sobinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2009, 09:17

Zażywanie magnezu- czy może zaszkodzić?

23 lip 2009, 10:22

Witam, mam taki problem: odkąd zaczęłam zażywać Slow-mag B6 mam częściej wzdęcia i nieprzyjemnie "pachnące" gazy, taki chemiczny zapach, ten zapach wyczuwam też na wkładce w śluzie. Martwię się czy nie zaszkodzi to dziecku i czy jest to wina magnezu czy może coś innego. Te objawy pojawiają się kilka chwil po zażyciu magnezu, a biorę 1 tabletkę rano i wieczorem. W dodatku ostatnio miałam małe rozwolnienie. Dodam że jestem w 13 TC a magnez zażywam od 3 dni. Czy mam go odstawić? czy może zaszkodzić? Dziękuje z góry za odpowiedź.

sobinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2009, 09:17

23 lip 2009, 11:39

Magnez zalecił lekarz, biorę tak jak mi kazał no i pojawiły się te objawy. Myślałam że może dieta nie taka, ale nic nie jadłam takiego co by wywołało takie objawy. Dziś np nie wzięłam rano magnezu i jak na razie nie mam tych objawów..

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

23 lip 2009, 23:16

moze to nie kwestia samego magnezu, tylko akurat TEGO magnezu, bo rodzajów tabletek z magnezem jest mnóstwo
zgadzam się, jeśłi lekarz zalecił brac magnez i stosujesz się do jego zaleceń to nie masz się czego obawiac, ale proponowałabym powidziec lekarzowi o Twoich objawach i poprosić o zmianę leku bo widocznie akurat ten Ci nie odpowiada.
Nie martw się na zapas, wiele kobiet przyjmuje magnez w ciąży i jeśli jest polecany przez lekarza na pewno nie zaszkodzi :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

23 lip 2009, 23:40

W dodatku ostatnio miałam małe rozwolnienie.
magnez wywoluje biegunki, jesli zazywany jest w duzych dawkach, wiec u Ciebie musialo to miec chyba inna przyczyne...
zgadzam sie z dziewczynami - moze nie tolerujesz tego konkretnego preparatu z magnezem, a jest ich wiele, wiec na pewno lekarz lub farmaceutka beda potrafili zastapic go innym :-)

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

24 lip 2009, 10:51

magnez wywoluje biegunki, jesli zazywany jest w duzych dawkach, wiec u Ciebie musialo to miec chyba inna przyczyne...
to i ja sie wtrace :-D
Mi lekarka kazała brac magnez 1 raz dziennie. Po paru dniach dopadła mnie biegunka i tak sie meczyłam (to byly poczatki ciazy) szukajac przyczyny wpadłam na to ze moze magnez, odstawiłam go i wszystko przeszło
Ginka powiedziała zeby zmienic na inny wiec miałam chyba Asmag i znow to samo
moj organizm bronił sie rekami i nogami przed tym magnezem i w efekcie przestałam go brac na wlasna reke
wiec sprobuj jak dziewczyny radza innego magnezu a jezeli tak bedzie nadal to znaczy ze to jednak wina tabletek :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

24 lip 2009, 11:40

ramonka, wszystko zalezy od dawki, ale widze, ze sobinka 2 razy dziennie przyjmuje, to moze i juz po 3 dniach spowodowalo to biegunke... mozliwe, ze jej dieta i tak jest bogata w magnez i doszlo do przedawkowania... jesli mialaby sie nadal meczyc, to pozostaje zmniejszyc dawke lub odstawic - zalezy od wskazan, dla ktorych lekarz zalecil jej przyjmowanie mg :ico_oczko:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

24 lip 2009, 12:14

zalezy od wskazan, dla ktorych lekarz zalecil jej przyjmowanie mg
oni chyba kazdemu toi kaza brac :-D

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

24 lip 2009, 16:19

oni chyba kazdemu toi kaza brac :-D
nie, ja nie brałam :ico_oczko:
z tego co wiem to zalecany jest wtedy kiedy występuje zbyt duża czynność skurczowa lub dokuczają bolesne skurcze np. łydek (co w ciąży niestety potrafi dac się we znaki)
choc pewnie są i tacy lekarze, którzy daja "od strzała" na dzień dobry, tak w razie czego, ale to świadczy tylko o ich głupocie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

28 lip 2009, 17:23

biorę raz dziennie magne b6 i wszystko jest ok. Nie mam skurczy ale ginka każe brać więc biorę. Gdybym miała takie wzdęcia powiedziałabym o tym lekarzowi, może po prostu trzeba wymienić na inny.

Awatar użytkownika
gofia
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 317
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:45

15 wrz 2012, 15:52

Czy któraś z Was pije lub piła/miała doświadczenie z syropem Prenalen magnez i omega 3? moja szwagierka ma problemy z żołądkiem a dodatkowo jest w ciąży i wolałaby przyjmować magnez w formie płynnej aby dodatkowo nie obciążać żołądka.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość