewno mozesz przy sercowych klopotach rodzic naturalnie?
no widocznie moge, skoro taka moja natura... dostane leki dożylne na porodówce

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

24 cze 2009, 21:00

zapomnialam napisac-zeby nie bylo za wesolo wczoraj sciany okazaly sie mega krzywe a dzis sciany tylko do polowy wyschly z gladzi a sufit wogole i to przez ta pogode :ico_zly: jesli jutro to nie przeschnie to nie bedzie robione nic i 2 dni opoznienia
malo tego pajac w praktikerze mial sprzedac nam 9,5m paneli sprzedal o metr za malo kupione byly 2 tyg temu i chyba nie maja juz ich na stanie :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

24 cze 2009, 21:07

http://www.babyboom.pl/forum/ciaza-poro ... usia-6320/ tu pisze o tym jak to jest

Z tego co wiem, to 2 dni urlopu okolicznościowego przysługuje kazdemu ale tylko raz do roku i 14 dni zwolnienia platengo 100% na chorego członka rodziny ( w tym wypadku opieka nad zona po porodzie), w kazdym razie tak było.

Dokłądnie Twój maz musi isć do lekarza i wziąć L4 na Ciebie bądź maluszka - na Ciebie tzn. jest takie miejsce na L4 gdzie wpisuje sie date urodzin Twoją ...bądź maluszka... no tak oczywiście to nie będzie wtedy wynagrodzenie chorobowe męża tylko zasiłek opiekuńczy niestety 80%

ale gdzieś na podobnym forum pisało o tym ze tatko nie musi brać L4 na żone (bo moze nie mieć żony) a wtedy wpisuje sie do L4 dziecko

poszukam jeszcze raz jak znajde chwilke :ico_oczko: :ico_oczko:
na pewno o tym czytałam bo wtedy nie wiedziałam ze bedziemy z Przemkiem po slubie :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-06-24, 21:08 ]
betina, zawsze coś wychodzi pod góre... :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

24 cze 2009, 21:15


Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

24 cze 2009, 21:15

zrobiłam zdjecia obraczek ale rozładowały mi sie baterie w aparacie i już zdjeć nie ściągne na kompa :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: jak sie podładują to wstawie fotki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Katka jest w szpitalu :-D :-D ma rozwarcie na dwa palce i skurcze :ico_oczko: :ico_oczko:

[ Dodano: 2009-06-24, 21:19 ]
no widzisz, mówiłam ze gdzieś czytałam, tyle ze ja na jakimś forum :-D :-D :-D ważne ze na dziecko też przysługuje :ico_oczko: wiec nie masz sie czym martwic :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

24 cze 2009, 21:26

elloww. Ja sie zarzeram malinami i poziomkami :-D
izuś_85, a Ty nie dostaniesz zawalu na tej porodowce, jak Ty tetno masz takie przy normalnym chodzie a co dopiero bedzie przy takim maksymalnym wysilku ?!!!

betina, a Ty sie nie denerwuj. Ja zawsze biore poprawke na takie remonty :-D zawsze cos wypadnie, przedluzy sie i tyle... nic nie mozna zrobic :ico_oczko:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

24 cze 2009, 21:32

izuś_85, a Ty nie dostaniesz zawalu na tej porodowce, jak Ty tetno masz takie przy normalnym chodzie a co dopiero bedzie przy takim maksymalnym wysilku ?!!!
no przecież dadzą mi leki dożylne i bedą mieli spokój :ico_zly: :ico_zly: potem w razie czego to umyją ręce i powiedzą ze oni zrobili wszystko co w ich mocy :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:
jestem zła :ico_zly: nie łyknełam jeszcze tych tabletek... no bo skoro taka moja uroda i do tej pory z tym żyłam to dlaczego mam truć Amelkę teraz? do tej pory nikomu moje tętno nie przeszkadzało... pisałam wam wczesniej ze te babki co mi podłaczały to sie pytały czy ja do nich biegłam... wydaje mi sie ze one najbardziej sie przejeły tym co zobaczyły na pulpicie i mną

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość