Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

21 lip 2009, 11:19

To i ja mogę dołączyć do wątku dwulatków :ico_brawa_01:

Niektóre mamy pamiętam z okresu brzuszkowego a teraz znów możemy pogawędzić :ico_brawa_01:

Moja Elizka od ponad tygodnia ładnie woła na kibelek bo na nocniku nie chce siadać chyba, że kibelek zajęty a bardzo jej się chce no to usiądzie :ico_oczko:
Za to mało jada :ico_olaboga: Waży 11,7kg i nie wiem czy to nie za mało :ico_olaboga: chociaż urodziła się też nie duża bo 3kg. I może to jej urok. Śniadania czasem zje obiad zjada ładnie choc czasem zdarzają się protesty a na kolacje zjada owoce bo nic innego nie chce. Nie latam za nią nie wciskam na siłę.
A z gadaniem to też zbyt wiele nie gada, ja z natury jestem gaduła więc dużo do niej gadam czasem widzę jak koduje sobie w tej małej główeczce. Ale Elizka jest bardzo bardzo ruchliwym dzieckiem i rzadko kiedy można złapać ją na postoju :ico_oczko:

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

21 lip 2009, 15:41

Kinga_łódź, Witaj :-D
im nas wiecej tym weselej
ech a moja Juleczka sie pochorowała normalnie jestem w ciezkim szoku po południu ja chyciło miała wtedy lekki stan podgoraczkowy myslałam ze to jakies ogólne osłabienie a tu w nocy dopadła ja goraczka 40 C :ico_olaboga: :ico_olaboga: wiec odrazu dalam jej ibuprofen dla dzieci i zrobiłam chłodniejsza kapiel po tym temp jej spadła ale juz o 4 znowu wiec kolejna dawka leku a rano poszłam z nia do lekarki pech chciała ze nasza jest na urlopie i przyjmowała inne Szkoda gadac nic sie człowiek z tej kobiety dowiedziec nie mógł jedynie ze ma czerwone gardło i pewnie z tad ta goraczka jakie bylo moje zdziwienie jak w aptece okazało sie ze dostała antybiotyk + syropy wykrztusne w tym deflegamin :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:
dziwne postepowanie bo Jula ani nie kaszle ani kataru jedynie ta goraczka
i zeby syropy wykrztusne :ico_szoking: nie wiem co o tym myslec

fasolka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2007, 19:27

21 lip 2009, 16:25

Witam cieplutko ojjj Goździku to Twoja Julcia też chora.... Mój starszy synek teraz jest na wakacjach i takie same objawy ma ... i jakaś pediatra powiedziała że już dawno powinien mieć migdały wycięte bo białe.... Ale to inna bajka...:)
Zdrówka życzymy dla malutkiej bo u nas okazało się że Julcia ma bakterie w moczu i dostała furagin bo przy sikaniu płakała bardzo aż się zraziła i wróciliśmy do pieluszek...;( takie rzeczy przy nauce czystości mogą być podobno...
Goździczku nie wiem co Ci doradzić... Ja czasami czekam dwa dni z podaniem antybiotyku , ale mój syn starszy a córcia tak poważniej to mi nie chorowała...Pozdrawiam Was cieplutko trzymajcie się....

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

21 lip 2009, 18:46

ja tez zycze twoim dzieciaczka zdrowia

Awatar użytkownika
Ewcik
4000 - letni staruszek
Posty: 4042
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:28

21 lip 2009, 19:30

a mnie ktoś jeszcze pamięta??

u nas nocnikowanie pełną parą. Ala w ciągu dnia sama siada na nocnik jak czuje potrzebę, na spacerach ładnie podlewa trawkę. Pampersa zakładamy tylko na noc.

Z gadaniem sie powolutku rozwijamy. Może i Ala ma mały zasób słownictwa, ale na migi zawsze sie dogadamy.

[ Dodano: 2009-07-21, 19:33 ]
gozdzik, ja bym się wstrzymała jeden dzień z antybiotykiem. Nie ma co faszerować dziecka. A syrop no cóż, pewnie rutynowo zapisała nie myśląc. Lekarze to nie myślący naród. Ja np przy zapaleniu oskrzeli nie dostałam nic na kaszel, bo po co.........

Awatar użytkownika
urmajo
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1909
Rejestracja: 08 mar 2007, 17:00

21 lip 2009, 22:12

witam wszystkie mamy i ich pociechy, a w szczególności nowe forumowiczki.

Gozdziku co ja czytam. Biedna Juleczka. Ja chyba tez wstrzymałabym sie jeden dzień z podaniem antybiotyku. Co do syropów nie dawałabym w ogóle. Zdrówka życzę.

Fasolka Wam też życzę zdrówka. Moja Majka tez brała kiedyś furaginę.Napewno szybko pomoże. Dla synka tez zdrówka.

Ewcik wielkie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Aluni za samodzielność. Ja nie moge sie doczekać kiedy Maja zacznie robić na nocnik, ale chyba jeszcze na nią czas. Na razie nic sobie nie robi z sikania do pieluszki i na podłogę :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

22 lip 2009, 12:53

a u nas walka z komarami, jest ich ogromna ilość :ico_olaboga: Ola cała zgryziona :ico_olaboga:

fasolka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2007, 19:27

22 lip 2009, 13:25

Witam... Aż mi się nie chce wierzyć... już po pierwszej tabletce furaginu duża poprawa:) tylko gorączkuje troszkę jeszcze... ale zachowanie zupełnie inne- bawi się rozmawia je a nie tylko ociera o wszystko....Jednak ma taki uraz że na razie wróciliśmy do pieluszek;( , ale jak zrobi siusiu to mówi że pieluszkę trzeba zmienić bo: ziobiłam siusiu mamusiu i budna pieluszka :) dobrze że jesteście dziewczyny bo na styczniówkach cisza...Pozdrawiam cieplutko:)

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

22 lip 2009, 18:29

moj maly Tom skonczyl 2 latka w sobote i nie ma mowy o nocniku.nawet na niego 2 razy nie spojrzy.nie jest zainteresowany w ogole.
jak jego 4 letnia siostra idzie do lazienki to wola ze chce do lazienki,wie po sie chodzi ale jeszcze sie boi.nie naciskam wiec.
jak Marie byla w jego wieku bylo to samo,dalam wiec sobie na luz choc pytalam caly czas czy chce na ubikacje.miesiac przed 3 urodzinami zaczela wreszcie chodzic na ubikacje a tydzien przed 3 urodzinami odlozylam pieluchy bo przeszla na majteczki z dnia na dzien.podejrzewam ze z malym bedzie to samo.nie stresowalam sie za bardzo bo widzialam ze po prostu nie byla gotowa na odlozenie pieluch.miala tez duuuzo problemow z zatwardzeniami jak maly obecnie ale przeszlo przed jej 3 urodzinami i pewnie dlatego czula sie pewniej z pojsciem bez pieluchy.
musze przyznac jednak ze oboje zaczeli mowic przed 2 urodzinami(wiem ze angielski jest latwiejszy,moze dlatego)i z malym moge przeprowadzic cala rozmowe i dzieki temu skonczyly sie nerwy bo potrafi mi powiedziec co chce.
zaczeli wiec oboje szybko mowic ale z ubikacja poszlo pozniej-nie mozna miec wszystkiego....

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

23 lip 2009, 16:53

fasolka, super :ico_brawa_01:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość