ulamisiula
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3099
Rejestracja: 17 kwie 2007, 15:17

Czy jest szansa na bliźnieta?

08 lip 2009, 13:47

Witam!Mam takie pytanko: czy w naszym (moim i męża ) jest szansa na ciążę bliźniaczą?U mnie w rodzinie bliźnieta miałą siostra mojego ojca a ze strony męża -jego babcia, mama mamy była z bliźniąt.
Niedawno dowiedziałam sie że po długim stosowaniu tabletek anty w ciągu pierwszych 3 cykli mozna zajść w ciąże bliźniaczą.Ja biorę już 8 lat z roczna przerwą.

Awatar użytkownika
kasiaa1985
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2202
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:09

13 lip 2009, 22:36

ulamisiula, nigdy tego nie wykluczysz. Mówi się że ciąże bliźniacze głównie zdarzają się co 2 pokolenie, ale tak naprawdę reguły nie ma i ty nad tym nie zapanujesz :)
Też się "bałam" że urodzę bliźniaki, bo mój dziadek jest bliźniakiem, ale ominęło nas to szczęście. No ale nigdy nie wiadomo czy przy drugiej ciąży mnie to nie spotka...

lilo

14 lip 2009, 08:09

ulamisiula, szansa zawsze jest ale to tylko takie gdybanie... Ponoć właśnie najczęściej ciąża taka zdarza się co drugie pokolenie - obie moje babcie rodziły bliźnięta, mi każdy wróżył ale jak na razie stwierdzono ciążę pojedynczą :ico_oczko:
Przyjmowanie hormonów też ma tu jakieś znaczenie ale ja brałam przed pierwszą ciążą parę lat i też nic...
Czasem tak bywa że bliźnięta trafiają się w rodzinie w której do tej pory się nie zdarzały a omijają te które "statystycznie" powinny kontunuować tradycję rodzinną...

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość