Awatar użytkownika
rybcia82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2068
Rejestracja: 22 wrz 2008, 12:26

26 lip 2009, 09:47

hello
znow nie moge spac nocami,ja nie wiem,co to bedzie jak sie niunia wykluje,tak mi sie wczoraj wiercila,ze szok...ale zauwazylam ,ze brzuch jestr jednak nizej i dzidzia ma ograniczone ruchy,da sie to wyczuc
Beatka-sliczny Krzysiu-do taty jednak podobny :-D
taki malusi :ico_oczko:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
zjadlm sniadanie i zajrzalam tu zeby sprawdzic czy mnie ktoras wyprzedzila,a tu nikt sie nie rozpakowal :-D
u nas dzis odpust a padalo i jest nieladnie na zewnatrz,wiec sie chyba zaszyje w chacie i nigdzie nie ide :ico_oczko:

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

26 lip 2009, 10:22

Dziewczyny nie ma co dyskutowac o donoszonej ciazy. Raz jest 37 a raz 38tc. tam gdzie ja mam rodzic, uznaja 37 tc za donoszony, wiec za 1,5 tygodnia moge isc rodzic :-P

A tak serio, to jednak moj organizm nie trawi zadnego chleba... znowu cukier mi goruje, wlasnie wyszukuje salatki, ktore moge sobie zrobic i jesc na sniadanie, bo juz nie wiem co moglabym zrobic. Skoro ani chleba ani zadnego nabialu nie moge na sniadanie :ico_olaboga: ale mam teraz zabawe :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Tagar
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 413
Rejestracja: 14 mar 2007, 00:34

26 lip 2009, 11:46

Betina, ja odstawilam fenoterol w piatek. Oczywiscie po odstawieniu zaczely sie straszne skorcze. Wygladam jak cien nocy w tej chwili. Wszystko mnie boli i jestem wymeczona. Szyjke tez taka mialam 3 tygodnie temu - 0,5cm i rozwarcie. Ciekawe jak jest teraz bo nie bylam u gina juz dawno. Zastanawiam sie czy nie jechac do szpitala na ktg. Juz praktycznie chodzic nie moge. Ale wiem ze po odstawieniu fenoterolu z Hania tez mialam dwa dni silne skorcze a potem ustapilo i urodzilam po 4 dniach - po prostu odeszly mi wody. A czulam juz sie swietnie, bo nawet skorcze ustaly :D
Ciekawe jak bedzie u Ciebie.
Ja czuje ze dzisiaj, najdalej jutro sie zacznie. Juz sie nigdzie nie ruszam z domu.

A z tym donoszeniem to faktycznie roznie, ale generalnie skonczony 38 to donoszony. Aczkolwiek wczesniaki sa do konca 36 tygodnia. 37 uwaza sie juz za bezpieczny i nie wpisuje sie dzieciom ze sa wczesniakami tylko w terminie - moze stad te niezgodnosci.
Poza tym pewnie mocno kladzie sie nacisk na faktyczny stan dziecka po urodzeniu. Hania jest wczesniakiem niby - 36 tydzien i 5 dni, ma wpisane w ksiazeczke wczesniak, a nie zostala nigdy skierowana do zadnej poradni ani nie kazano mi jakos szczegolnie ja obserwowac, bo wszystko bylo dobrze z nia.
Kolezanka natomiast urodzila w skonczonym 37 tygodniu i dziecko mialo silne oznaki wczesniaka...

Megi, bardzo Ci wspolczuje...

Ide sie polozyc...

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

26 lip 2009, 16:30

hej dziewczyny my właśnie po cyckowaniu
mleko kapie a ten zasypia na cycu ;)
albo poje 10min i styka albo wisi 40min
misimy sie jakos dogadac
a tak to wczoraj piersza kapiel T.szalal bo on kapal
jestem w szoku :ico_szoking: no bo zwariowal na jego punkcie
juz wczoraj uslyszalam
"wiesz Krzysiu Tata to chyba bardziej Ciebie kocha niz mame" :-D niech mu bedzie oby tak dalej

co do porodu to wody mi 20 w poniediałek o 16 zaczely odchodzic zadzwoniłam po T.
i jeszcze posprzatalam pogolilm se dopakowalam i czekalam az dojedzie z pracy
trzesac sie jak galareta
na trakcie porodowym lezalam od 17 do 3 w nocy bez ani jednego skurczu
w innych boksach liczlam nowe dzieciaczki przychodzace na swiat a 11 juz ich bylo
dostalam oxy i nic, potem zastrzyk relanium i nospa nic potem glukoze i nic
potem ordynator przylazl i stwierdzil ze jak po 2 oxy nie ruszy to cc
no to ja :ico_placzek: bo wody leca aja bez skurczowa z rozwarciem na 3 pace :/
połozna wyslala mnie pod prysznic potem na piłke
potem dala oxy i kazala chodzic
o 4 pojawily sie male skurcze
6 juz bolesne..... i sie zaczelo :) kilka parc chyba z5 porzdnych i Krzysio
wyskoczyl doslownie byl 3 razy pepowina owiniety!
łozyskozeszlo na dol ale nie chcialo wyjsc wiec mnie lyzeczkowali , pozszywali i po :ico_sorki:
zlecialo mi to expresowo
T.caly czas powtarzal slowa położnej jego sluchalam
cal opieka super zadowolona bylam,i podobno wszystkich caly czas przepraszalam ze zle parlam ze cos mi spadlo ze cos tam
smiechu ze mna mieli ;)
To tyle teraz czekam na rodzinke moja mam ciagnie z niemiec a ona to szalona wiec musze Krzysia nastawic ze wichura pedzi :)

Naazie tyle dziewczyny

mialam troche wyrzuty ze dalam Krzysiowi butle w 1 dzien ale juz tylko cyc wiec chyba dajemy rade :)

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

26 lip 2009, 16:55

wiesz Krzysiu Tata to chyba bardziej Ciebie kocha niz mame
hehe, to jest miłość trochę inna do dziecka jak do ukochanej osoby, może się zdawać że większa, chociaż to i prawidłowo ;-P
Super Ci to wszystko sprawnie poszło i obyło się bez cc :ico_sorki:

Ja właśnie wyliczyłam sobie ile mi na zakupy pójdzie, więc jeszcze 150zł i mam wszystko :-D

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

26 lip 2009, 17:45

czesc dziewczynki,sparwdzam co u was ale widze,ze kazda nozki zaciska i czeka na bezpieczny termin :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Trzymam kciuki :-D

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

26 lip 2009, 17:50

jestem tylko na chwilke co do tego czy ciaza bedzie donoszona czy nie to juz niewazne najgorsze ze mlody wazy 2240 tylko :ico_olaboga: choc wiadomo usg moze sie mylic oby :ico_sorki: skorcze mialam dzis mocne 2 razy gdy tylko leze i trzymam nogi u gory to jest ok brzuch nie twardnieje i sie nie stawia -musze wytrzymac tylko po to by mlody nabral masy
ide lezec jutro sie odezwe

Awatar użytkownika
mariquita
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2870
Rejestracja: 05 sty 2009, 14:44

26 lip 2009, 18:20

Hello dziewczyny :-D
Ja już przestaję popędzać niunię :-D jak będzie chciała to wyskoczy :ico_brawa_01: oby szybko :-D
Beata_tychy ładnie się uwinełaś z porodem :ico_brawa_01:
Ja jutro wybieram się na ktg bo to już 38 tydzień :ico_szoking: okaże się czy mam co liczyć na wczesniejszy poród... :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
megi5566
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3536
Rejestracja: 04 lis 2008, 12:04

26 lip 2009, 19:39

Beata_Tychy, poszlo Ci ekspresowo czarownico :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Super sprawa.
Ja we wtorek na KTG i na wizyte z USG, zobaczymy jak duze jest Smoku :-D

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

26 lip 2009, 19:55

wpadam na chwilunię pochwalić się ze mamy już piękną sypialnię :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

jutro wrzucę foteczki z remontu :-D skonczyliśmy około 17.00 a potem kawa i sprzątanko :ico_oczko: :ico_oczko: wyszło bosko :ico_oczko: :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość