Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

28 maja 2009, 12:18

oj Moniko, czasem nie jest latwo!!! mowi sie, ze male dziecko, mlaly klopot, duze-duzy!!! no i sa jeszcze te zyciowe klopoty.... i w tej chwili, to najchetniej bym sie zapisala na dluuuugie spanko :ico_oczko: no ale coz, trzeba przeczekac! podobno wszystko mija :ico_noniewiem:

ewusia75
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 185
Rejestracja: 18 paź 2008, 22:51

09 lip 2009, 16:44

witajcie odzywam sie po dlugiej przerwie podlaczona do swiata!!!
Na France telecom czekalismy ponad m-c czasu tak sie spisali :(
Przeprowadzka minela w miare sprawnie ale to juz przeszlosc,na porodowke pojechalam 18 czerwca o 19 a mala sie urodzila 19 o 3:22 porod byl okropny zawiodlam sie szkoda slow.
dziewczyny moze znacie herbatki cud laktacje?
pozdrawiam

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

15 lip 2009, 22:40

witam po dlugiej przerwie :ico_wstydzioch: co u Was?
Ewusia moje ogromne gratulacje kochana :ico_brawa_01:
opisz prosze swoj porod :ico_sorki: i malutka Helenke ,ile wazyla, mierzyla itp. :ico_oczko:
i jesli mozesz, to wstaw nam jej zdjecie :ico_sorki: a swoja droga sliczne imie wybraliscie :ico_brawa_01:
co do herbatek laktacyjnych to ja w nie nie wierze i nigdy takowych nie pilam... po prostu wlewalam w siebie duzo wody mineralnej ( nawet do 3 litrow :ico_oczko: ) i nie mialam problemu z laktacja :ico_oczko:
wiem ze na polskim rynku sa takie herbatki, wiec jesli wierzysz ze Ci pomoga, to kup :ico_oczko: podobno rowniez picie bawarki sprzyja laktacji ale jak dla mnie- bleee...
pozdrawiam i zycze duzo zdrowka

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

17 lip 2009, 13:40

Super sie spisalas :ico_brawa_01: masz teraz prawdziwa slicznotke :ico_oczko: i to jest najwazniejsze :ico_oczko: Z porodami roznie bywa i zalezy na kogo sie w szpitalu trafi! :ico_zly: u mnie roznie bylo :ico_zly:
Mnie tez imie bardzo sie podoba :ico_brawa_01:
Co do karmienia, to ja pilam sporo kawy zbozowej! (caro) bo lubie i dzidzie tez lubia i to wspomaga laktacje wlasnie dlatego, ze daje dobry smak i dzidzia wiecej pije! Latem jest zawsze troche ciezej z karmieniem, bo trzeba jeszcze wiecej pic!!!
zycze ci powodzenia w karmieniu i tym picianiu :ico_oczko: no i odpoczywaj, bo to tez dobrze wplywa na karmienie :ico_haha_01:

U nas sa straszne upaly i dzisiaj nic mi sie nie chce :ico_olaboga: a tu prasowanie na mnie czeka :ico_zly:

Wyjezdzacie gdzies na wakacje? My niestety nie! coz brak kaski :ico_zly:
trzymajcie sie cieplutko! :ico_haha_02:

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

17 lip 2009, 17:36

Anulaf, u nas tez upaly :ico_olaboga:
a do tego wczoraj przeszla w nocy okropna burza :ico_olaboga: caly pawilon mi polamalo :ico_zly: i teraz nie mamy ani krzty cienia na podworku :ico_placzek: biedne dzieci beda musialy sie na slonku prazyc :ico_olaboga: ale tylko jakis tydzien :ico_sorki: , bo planujemy koncem przyszlego tygodnia wyjezdzac do Pl :ico_noniewiem: zobaczymy jak moj A z praca sie wyrobi :ico_noniewiem:
Anula, wakacje we fr tez sa super :ico_oczko: jest mnostwo atrakcji dla maluszkow :-D
mozecie wyskoczyc nad morze np na jeden dzien ( my bylismy w zeszlym roku) a w tym poojechalismy na safarii i bylo super! polecam :-D
Ewuniu cos nie zagladasz tutaj :ico_noniewiem: ale pewnie masz mase roboty przy malej Helence :ico_oczko: jak Twoja laktacja? oby wszystko sie unormowalo :ico_sorki:
moja Ala nadal przy cycku wisi, ale juz jestem tym zmeczona :ico_placzek: bo wola o piers w kazdej sytuacji i gdziekolwiek bysmy nie byli :ico_olaboga: a najgorsze jest to, ze od porodu przespalam tylko jedna cala noc :ico_olaboga: budzi sie nawet 2-3 razy i steka o cyca :ico_zly: glodna nie jest na pewno, tylko taka z niej przytulanka...ech... mysle nad odstawianiem, ale nie wiem czy do dwoch lat nie pociagne :ico_olaboga: twarda sztuka :ico_haha_01:

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

18 lip 2009, 11:16

Moniko, moja mala tez jeszcze troche cyca :-D a ma juz dwa latka :ico_oczko: tylo ze w nocy to juz od dawna mam spokoj! tzn mam taka technike na nocne spanko i jak tylko dzidzia je co innego niz mame na kolacje, nie wstaje w nocy, tylko wysylam tate z piciem! no bez placzu sie nie obedzie, ale tak po paru dniach juz dziecko sie nie budzi i nie wola o cyca! Polecam, tylko na poczatku potrzeba stalowe nerwy!

Co do wakacji, to my wlasnie tak robimy, no ale wiadomo, w domu zawsze ma sie cos do roboty...

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

18 lip 2009, 12:56

Anulaf, ech, widze ze te nasze kobitki to bardzo "cycatki" sa :ico_olaboga:
z reszta moja szwagierka tez ma pannice ponad dwuletnia i nadal ciumka piers :ico_oczko:
co do nocnych interwencji meza, to nie mam co liczyc na jego pomoc niestety, bo rano musi wstawac do pracy, wiec nie chce go budzic, chociaz moze na wakacjach sprobujemy tego sposobu :ico_noniewiem: moze po malutku bedziemy tez oduczac od cyca w dzien :ico_noniewiem:

Anula, czemu nie masz suwaczkow dzieciakow?

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

18 lip 2009, 15:12

Bo by bylo za duzo :-D ja mam czworke dzieciaczkow :-D i jestem tylko na jednym watku poza tym, wiec tam mnie kobitki znaja i nie ma potrzeby wstawiania suwaczkow :ico_oczko: poza ta malutka moje dzieciaczki sa juz duze (18, 13 i 10lat)

Jak chcesz sama odzwyczajac corcie, to tez jest sposob, ale wtedy trudniej!
Trzeba malej powiedziec wieczorem jak sie kladzie, ze to ostatni cyc i nastepny rano! i ze jak sie obudzi w nocy, to mama da tylko wody! nie stety nie nalezy wtedy brac dziecka na rece, tylko zostawic w lozeczku, nawet jesli placze! Dlatego bardzo ciezko, bo ma sie ochote przytulic... no ale jak sie juz wezmie na rece to ciezko odmowic cyca.... Jesli sie to dziecku powie, to nalezy juz sie tego trzymac i nie popuscic! To tez dziala! ja tak robilam jak meza nie bylo lub jak wlasnie wczesnie wstawal! No ale wtedy czlowieka az skreca! ale to dziala i mnie sie zawsze tak udalo!

Najgorsze z tym karmieniem to latem, jak sie jest w stroju kapielowym! Moja od razu mnie rozbiera na plazy :ico_zly: Teraz juz tak mocno nie cyca, tylko tak dla formy i czasem sie z tegi smieje, wiec moze juz niedlugo bedzie! Ja zawsze robie jak chce dziecko tzn to ono decyduje kiedy juz nie cyca :ico_oczko:

powodzenia! trzymaj sie cieplutko :ico_haha_01:

ewusia75
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 185
Rejestracja: 18 paź 2008, 22:51

18 lip 2009, 15:21

Witajcie,
dziekuje za mile slowa zdjecia mam na NK bo tutaj jakos nie umiem wstawic.
Jesli chodzi o karmienie to jakos daje rade chociaz od poniedzialku podaje jedna butelke ze sztucznym mlekiem,przez to mala ma zatwardzenie no i nie mogla zrobic kupy.
herbatki hippa z polski mialam i sie skonczyly a tutaj kupilam w aptece jakies cudo i chyba dzieki temu jeszcze cos mam bawarke tez zaczelam pic!
Mala spi ladnie i jest grzeczna nie moge narzekac za to moj synus Aleksander ciagle plakal i nie dawalam rady przy nim.
mala wazyla 3320 i miala 52cm.waga z wczoraj to 3890 i 53cm w PMI mowia ze dobrze wczoraj tez bylismy u lekarza pierwszego kontaktu na 1 wizycie kontrolnej i jest ok.
Na wakacje nigdzie nie jedziemy zreszta nawet o tym nie myslalam do polski mnie cos nie ciagnie w tym roku.jedyne co to moze gdzies pojedziemy na weekend tutaj blisko jak bedzie ladna pogoda.
pozdrawiam

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

20 lip 2009, 13:23

Ewusiu! spora masz panienke i jak ladnie rosnie :ico_brawa_01: :-D pij dalej! moze lepiej sie ruszy i bedziesz mogla na nowo tylko piersia karmic! Przy drugim dziecku czasami wydaje sie, ze jest mniej mleka, bo lagodniej sie przechodzi przez etapy karmienia i ja np nie mialam az takich twardych piersi i nie musialam odciagac! jesli dzieco po karmieniu jest spokojne, ladnie rosnie, to znaczy, ze jest wystarczajaco mleka!

Ja tez nigdzie nie jade! no i do Polski, to tez mnie nie ciagnie...ale to juz z powodu rodzinki :ico_oczko:
trzymaj sie :ico_haha_01:

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość