Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

17 lip 2009, 10:46

bo maly nie bierze do buzi zadnych rzeczy.. niby dobrze, ale troche mnie to martwi..
martwisz sie tym ze nic nie bierze do buzi???
no tak :ico_noniewiem: bo dzieci to raczej wszystko pakuja do buzi - tak jak Wasze... moj podnosi, rzuca, dotyka, ale nigdy nie wezmie tego do buzi :ico_noniewiem:

margarita83, calkiem mozliwe, ze juz swiadomie wola mama.... Jasper tez non stop krzyczy mama, czasami wydaje mi sie, ze do mnie (jak np. wyjde tak jak Ty, poza bramke)... ale tez jak sie bawi, to ni z tego, ni z owego, zaczyna gadac do siebie "mama mama" i nawet na mnie nie spojrzy... takze nie wiem :ico_noniewiem:

jaki masz prezent dla meza na urodziny? ;-) my juz obchodzilismy 40-tke w styczniu :/

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

17 lip 2009, 10:54

witaj MARGARITA

mi sie tez wydaje, ze dzieci juz powoli zaczynaja swiadomie wolac "mama" - moja Su tez wyciaga do mnie raczki i krzyczy "mama", wiec moze juz zaczynaja kojarzyc nas z tym slowem... A, ze mowia tez tak nieraz podczas zabawy, to moze dlatego, ze to slowo najlepiej juz znaja i najlatwiej im przychodzi...

SHOO - nie wiem czy powinnas sie martwic tym, ze Jasper nie czestuje sie wszystkim z podlogi i nie tylko... Z tego, co czytam, to dzieci zazwyczaj biora jednak do buzi wszystko, co im sie da, albo co znajda na podlodze, bo w ten sposob po prostu poznaja swiat... Ale ja tam bym wolala, zeby Zuzia nie byla taka ciekawska, bo po prostu wynajduje na dywanie WSZYSTKO, czego nawet moje oczy nie zauwazaja (dokladnie jak bylo napisane w tym artykule), wiectrzeba miec oczy dookola glowy... Wszelkie paproszki, wlosy, okruchy... :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:
Moze zapytaj o to na www.dziecko24.pl - zobaczymy co powiedza na to pediatrzy - moze nie wszystkie dzieci zachowuja sie tak "niby standardowo" :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2009-07-17, 10:56 ]
aaaa, jak tam Wasi faceci odnosnie tych 40-tek?? Nie maja jakichs dolow, albo kryzysow?? Nie twierdze, ze powinni miec (zebyscie mnie zle nie zrozumialy), ale nieraz ludzie ciezko przechodza takie "pelne" urodziny...

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

17 lip 2009, 13:35

Moze zapytaj o to na www.dziecko24.pl - zobaczymy co powiedza na to pediatrzy - moze nie wszystkie dzieci zachowuja sie tak "niby standardowo" :ico_noniewiem:
zapytam :-) zobaczymy, ile informacji bedzie zawierac to standardowe jedno zdanie, ktorym odpowiadaja ;-)
aaaa, jak tam Wasi faceci odnosnie tych 40-tek?? Nie maja jakichs dolow, albo kryzysow?? Nie twierdze, ze powinni miec (zebyscie mnie zle nie zrozumialy), ale nieraz ludzie ciezko przechodza takie "pelne" urodziny...
moj nie ma dolow... on twierdzi, ze czuje sie mlodo (i tak tez sie zachowuje czasami :/)
ale nie lubi, kiedy w zartach nazywam go dziadkiem i takie tam... wkurza go to ;-)
w sumie jednak ma jednego dola... ze jak Jasper bedzie mial 20 lat, to on bedzie mial 60... jak 30 (i wlasna rodzine), to on bedzie mial 70... a w tym wieku, to juz wiecie jak bywa :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

17 lip 2009, 16:02

SHOO - nazywasz A. "dziadkiem??" :-D :-D :-D Ty niedobra :ico_nienie: :-D :-D :-D

Pozyczylam aparat od tesciowej :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

działeczka (bylismy tam dzisiaj, Pan od poniedzialku zaczyna dzialac z mezem mojej siostry, trzeba skosic te chaszcze, bo nawet nie mozna tam samochodem wjechac... Nie wiem czy Wam pisalam, ze to bedzie blizniak polaczony garazami, bo bedziemy sie budowac razem z moja siostra) - za tym ogrodzeniem jest nasza działka - tam, gdzie jest tyle drzew... szkoda, ze wiekszosc trzeba bedzie wyciac... :ico_placzek:

Obrazek

powrot z dzialeczki do domku

Obrazek

szlaenstwa z tata

Obrazek

i to juz fotki z domu sprzed chwili, tylko data jest zle ustawiona

Obrazek

tu podeszlam do Niej, a ona mi pyk koszule nocna do gory :-D

Obrazek

Obrazek

[ Dodano: 2009-07-17, 16:04 ]
SHOO - odpisali Ci pediatrzy?? Wklej nam pytanie i odpowiedz, please... :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Iwona H
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2226
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:31

17 lip 2009, 16:09

Gie, świetne fotki :ico_brawa_01: Czy Su ma jakieś zdjęcia na którym się nie śmieje albo chociaż uśmiecha? :ico_oczko: Szczęśliwe dziecko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Nie wiem czy Wam pisalam, ze to bedzie blizniak polaczony garazami, bo bedziemy sie budowac razem z moja siostra)
chyba nie wspominałaś albo ja nie pamiętam :ico_noniewiem:
Macie już plany domku?

[ Dodano: 2009-07-17, 16:17 ]
Znalazłam fajną grę, mnie już wciąga :ico_olaboga: , nic nie robię tylko sadzę warzywa i owoce :ico_oczko:
www.zieloneimperium.pl

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

17 lip 2009, 16:39

Gie, pediatrzy odpisali, juz wklejam

Pytanie:
Witam. Moj 11-miesieczny synek podczas zabawy nigdy nie wklada sobie zabawek/znalezionych obiektow do buzi. Podobnie jest z piaskiem. Bawi sie znalezionymi przedmiotami, podnosi je, rzuca, stuka jednym o drugi, ale nigdy zabawka nie laduje u niego w buzi. Kiedy wychodzily mu zabki, wkladal raczki do buzi. Teraz mamy przerwe w zabkowaniu i nawet tego nie robi. Czy to jest normalne zachowanie u takiego dziecka? Dzieci znajomych zachowuja sie wrecz odwrotnie - wszystko wkladaja do buzi. Prosze o porade.

Odpowiedź:
17 lipiec 2009

Dziecko w tym wieku nie uczy się poznawać otoczenie przez wkładanie do buzi, zazwyczaj wykonuje to ok. 5-8. miesiąca, ale proszę obserwować dziecko.


obserwowac? no ja obserwuje i co z tego, jak nie wiem, czy tak ma byc, czy nie...
on nigdy nie wkladal rzeczy do buzi, nawet jak mial 5-8 m-cy :ico_noniewiem:

a dzialka wyglada.... zielono :-D duzo bedzie pracy przy koszeniu... ale fajnie, ze macie juz taki realny plan :ico_brawa_01:

Zuzia jak zawsze rozbraja usmiechem :ico_brawa_01:

Iwona H, u mnie niezmiennie kroluja SCRABBLE online (gram na www.kurnik.pl) praktycznie codziennie musze przynajmniej jedna partie pyknac... to chyba uzaleznienie :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

17 lip 2009, 16:52

Scrabble :D uwielbiam Scrabble - a grasz w polskie czy angielskie?? Ja kiedys tez duzo gralam - teraz pewnie nie ulozylabym nawet 4 literowego hasla ;)

A u nas goraco - wyszlysmy do baseniku na chwile ale nie dalam rady wytrzymac - musze kupic lezak i parasol i wtedy bede mogla spokojnie siedziec i patrzec co robi Nina :)))

A u nas jest premiera Harrego Pottera -za 38zl mozna zobaczyc Ginny i Longbottoma :D wolalabym Hermione :P no ale zawsze cos - chcialam kupic bilety dla mnie i siostry ale okazalo sie, ze nie moge zostawic Niny u cioci bo jej corka jest bardzo chora ;( a moj M oczywiscie pracuje :( Uwielbiam Harrego!!! Zadowole sie zwykla premiera o godzinie 34 z pokazem Magii i prezentami ;)

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

17 lip 2009, 17:40

Gie, świetne fotki Czy Su ma jakieś zdjęcia na którym się nie śmieje albo chociaż uśmiecha?
dzięki i proszę, specjalnie dla Ciebie - zabrałam Małej aparat i był taaaaki ryk... :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Obrazek

jak będę miała chwilę, to zerkne na te gierke... Ale boje sie, ze bedzie taka wciagajaca jak Hot Dog Bush :-D

Co do planów domu - jesteśmy w trakcie szukania projektu... Mi się podobaja 4-spadowe, ale dachy sa drogie, no i mniej miejsca na poddaszu, wiec pewnie bedziemy mieli 2-spadowy... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

SHOO - rzeczywiscie srednia ta odpowiedz... tak naprwde nie wiadomo o co kaman... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

YOANNA - prawdziwych aktorow mozna zobaczyc?? Hhhheee, chcialabym zobaczyc chociaz Nevila, lubilam Go :)

[ Dodano: 2009-07-17, 17:44 ]
aaaa, zapomnialam wczoraj napisac, ze NINA niezle sobie radzi z tym schodzeniem z lozka... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

ide chyba gotowac bób :-)

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

17 lip 2009, 17:44

Gie, ale masz fajnie, dużo pracy przed wami, ale z pewnością dacie radę.
Działaka faktycznie zielona :DD :DD :DD i szkoda tych drzewek, ale za to będziesz miała swój domek ;-) nie wspominałaś o bliźniaku, osobiście uważam że to super pomysł, zawsze będziesz miała siostrę w pobliżu.
Su faktycznie jak zawsze rozbraja uśmiechem a i biedroneczka zielona rzuciła mi się w oczy :-)

shoo, mnie to denerwują ci na www.dziecko24.pl , nigdy nie ma od nich jakiejś konkretnej odpowiedzi. Rozumiem ich że nie chcą brać odpowiedzialności, ale mam wrażenie że piszą tam tacy sami ludzie jak my a nie żadni pediatrzy!!! Tyle to i ja bym mogła ci napisać, chcesz??? ;-) ;-) ;-) :-P

My mamy małe szaleństwo przed tymi urodzinami P.
Zrobiliśmy zakupy dzisiaj, jutro P. kupi kiełbasę, kaszankę i karkówkę.
Ja zrobibę salatkę, teściowa ziemniaczki nadziewane i finito. Za dużo będzie ludzi żeby sie wysilać, bo ok. 30. Nie będę robiła żadnych szaszłyków ani skrzydełek, o nie!!! Zrobie to na nasze imieniny, będzie znacznie mniej osób (moje 29.07 a P. 1.08) i zrobimy jedną imprezę na moje i jego ;-)

Zamowiłam mu torta ale on o niczym nie wie, pstryknę fotę jak odbiorę ;-)
Kupiłam mu koszulę na krótki rękaw, taka w kratkę, sportową i prześmieszne bokserki pomarańczowe ;-)
Chciałam mu kupić komplet łańcuszek z bransoletą, ale oczywiście on nie będzie nosił takich "bibelotów" :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:

[ Dodano: 2009-07-17, 17:47 ]
np ta bardzo mi sie podoba
http://allegro.pl/item681875395_bransol ... rdano.html
do tego taki sam łańcuszek i super - nonono że nie chce :ico_zly:

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

17 lip 2009, 17:47

Scrabble :D uwielbiam Scrabble - a grasz w polskie czy angielskie?? Ja kiedys tez duzo gralam - teraz pewnie nie ulozylabym nawet 4 literowego hasla ;)
gram w polskie, dosyc wysoko stoje w rankingu (wcale sie nie chwale, hehehe)
a w angielskie tez od czasu do czasu gram... wygralam z A. - smiertelnie sie na mnie obrazil :-D
A u nas jest premiera Harrego Pottera -za 38zl mozna zobaczyc Ginny i Longbottoma
no wlasnie.. prawdziwych aktorow mozna zobaczyc? przyjechali na premiere do Polski? :ico_szoking:

Gie, a jednak Zuzia umie plakac :P
u nas tez jest ryk, jak zabiore malemu cos, czym nie powinien sie bawic... ale gdzies wyczytalam, ze jak zabierasz cos, to musisz dac cos w zamian.. i np. ostatnio zabralam mu moj tel. komorkowy, ktory dopadl, a dalam w zamian paczke chusteczek :-D i nie bylo ryku ;-)
w ogole, Jasperkowi juz przeszla faza na kable... teraz BARDZO zafascynowany jest ksiazkami (szczegolnie moimi)... dalismy mu jakas stara ksiazke i mial ucieche, wyrwal kilka stron, poslinil ja.. ale jak zobaczyl, ze ja mam swoja ksiazke, to rzucil tamta i przylecial do mnie... a jak sie denerwowal, ze mu jej nie chcialam dac :ico_olaboga:
jak sie denerwuje, to krzyczy i tak smiesznie podskakuje (tzn. ugina sie na kolankach, w gore i w dol), czasami uderza raczkami o to, co znajdzie :ico_noniewiem:
maly terrorysta

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość