Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 paź 2009, 17:44

mara bacha, :ico_haha_02: witaj
rozumiem Twoje zaniepokojenie tym jak traktuja cize tu w Uk bo sama od 5 lat mieszkam w Bristolu i tu w UK moje 1 dzecko sie urodzilo.W pierwszej ciazy tez sie balam ale teraz jak tak mysle to w sumie dobrze robia.
Pewne bylas juz u GP i umowil Cie na wizyte po 10 tyg ciazy z polozna.Tam pobiara Ci krew na wszystkie badania i przeprowadza wywiad wiec nic sie nie mart wszystko bedzie ok :ico_sorki:
potem masz usg jakos w 12 czy 15 tc

kurcze ja musialm pojechac do sklepu po bagietke :ico_oczko: tak mnie wzialo na bagietke z maselkiem :-D

Awatar użytkownika
mara bacha
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2009, 00:37

29 paź 2009, 18:50

Aga216 , faktycznie dlugo jeszcze musisz czekac , ja to bym chyba paznokcie az do lokci obgryzla gdybym miala tyle czekac :ico_noniewiem: Choc z drugiej strony czas mi jakos tak szybko leci...
Mmarto dzieki za wskazowki :) U GP jeszcze nie bylam , po prostu nasluchalam sie od znajomych , ze tu tak od razu nie wezma na badania , wiec od razu poszlam prywatnie do polskiej przychodni.
Do GP nie wiem czy jutro nie ide , S. zalatwil mi jakiegos polskiego lekarza ale czy on GP czy jakie licho to nie wiem .Jestem potwornie chora , siostra przywiozla jakis wyjatkowo paskudny wirus z Pl. Leze i kwicze , nos zapchany jak diabli - jesc ani spac nie moge , czuje sie jakbym wykitowac zaraz miala.
Ja ogolnie w tej ciazy nie mam jakis specjalnych mdlosci , czasami takie do zniesienia , ale za to czuje sie tak potwornie oslabiona jak przy silnym przeziebieniu , a terazjeszcze z tym wirusem to w ogole ledwo reka ruszam :(
Bagietke wlasnie skonczylam jesc , tyle , ze mi dla odmiany mleka mi sie chce a nawet nie mam sily sie dowlec do sklepu 5 min od domu :ico_placzek:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 paź 2009, 19:03

mara bacha, duzo zdrowka :ico_sorki: kuruj sie :ico_sorki:
no a pewnie jutro sie dowiesz kiedy co i jak na wizycie :-)
no i ciesz sie ze tak bezobiawowa przechodzisz ciaze (zreszta ja tez jak narazie :-D )
jeju Iga dzis spal godzine po poludniu i mi zyc teraz nie daje :ico_olaboga:

dziewczyny a pochwalcie sie imiona macie juz wybrane ????
hihihi bo ja wstepnie tak :-D
chlopiec bedzie Igorek a dziewczynka(tu mam troche jeszcze dylemat ) ale jak narazie to Ewunia :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
mara bacha
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2009, 00:37

29 paź 2009, 19:44

Mmarta , gdybym mogla siedziec w domu pewnie wolalabym zmeczenie , ale pracujac (a moja praca do lekkich nie nalezy ) nie jest wcale rozowo . W polowie pracy zaczynam dostawac zeza ze zmeczenia i zawrotow glowy :(
Ogolnie lekko nie jest , choc Tobie pewnie tez przy naladowanym energia baczku :)

Igor fajnie , Ewa - samo imie ma ladne brzmienie ,tylko mi sie z wyjatkowo wrednym babsztylem kojarzy :ico_wstydzioch: Dajesz 2 imiona czy jedno ? U mnie beda 2 , to juz rodzinna tradycja :)

Ja mam odwrotnie , dla dziewczynki (pewnie dlatego , ze strasznie zawsze dziewczynke chcialam ) nie mam problemu , z chlopcem masakra ...kompletna pustka :(
U mnie jest spory problem poniewaz jeszcze nie zdecydowalismy czyje nazwisko bedzie dzidzia nosic . Oczywiscie chcialabym jakies polsko brzmiace , ale te za nic nie pasuja do nazwiska S. Pakistanskie badz arabskie mi sie podobaja , ale gdy wymawia je Polak lub Anglik traca caly swoj urok :ico_noniewiem:

Wiecie co , forumowe pogaduchy naprawde sie przydaja , czasem w ich trakcie czlowiek olsnienia dostaje : moze jakies wloskie :okulary:
A moze Wy macie jakis pomysl ?

Dziewczynka jesli bedzie nosic moje nazwisko tak na 90% bedzie Maja Layla , juesli nazwisko S. tak samo lub odwrotna kombinacje czyli Layla Maja , obie kombinacje pasuja :)

Tu jest calkiem fajna stronka z imionami z calego swiata :
http://www.babynology.com/

Dalej chwalcie sie dziewczyny , bo tez jestem ciekawa waszych wyborow :)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

29 paź 2009, 20:03

imię? :-D
nie mam pojęcia
Bartek otrzymał imię dopiero jak się urodził
Damian tydzień przed porodem :ico_haha_01:
A trzeci bąbel? to dopiero będzie zagwozdka :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 paź 2009, 20:05

mara bacha, podoba mi sie ta kombinacja chociaz sama daje jedno imie to te 2 ladnie brzmia :ico_brawa_01:

a z praca no to nie zazdroszcze :ico_noniewiem: no ale ja mowisz tez sie nalatam :ico_oczko:
tylko ze jak Iga idzie spac to tez moge sie polozyc :-D

wiecie co mnie wkurza nieziemsko ze jak komus mowie ze jestem w cizy to patrzy na mnie z politowaniem :ico_zly: albo sie pyta czy gratulowac :ico_zly: albo nazywa mnie,,matka polka,, wrrrrrrr

[ Dodano: 2009-10-29, 19:06 ]
Martalka, a jakies przeczucie...chlopiec dziewczynka ????

Awatar użytkownika
mara bacha
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2009, 00:37

29 paź 2009, 20:09

Martalka , ale jak z Bartkiem bylo ? Zaczeliscie szukac po porodzie czy zobaczyliscie brzadaca i od razu Was na Bartka naszlo ?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

30 paź 2009, 00:59

mmarta, zero przeczuć :D Chciałabym dla odmiany dziewczynkę, ale w rodzinie rodzą się same chłopaki, więc jakoś nie wierzę w dziewczynkę :)

mara bacha, najpierw pół ciąży było wielkie 'nie wiem'. Jak się dowiedzieliśmy na usg, że to chłopiec to już w ogóle. Potem pojawiło się kilkapropozycji, ale żadna nie przekonywująca. W końcu mąż trzymając zawiniątko jeszcze na porodówce mówi, że jedynie Bartuś do niego pasuje, a mi już było wszystko jedno i powiedziałam: dooooooobrze...

Jak będzie trzeci chłopiec, to będzie problem, bo imię Damiana było już jedynym kompromisem moim i M.

mmarta, patrzą z politowaniem? E tam, niech spadają :)
Ja jeszcze nie mówiłam rodzinie, znajomym więc nie wiem jak zareagują, ale pewnie też sporo osób będzie się łapało za głowę, albo pytało czy planowaliśmy czy to wpadka ;)

Awatar użytkownika
mara bacha
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 10
Rejestracja: 29 paź 2009, 00:37

30 paź 2009, 02:16

Martalka, masz sprytnego meza , wyczekal momentu az Ci bedzie obojetne i przemycil wybrane przez siebie imie ;) Dobre :ico_haha_01:
mmarta81, smieszne podejscie , jeszcze bym zrozumiala gdybys oswiadczyla , ze po raz 6 czy 7 zostaniesz mama , ale przy drugiej dzidzi ? :ico_puknij:

W koncu doczekalam sie mleka , wypilam politrowy kuber i wciagnelam 4 kromki polskiego chlebka z dzemem truskawkowym i chyba zaraz pekne . Jutro rano musze sie zwlec do lekarza, wiec dobranoc kobitki , spokojnych snow.

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

30 paź 2009, 09:30

Martalka, heheh no wlasnie to pytanie czy planowane czy wpadka tez dziala na mnie jak plachta na byka - wiekszosci mam wydaje sie ze jestem stuknieta ze po roku chcialam miec kolejene dziecko :ico_puknij: prawda ze chcialam -myslelismy ze nam zajmie to wiecej czasu ze 3-4 miesiace jak przy Igusi a tu prosze za pierwszym razem sie udalo :-D
trzymam kciuki za dziewczynke :ico_oczko:
mara bacha, kurde no i narobilas mi smaka na dzem :-)
ubiore mala i skocze szybko do sklepu i tak musze kupic cos na obiad...ale co dzis zrobic-denerwuje mnie to wymyslanie obiadow :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość