Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

03 lis 2009, 13:42

julchik22, ja myśle że takie bezalkocholowe można śmiało jedno wypic,ja tez takowe sobie wypijam,własnie zrobiłam sobie kawusie i wogóle mi nie smakuje,feeee,i żadna maruda z Ciebie,aj też mam wizyte podobnie jak ty ,tylko że ja 10.11,i tez bym juz chciała zobaczyc niuśka,i juz sie niecierpliwie,,,, :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

03 lis 2009, 13:45

aga, to będziemy razem się niecierpliwić :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A z piwkiem mnie pocieszyłaś - już sobie dzisiaj troszkę ulżę :-D

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

03 lis 2009, 14:13

witam :-)
dzis pozniej bo na kursie bylam :-D
to juz oststni :ico_brawa_01: 16 odbieram dyplom ukonczenia :ico_brawa_01:


julchik22, bezalkoholowe pewnie ze mozesz :ico_sorki:

jesli chodzi o maciezynski to powiem Wam dziewczyny ze mamy tu znajomego prawnika i polecil mi zebym zarejestrowala sobie dzialalnosc gospodarcza jak tylko sie dowiedzialam ze jestem w cizy z data 2miesiece wstecz(skladka 38F na 3 miesiece) tak tez zrobilam-to juz przy pierwszym dziecku-i normalnie dostalam maciezynski :-) i teraz te dostane bo dzialanosc niby caly czas mam :-)
ale czy w Polsce tez tak mozna????pewnie nie ...nie wiem :ico_noniewiem:

No wiec Iga dzis mi sie oczywiscie o 4 30 obudzila wypila butle mleka i co w lozeczku spac nie chiala wzielem ja do lozka a ona chce cycka :ico_szoking: tylko po co skoro glodna nie byla-no zeby sobie pocyckac tylko i sie wkurzylam i nie dalam jej :ico_noniewiem: poryczala minute -nawte nie 30 sekund i zasnela spala do 7
no ale w naszym lozku :ico_noniewiem:
wiec budzi sie cwaniara po to zeby ja zabrac do lozka i dac cycka jako smoczka :ico_olaboga:
nie wiem jak ale musze to zwalczyc zanim 2 dziecko sie urodzi :ico_sorki:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

03 lis 2009, 15:28

mmarta81, a wic córcia raczej nie jest głodna tylko chce sie przytulic i possac smoczka,cwaniara,to tak jak mój,życze powodzenia w odstawieniu :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:
A ja ide na obiadek zajrze pózniej...

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

04 lis 2009, 00:28

mmarta, chce się przytulić do cycusia widać. Ja już jakiś czas temu zamiast cycka w nocy, przytulam młodego albo kładę na sobie i w mig zasypia przytulony. I śpi obok mnie do rana.
No i zastanawiam się jak to będzie jak trzecie się urodzi, bo tego, że będę karmić na leżąco w łóżku jestem niemal pewna, inaczej fizycznie nie dam rady. Tylko przy pierwszym twardo karmiłam na siedząco na fotelu potem dziecko cierpliwie odkładałam do łóżeczka, no ale odespać mogłam w dzień, jak on spał, a z drugim i trzecim dzieckiem na stanie spanie w dzień jest niemal nierealne.

Nie wiem jak teraz jest z działalnością, ale w sumie gra niewarta świeczki, bo zus wysoki, a potem macierzyński to tylko 3 miesiące :ico_haha_01: Lepiej, jak już coś pokombinować, to zatrudnić się lipnie gdzieś u znajomego, no ale też zus opłacać trzeba... Nie wiem czy się to opłaca. I jeszcze zus lubi takie zjawiska ścigać ;)

Ja prawdopodobnie pojutrze pojadę do lekarza :ico_brawa_01: Ciekawa jestem co się tam dzieje. Jak już będzie wszystko potwierdzone, to sobie paseczek jakiś wreszcie zmontuję :)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

04 lis 2009, 10:09

Cześć Dziewczyny! To dzisiaj ja pierwsza stawiam poranną kawkę :ico_kawa: , o ile oczywiście ktoś ma jeszcze na nią ochotę, bo ja ostatnio sama nie wiem na co mam :ico_oczko:
A propos macierzyńskiego - czy to nie jest przypadkiem tak, że trwa przez 5 miesiecy, a nie przez 3? Ja ostatnio gdzieś czytałam, że przez 5. Wowczas to może i by się opłacało jakieś zatrudnienienie u znajomego - o ile wynagrodzenie byłoby wysokie, to można i zus popłacić :-) Ale nie wiem, jeśli faktycznie macierzyński trwa tylko 3 miesiące, to się zdecydowanie nie opłaca.
Martalka, trzymam kciuki za Twoją wizytę u ginka. Ja też juz nie mogę się doczekać swojej :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

04 lis 2009, 10:56

Ja tez sie witam kobitki,stawiam z cytrynka i miodkiem,bo i mnie gardło wczoraj zaczeło bolec,zaliczyłam już dzis mleko z miodkiem,cherbate z cytryną,mam szalik na szyi,no i syropu z cebuli juz narobiłam boli troche,i mam nadzieje że szybko przejdzie
A tak wogóle wstajemy dzis rano,patrze za okno a tam prawdziwy śnieg pierwszys w tym roku, w szoku byliśmy

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

04 lis 2009, 15:20

macierzyński to 20 tygodni, więc 4 miesiące i 10 dni. Fakt, wydłużono go ostatnio, ale tak naprawdę nie interesowałam się tym. Mi się nie należało i tyle, a znajomości, żeby ktoś mnie zatrudnił na lewo nie mam.

Tutaj cytacik:
Zasiłek macierzyński przysługuje objętym ubezpieczeniem chorobowym:

* pracownikom,
* członkom rolniczych spółdzielni produkcyjnych i spółdzielni kółek rolniczych,
* osobom wykonującym pracę nakładczą,
* osobom wykonującym pracę na podstawie umowy agencyjnej lub umowy-zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia, oraz osobom z nimi współpracującym,
* osobom prowadzącym pozarolniczą działalność oraz osobom z nimi współpracującym,
* osobom wykonującym odpłatnie pracę, na podstawie skierowania do pracy, w czasie odbywania kary pozbawienia wolności lub tymczasowego aresztowania,
* osobom odbywającym służbę zastępczą,
* duchownym.


No powiem Wam, że to już mi lepiej wygląda, bo obejmuje też um. zlecenia. Z tego co wiem nie obowiązywało to w 2008 roku, weszło od 1.01.2009...

ze strony zusu http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

04 lis 2009, 17:31

czesc dziewczyny :-)
ale dzis sie fatalnie czuje :ico_olaboga: spac mi sie chce i strasznie mnie boli brzuch :ico_olaboga:
Iga mi wyla standardowo godzine przed popoludniowym spaniem :ico_noniewiem:
widze ze jej 2 dolne 4 wychodza wiec chyba na noc dostanie paracetamol -chociaz nie jestem zwolennikiem dawania niczego na ,,zabkowanie,, tym razem widze ze dziasla ma strasznie nabrzmiale i czesto krzyczy wkladajac cos do buzi wiec daja jej to pewnie popalic :ico_olaboga:
moze wyjda jej 4 razem z 3 jak na gorze :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

kurcze ja juz nie mieszam z tym macierzynskim bo ja w Polsce nie mieszkam i tylko Wam mieszam :ico_sorki: przepraszam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

05 lis 2009, 12:13

no coś ty, po prostu i tak musimy przewertować przepisy, bo się nieco pozmieniały.
A każdy pomysł jest dobry.

Np. pamiętajcie o założeniu karty ciąży przed 10 tyg (ale to chyba tylko ja nie mam jeszcze!), bo inaczej nie będzie się becikowe należało ;)


mmarta, jak dzisiaj się czujesz? Jak brzuch dzisiaj??
Mnie dzisiaj brzuch pobolewa...

A reszta czerwcówek, jak się czujecie???
dzisiaj ciut cieplej :D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość