Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

10 paź 2009, 20:15

julie_377, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Kochana, suprrr - będzie kolejne Szkociątko :-D

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

13 paź 2009, 10:11

przede wszystkim-Julie gratulacje :ico_brawa_01:
mam do was pytanie-czy jak jestescie w Polsce to zdarzaja sie wam przykre komentarze na temat waszego sposobu wychowywania dzieci?czy moze tylko ja trafiam na ludzi,zwlaszcza matki,ktore maja zawsze cos przykrego do powiedzenia.,
bylismy w polsce ponad 3 tyg i szczerze mowiac pod koniec nie moglam sie doczekac powrotu do UK.
opisze kilka przypadkow:
-maly skonczyl 2 latka i wszedzie go pelno,nie lubi wozka i wszedzie chce sam biegac.pojechalismy jednego dnia na bazar do wiekszego miasta i maly oczywiscie chcial chodzic wiec zalozylam mu szelki zeby mi nie uciekl albo co gorsze wpadl pod samochod.no i sie nasluchalam ze prowadzw dziecko jak psa na smyczy,ze jak moge tak dziecko traktowac.dodam ze z maluchami i mezem rozmawialam po angielsku wiec mysleli ze nie rozumiem.najgorsze jest to ze byly to matki z dziecmi w wozkach lub za reke.jeden raz nie wytrzymalam i powiedzialam jednej ze wole miec dziecko na 'smyczy' niz martwe.prawie sie poplakam
-w tum samym miescie na placu jest fontanna i maluchy pluskaly sie razem z innymi dziecmi.bylo strasznie goraco a mala ma jasna karnacje wiec nakladalam jej krem z filtrem co pol godziny.no i uslyszalam ze jaka 'idiotka' jestem i po co to wszystko.chcialam cos powiedziec ale jaki byl sens rozmawiac z matka ktora wygladala jakby dopiero z solarium wyszla
-przy tej samej fontannie dowiedzialam sie 'jakimi to rodzicami' jestesmy bo nasz maly nie ma wypasionego wozka tylko zwykly wozek parasolke.powiedziala to mama z corka w wypasionym wozku.tez wtedy nie wytrzymalam i zapytalam czy moje dziecko jest mniej szczesliwe bo ma zwykly wozek.
-moja corka jest na etapie ksiezniczek wiec kupilismy jej sukienke ze spioacej krolewny.w anglii chodzi w niej po domu,do sklepu,nawet jak jedziemy gdzies dalej i jedyny komentarz jaki dostajemy tutaj to ze wyglada 'cute'.mala rozumie po poplsku o wiele wiecej i po jednym ztakich spacerow z moja mama przyszla zaplakana i powiedziala ze nie chce jej wiecej zakladac bo sie ludzie smiali.minelo ponad miesiac od powrotu i dopiero wczoraj poprosila zeby jej zalozyc sukienke
moglabym pisac wiecej ale nie ma sensu.bylam podlamana po kilkunastu dniach i nawet chcialam wracac do domu wczesniej.nie wiem czy to dlatego ze ludzie mysleli ze nie rozumiem bo rozmawialismy po angielsku czy po prostu mialam pecha spotkac takich ludzi.
wiem ze inna mentalnosc ludzi w UK i PL alw spodziewalam sie wiecej tolerancji i wyrozumialosci od matek dzieci.nie mysle w tej chwili o kolejnym wyjezdzie do Pl bo wrocilam zestersowana.wiem ze powiecie nie martw sie to tylko gadanie itd.ja jakos przeboleje ale najbardziej bylam zestresowana tym ze mala rozumiala co inni mowili o niej.
czy wam tez sie takie rzeczy zdarzaja w polsce?czy moze przesadzam? jestem po prostu rozczarowana bo chce zeby moje dzieci chetnie wracaly do dziadkow i rodziny.

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

13 paź 2009, 17:11

lusia ja do polski czesto nie jezdze- zreszta sama rozumiesz............ poprostu tzreba nie zwracac uwagi na glupote ludzka i robic swoje...
wiesz moj maz jest mulatem i kiedys w supermarkecie pani pokazala go swoim dzieciom i mowi -o murzyn!
a ja na to do mojego meza- patrz wiesniaki! na caly glos- zwiali szybciej niz sie pojawili , a jezeli uslyszalabym komentarz na temat mojego dziecka-oj nierecze za siebie :ico_haha_01:

lusia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 56
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:44

13 paź 2009, 20:17

julie,
bardzo czesto musialam sie ugryzc w jezyk zeby cos nie powiedziec ale czasem to nie wytrzymalam.chyba za duzo sie spodziewalam po ludziach i myslalam ze przez te ostatnie 5 lat mojej nieobecnosci na stale w polsce troche sie zmienilo.ale jak piszesz-nadal wielka nietolerancja i zascianek.moze dlatego tak mnie to ruszylo bo przyzwyczailam sie ze tutaj tzn w UK to normalnosc i spodziewalam sie tego samego w PL.

nie rozumiem tylko dlaczego to wlasnie matki z dziecmi w wieku moich malucho robily takie uwagi.tez maja dzieci i za nic w swiecie nie chcialyby uslyszec jak ktos mowi zle o ich dzieciach.pare razy zareagowalam dosc ostro w slowach jak tylko uslyszalam uwage o maluchach,az mnie maz uspokajal choc nie bardzo rozumial co mowie.

mam tylko nadzieje ze to sie zmieni

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

13 paź 2009, 20:47

wiesz co no wlasnie w polsce niewiele sie zmienia...a moze jeszcze gorzej czasem jest z ta tolerancja-oczywiscie nie wszyscy wiadomo....
ja tam sie nie gryze w jezyk :ico_haha_01: jak ktos ma czelnosc sie odezwac to z jakimis glupotami to i glupio mu odpowiadam....
chociaz powiem ci ze jakos niewiele mialam takich pzrykrych sytuacji moze dlatego ze niezwarcam na to uwagi??
jak bylam w plz amlym jak mial 6 meisiecy akurat byl amj i bylo cieplo a moje dzicko neiznosilo skarpet i czapek :ico_haha_01: to tylko sie musialam nasluchac ze mu uszka przezebie i wogole...ale w dyskusje sie wdawac nie bede nigdy- jak ktos chce niech sobie gada..a ja robie swoje- gorzej ejsli dzieci to dotyka ale ucze nathana zeby nie przejmowal sei tym co inni mowia- a coreczce powinnas powioedziec ze wszysy ejj zadroszcza takiej slicznej sukienki i dlatego gadaja..... :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

17 paź 2009, 09:05

SANDRUSIA)), dokładnie to południowy zachód anglii dosc blisko londynu :-D
julie_377, najserdeczniejsze gratulacyjki - czerwiec super miesiac

agus2112
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 360
Rejestracja: 13 paź 2009, 13:37

22 paź 2009, 08:38

zapraszam do oddawania głosów na moje filmy z makijażami na stronie http://www.mojmakijaz.pl/index.php?id=8 ... &owner=663 jak możesz poleć znajomym, każdy głos sie liczy.z góry dziekuję i pozdrawiam

Awatar użytkownika
Kinga_łódź
4000 - letni staruszek
Posty: 4985
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:50

22 paź 2009, 11:22

Jejku jacy ludzie są opóźnieni :ico_puknij:
Jakby ktoś coś powiedział na moje dziecko to kaput :wpale: :514:

monika83
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 883
Rejestracja: 22 wrz 2007, 22:13

11 lis 2009, 16:24

a tu znowu pustki

Awatar użytkownika
felicity001
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 988
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:25

21 lis 2009, 23:15

a no pustki :ico_szoking:

monika83 -> gratulacje ciazy :ico_brawa_01: w sumie nie wiem czy mnie pamietasz, bo ja to tez tu dawno nie pisalam...w kazdym razie widze,ze bedziesz miala podobna roznice wieku miedzy dziecmi jak ja :-D
szczesliwego rozwiazania!

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 1 gość