misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

Torbiel-proszę o pomoc!!!

08 lip 2009, 17:50

witam kochane :ico_sorki:

jakiś miesiac temu dowiedziałam sie całkiem przypadkiem,że na moim jajniku urosła torbiel ok 4,5 cm bardzo sie tym przejełam bo chciałabym zostać mamą a tutaj nie da rady :ico_sorki: lekarz mi przepisał tabletki antykoncepcyjne JEANINE i mam je brac ok 3 cykli mówił,ze powinien sie wchłonać a jak tak sie nie stanie czeka mnie laparoskopia :ico_placzek:
Nie wiem co mam zrobic aby ten torbiel znikł nie zajde przez to w ciaze a pod skalpel nie chce isc...czy któras z was miała torbiela a zaszła w ciaże?
gin powiedział,że nie ma szans nawet :ico_placzek: bardzo sie boje ,że jestem bezpłodna bo staralismy sie z moim R o dzidzie jakieś 7 miesięcy i bez rezulatatu a teraz musielismy przerwać ze wzgledu na mnie :ico_sorki: proszę o pomoc...

kati84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2043
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:02

09 lip 2009, 19:55

magdalena1981, to czy torbiel sie wchlonie zalezy od jego budowy.Jedne sie wchlaniaja inne trzeba usunac operacyjnie.Musisz sie uzbroic w cierpliwosc :ico_sorki:
Dobrze ze zostal on w miare wykryty i zaczelas leczenie,oby te tabletki pomogly :ico_sorki: :ico_sorki:
Jak bedzie trzeba usunac to nie bedziesz miala za bardzo wyboru,no bo chyba nie chcesz zeby to ci uroslo do nie wiadomo jakich rozmiarow :ico_sorki:
Moja siostra miala tez torbiel na jajniku tylko ze jej to peklo i usuneli razem z jajnikiem :ico_szoking: lekarze pow ze ma sie cieszyc ze ma juz jedno dzicko bo o drugim nie ma co marzyc,ale sie pomylili,bo po 4latach od operacji zaszla w ciaze,wyobraz sobie jakie musialo byc zaskoczenie. :ico_szoking:
Wiesz jak to jest,jednego miesiaca jest plodny jeden jajnik a drugiego drugi i oni akurat trafili na ten miesiac co ten jedyny byl plodny :-D
3mam kciuki za szybkie wyleczenie :ico_sorki: :ico_sorki:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

10 lip 2009, 00:17

kati84, Dziękuje bardzo za odzew :ico_sorki:

Troszke mnie pocieszyłas tym iż Twoja siostra po operacji zaszła w ciaze,głupio sie przyznac ,ale ja myslałam,że jak mam chory jeden jajnik to juz nie bedę w stanie zajśc w ciąze :ico_sorki:(matko mam 28 lat a jeszcze tyle nie wiem) :ico_sorki:
kati84 pisze:Jak bedzie trzeba usunac to nie bedziesz miala za bardzo wyboru,no bo chyba nie chcesz zeby to ci uroslo do nie wiadomo jakich rozmiarow

dokładnie co zrobic bedę musiała,ale strach jest silniejszy :ico_chory:
poczekam jeszcze te dwa cykle bo teraz zostały mi dwa opakowania tych tabletek i zobaczymy co dalej bedzie sie działo :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

10 lip 2009, 00:29

magdalena1981 jest tak jak mówi kati84 raz jest jeden jajnik płodny a innym razem drugi :-) więc nie martw się na zapas tylko lecz się i wracaj do zdrowia :ico_sorki:
co do torbieli to faktycznie jedne się wchłoną inne nie :ico_sorki: moja Hania miała torbiel szyi i niestety się nie wchłoneła :ico_zly: raz miała zapalenie to spędziliśmy tydzień wszpitalu na leczeniu antybiotykami,a drugim razem nie było wyjścia i trzabyło usunąć :ico_olaboga: teraz wyczuliśmy znowu coś u niej na miejscu sutka i musimy jechać na usg żeby to sprawdzić :ico_olaboga: bardzo się martwimy ale lepiej to usunąć niż później ma być więcej problemów :ico_olaboga: trzymam kciuki abyś szybko zafasolkowała :ico_ciezarowka:

kati84
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2043
Rejestracja: 28 cze 2007, 22:02

10 lip 2009, 11:20

magdalena1981 pisze:Dziękuje bardzo za odzew

nie ma za co,w koncu od tego tu jestesmy :-D

Nic sie nie martw,skoncz leczenie i poczekaj co lekarz pozniej powie.
3mam kciuki :ico_oczko:

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

14 lip 2009, 21:20

aniawlkp86, kati84, jeszcze dwa miesiące leczenia hormonami potem ide na usg i oby sie wchłoneła ,dzis byłam u gin i mówiła,że jest duze prawdopodobieństwo,że się wchłonie :ico_sorki:



Czy moze jest tutaj na forum kobieta z podobnym przypadkiem?

Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

10 sie 2009, 09:24

magdalena1981, ja przezylam to co ty....
poszlam do gin jak co 2 miesiace po recepty na tabl.anty. przy okazji mnie zbadal i wyczuł guza...potem czekalo mnie usg w celu potwierdzenia tej diagnozy....torbiel byl juz wielkosci cytryny :ico_szoking: :ico_olaboga:
niestety nie było mowy o tym,ze moze sie wchlonie...ja od razu dostalam skierowanie do szpitala.Tam kolejne badania..usg..itd.
Zaraz po operacji dowiedzialam sie ze wraz z torbiela usunieto mi lewy jajnik.... :ico_placzek: tyle tylko,ze ja juz mialam wtedy 2 dzieci...
To bylo jakies 6 lat temu...

od 2006 roku odstawilam wszelka antykoncepcje...marzylam o corce....i chcielismy z moim K. sprobowac....
jak widzisz udalo sie....troszke to trwalo...ale mam corunie,ktora za 2 dni skonczy roczek :ico_brawa_01:

nie zalamuj sie i nie mysl o tym za duzo...najwazniejsze to twoje nastawienie,badz optymistka...

ja jestem przykladem,ze z jednym jajnikiem mozna miec dzidzie...

zycze ci jednak,abys nie musila przechodzic tego co ja...

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość