Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

09 wrz 2009, 14:06

Meriq, a czemu wyrzuciłaś te dwa? Storczyki mają to do siebie,że w czasie nie-kwitnienia wyglądają na martwe. Ja mam 3 storczyki i dwa nie kwitły mi po ok. 2 lata, a potem po prostu obsypały się kwiatkami i kwitną i kwitną już bardzo długo. Podlewam je odrobinę cały czas, nieważne czy kwitną czy nie. I tyle.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2009, 13:23 przez Kocura Bura, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

18 wrz 2009, 21:53

Podlewam je odrobinę cały czas, nieważne czy kwitną czy nie. I tyle.
prawidłowo

MonikaPij
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2009, 15:48

13 paź 2009, 16:04

Podlewam je odrobinę cały czas, nieważne czy kwitną czy nie. I tyle.
prawidłowo
A gdzie masz je ustawione? Bo moje lubią wbrew pozorom czasem być w takim półcieniu przy oknie

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

20 lis 2009, 19:29

A gdzie masz je ustawione? Bo moje lubią wbrew pozorom czasem być w takim półcieniu przy oknie
jedna na wschodzie 2 na zachodzie
a jeszcze inne na klatce w cieniu :-D

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

25 lis 2009, 22:25

Moje storczyki już dawno nie kwitły ale jakoś ostatnio nie mam dla nich czasu i albo je przesuszam albo przelewam i niestety dwóch juz się pozbyłam :ico_placzek: a te trzy które mi zostały tez nie sa w najlepszej formie :ico_placzek:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

27 lis 2009, 12:59

moje 2 tez juz poszly do smieci a jednen sie trzyma

a no jak je sadzicie w specjalnej ziemi czy w normalnej?

Awatar użytkownika
edulita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 07 gru 2007, 02:10

30 lis 2009, 18:26

Ja tylko raz przesadzałam storczyka w kore i kokos9 taka gotową mieszanke kupiłam) ale słyszałam że niektórzy sadza do normalnej ziemi do kwiatów :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

21 sty 2010, 11:16

ale słyszałam że niektórzy sadza do normalnej ziemi do kwiatów
mam tak kilka i kwitna bezproblemu im ziemia wbrew pozorom nie przeszkadza tylko zaczeste i mocne podlewanie-0przelewanie

MQ_77
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2010, 00:34

24 lut 2010, 00:51

Witam :)
Jak widać jestem nowa, i chętnie posłucham waszych rad co do hodowli storczyków :) Zauważyłam że, posiadacie w swojej kolekcji piękne, wtórnie kwitnące storczyki...Dlatego chciała bym zaczerpnąć informaciji co do hodowli moich. Dziewczyny o ile to możliwe, prosze napiszcie co i jak...
Mam mieszkanie, gdzie okna wychodzą na północ i południe wiec nie trzymam ich na parapecie, czy ty błąd? Jak czesto podlewać te kwitnące i te w stanie spoczynku? Czy wstawic do doniczki ozdobnej czy nie? Jaki i kiedy nawozić?I (hellp) dlaczego nowo wypuszczone pączki żółkną i odpadaja... Jest tyle różnych opini że zgłupieć można, a ja tak zwyczajnie po ludzku chciała bym wiedziec co i jak, by nie popełnić błędów( choć wiem że, ich nie uniknę, bo... " człowiek uczy sie na błędach" ) Prosze napiszcie co i jak:) Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

07 mar 2010, 20:36

MQ_77, hej
powiem ci z własnego doswiatczenia wieloletniego
nie czytalam w madrych ksiazkach nie ogladalam programow robie po swojemu a tak:
gdzie okna wychodzą na północ i południe
nie ma roznicy czy za duzo swiatla czy za ciemno(poza piwnica ;-) ) dadza rade
Jak czesto podlewać te kwitnące i te w stanie spoczynku?
ja nie robie im spoczynku zadnego w podlewaniu podlewam tak samo co 3 tyg

wyciagam z ozdobnych doniczek i same w platikach wkladam do wanny zlewam woda liscie i wprost do doniczki korzenie leje i leje tak stoja z godzinke w wannie az nie obeschna
zlewanie lisci nie tylko splukuje kurze
ale one sa wtedy twardsze i silniejsze
Czy wstawic do doniczki ozdobnej czy nie?
jak wyzej moze byc
Jaki i kiedy nawozić?
nie nawoze wcaleee
dlaczego nowo wypuszczone pączki żółkną i odpadaja
najprawdopodobniej ktos je zmacal palutami
moglo im byc tez za zimno i przemarzly ale stawiam na dotykalskich

Wróć do „Mieszkanie i dom”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość