sobinka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 21 lip 2009, 09:17

jak często na badnaie do ginekologa w ciąży?

21 lip 2009, 10:21

Witam, mam taki dylemat: jestem w 13TC i teoretycznie powinnam co 4 tygodnie chodzić na badanie, jednak mój lekarz prowadzący wjechał na urlop i kolejna wizyta wypadnie mi za 6 tygodni. Nie wiem czy mam zaczekać te 2 tygodnie czy iść dokładnie w 4 tygodniu od ostatniej wizyty? Jak na razie wszystko jest w porządku, wyniki też miałam dobre, ale boje się że to może za długo 6 tygodni bez kontroli. Dziękuję z góry za odpowiedź.

lilo

21 lip 2009, 10:26

sobinka, nie wydaje mi się żeby to był problem - gorzej by było pod koniec ciąży. Teraz te 2 tyg. spokojnie bym poczekała, chyba że coś cię będzie niepokoić.

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

21 lip 2009, 10:41

jesli wszystko jest w porzadku mysle ze warto poczekac na swojego lekarza te 2 tyg -nowy lekarz nowy stres
uwazaj na siebie po prostu nie forsuj sie nie dzwigaj zbyt wiele duzo wypoczywaj zeby twoje malenstwo rozwijalo sie jak najlepiej :-)
tu masz link do artykulu o badaniach w :ico_ciezarowka: napewno sie przyda

http://parenting.pl/portal/teksty/kalen ... adan-ciazy

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

21 lip 2009, 13:08

ja pierwsza wizyte mialam w 9tc a druga dopiero w 17 wiec nie ma co sie stresowac. potem to juz wiadomo ze coraz czesciej

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

21 lip 2009, 13:16

Myślę, że nie ma się czym martwić tylko spokojnie czekać na kolejną wizytę, po co biegać do innego lekarza ;-) A dwa tygodnie to w końcu nie tak długo- szybko zleci ;-)

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

28 lip 2009, 21:28

ja to dopiero mam stracha,jestem w 8 tygodniu na wizytę idę dopiero w piątek(dziś wtorek),mieszkam w irlandii północnej ,tutaj tak wcześnie do lekarza nie umawiają,jeśli już jest wizyta prowadzi ją położna jak całą ciążę.Dopochwowo tu nie badają :ico_puknij: tylko krew mocz i usg.Krocze widzą dopiero przy porodzie.Dwie pierwsze ciąże miałam w polsce i były komplikacje,skracająca się szyjka,zakładany szew.Jeśli się tu nie doproszę badania pójdę gdzieś prywatnie,bo inaczej tego zobaczyć się nie da :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość