Hania1233
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2009, 23:57

Utrata zelaza w ciazy a nastroj i samopoczucie

02 sie 2009, 00:06

Jestem w 6 miesiacu...chlopczyk ;). oboje z mezem bardzo sie cieszymy, ale ostatnio jakos tak ciagle czuje sie zmeczona, no i jakos taka przygnebiona. Lekarka zmienila mi witaminy- na Floradix- podobno rewelacyjnie sie wchlania , zawiera zelazo i in witaminy. Czy moje objawy moga wynikac z braku witamin? przeciez regularnie zazywalam FalVit. No nic przerzuce sie na ten Floradix i mam nadzieje, ze bedzie poprawa. Aha lekarka powiedziala, ze zelazo zle mi się wchlanialo, dlatego zmienia na floradix. Czy zelazo ma az taki wplyw na nasz nastroj i czy w ciazy wiecej się go traci?

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

02 sie 2009, 23:10

Czy zelazo ma az taki wplyw na nasz nastroj i czy w ciazy wiecej się go traci?
Gratuluję :ico_ciezarowka: i syneczka :ico_brawa_01:

a teraz na temat co do anemii, czyli niskiej zawartości żelaza we krwii
czasie ciąży istnieje „fizjologiczna” anemia. W sposób naturalny dochodzi do rozcieńczenia krwi spowodowanego zwiększaniem się krążącej krwi. Jednak znacznie szybciej przybywa osocza niż elementów morfotycznych więc dochodzi do jej „rozcieńczenia”.
Należy więc pamiętać, że pogarszanie się wyników morfologii krwi jest do pewnego stopnia normą w ciąży.

A co do samopoczucia wynikającego z anemii, to niestety niski poziom żelaza we krwii ma duży wpływ na nie, może powodowac
uczucie zmęczenia, duszność, osłabienie, trudności w koncentracji, senność, bóle głowy, bladość twarzy czy suchość skóry i łamliwe włosy...

I taka porada :ico_oczko:
W przypadku niedokrwistości spowodowanej niedoborem żelaza czy witamin należy wdrożyć odpowiednią dietę. Jej kluczowym elementem powinny być pokarmy bogate w żelazo, np. mięso wołowe, wątroba drobiowa, drób, ryby, kapusta biała i włoska, soja, suszone owoce.

Należy pamiętać o równoczesnym spożywaniu naturalnych środków zakwaszających (owoce cytrusowe lub soki z tych owoców, truskawki, jagody, pomidory, maliny), gdyż warunkuje to prawidłowe wchłanianie żelaza z przewodu pokarmowego.

Dużo zdrówka Wam życzę i spokojnych kolejnych miesięcy

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość