Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

19 lis 2009, 15:35

Ja wczoraj robiłam lasagne i mięsko mielone udusiłam. Fakt brakowało tam np. cebuli czy pieczarek, ale jak mężowi smakowało znaczy, że nie było złe.
A bitek to ja żadnych nie robię. Z czym to jest? z ogórkiem i słoninką?:)
Do naleśników mam specjalną patelnię i tam nie trzeba dawać tłuszczu. Można wlać troszkę oleju do samego ciasta, ale to już chyba wtedy będą jak smażone na tłuszczu.
Szkoda, że nie lubisz gotowanego mięska:)

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

19 lis 2009, 18:03

A bitek to ja żadnych nie robię. Z czym to jest? z ogórkiem i słoninką?:)
nie, z cebulka (niestety, ale można bez) z czosnkiem i masą ziół

A właśnie co do pieczarek.nie wolo? wiem, ze nie wolno grzybów, ale niektórzy mówią, ze pieczarka to nie grzyb. A któraś z dziewczyn pisała, ze jadła pizzę z pieczarkami.

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

19 lis 2009, 19:03

A któraś z dziewczyn pisała, ze jadła pizzę z pieczarkami.
z tego co pamiętam to mikusia1 pisała, że jadła..


Dziewczynki jutro jadę na ktg, trzymajcie kciuki żeby się zaczęło

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

19 lis 2009, 23:32

Drogie mamy powiedzcie mi w czym chodzicii?Chodzi mi o bluzki? Mam 2 bluzki kopertowe w kórych chodziłam poprzednim razem ale są dosć dopasowane a moja figura jeszcze się do tego nie nadaje. Nie wiem co by tu sobie kupić żeby można było swobodnie karmić i jednoczesnie jakos wyglądać. No i nie wydac majątku...

Awatar użytkownika
mikusia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1161
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:10

20 lis 2009, 11:53

Witajcie
juz po raz trzeci pisze posta mam nadzieje ze tym razem uda sie go napisac :ico_zly: :ico_zly:

unas nocka niezaciekawa bo malutka budzila sie co chwilka niemogla zasnac :ico_olaboga:
no wkoncu zasnela o 1 wnocy
byla nerwowa przy cycku wiercila sie strasznie i plakala
chyba spiaca byla :ico_noniewiem:

bylsimy wczoraj u pediatry na wazeniu i Zuzia wazy 3970g :ico_brawa_01:
czyli w niecale 3tyg przybrala 520gr :ico_brawa_01: super bardzo mnie to cieszy
bo balam sie ze zle przybiera
ogolnie zdrowiutka
dostalismy wit K i wita D3 musze jej podac jak skonczy dokladnie 3tyg
wita K do 3 miesiaca
juz zapisalam Zuzie na usg bioderek na styczen 6
tez bedzie z glowy bo skonczy 2 miesiace

tylko martwia mnie jej potowki
wczoraj byly mniejsze i pediatra mowi ze to norma
tylko dzis jej przeszlo na glowke,buzke ma wysypana i na klatke piersiowa tez troszke takie z bialymi łebkami
ja dzwonilam dzis do pediatry i kazala przemywac w wodzie przegotowanej i nieuzywac oliwki,zadnych kremow
i w poniedzielek jakby sie pogorszylo to mam przyjsc przepisze jakis antybiotyk
mam nadzieje ze to zniknie :ico_noniewiem:
bo niewyglada za ciekawie
przeciez jej nieprzegrzewam
a czapke ma bawelniana i na to taka zimowa i pediatra mowi ze dobrze bo jest zimno
no zobaczymy mam nadzieje ze to zniknie :ico_noniewiem: :ico_placzek:

Wiki tez miala bilans 6 latka i ma 120cm wzrostu i 25kg wazy :ico_olaboga:
i ma lekka nadwage :ico_wstydzioch: tylko szkoda ze ona nic nieje
no ale to tylko lekko i kazala przyjsc na kontrol za 3 miesiece
musi chodzic do logopedy bo niewymawia dobrze "sz" i "cz"
no i na gimnastyke korekcyjna
a tak ogolnie to tez zdrowa

ja biore nadal antybiotyk dzis ostatnie 2 tebletki tylko boje sie ze jak sie skoncza to znow mi sie cos zrobi :ico_placzek: :ico_placzek:
i przeciez niemoge brac caly czas antybiuotyku
modle sie tylko zeby to sie juz uregulowalo :ico_sorki: :ico_wstydzioch:
bo chce ja karmic i jak najdluzej no zobaczymy

a co do dietki to ja taka samo jak matikasia gotowane rzeczy,troche smazonego a co do pizzy to owszem ja jadlam ale tylko z szynka i serem
bo z pieczarkami niewolno ponoc aja i tak nielubie grzybow takze spoko :-D

dziewczyny a jakie warzywa jecie procz marchewki,ziemniakow,buraczkow
no i jakie owoce bo ja tylko banan,jablko i arbuza wiem ze mozna a jakie jeszcze mozna jesc

soki pije jablkowy ,kubus marchwiowo-bananowy-jakblkowy ale rozcienczam,no i wode,kawa zbozowa a porzeczkowego niepije bo poozna zabronila bo to kwasne

mojej Zuzi jeszcze nieodpadla pepowinka :ico_olaboga: :ico_olaboga:
ile to jeszcze bedzie ponoc to moze byc od grubosci pepowiny :ico_noniewiem:
mam nadzieje ze niedlugo odpadnie

Siunia jeszcze raz gratuluje coreczki Mia jest przesliczna!!!!!!
no i super ze ty sie dobrze czujesz ajak synkowie zareagowali na siostrzyczke??

Monikamam nadzieje ze juz niedlugo urodzisz bo jak wchodze to mysle ze ty juz po a ty nadal czekasz zycze szybkiego porodu :ico_oczko:

kilolek, co do bluzek to ja tez mam problem niestety
niemam nic rozpinanego
ale ubarlam wczoraj podkoszulke i na to golfik i jak bylam w przychodni to tylko podciagnelam golf i ramiaczka odkrylam i wtedy karmilam malutka
bynajmniej niewidac mi mojego brzucha :-D

uleczka170, jak tam po ktg ty tez juz po terminie jestes
rowniez zycze szybkiego rozwiazania :-D
ja w redlowie natrafilam na bardzo dobra ekipe i tobie tez tego zycze :ico_brawa_01:

a ile jeszcze dziewczyn zostalo nierozpakowanych??

ja uciekam oboiwiazki wzywaja :ico_oczko:

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

20 lis 2009, 12:22

..
Ostatnio zmieniony 20 lut 2013, 13:48 przez Kasia90, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kilolek
4000 - letni staruszek
Posty: 4553
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:27

20 lis 2009, 15:02

ja z warzyw jem: pomidory, ogórki, marchewkę, buraki, paprykę, rzodkiewkę, troszkę pora, a owoce jabłka, gruszki i troszke podjadam mandarynek :ico_wstydzioch: nie moge się powstrzymac, ale juz się w domu skończyły, więc nie będzie problemu jesli mąz nie kupi znowu. Ale owoców jem mało, bo nie lubię. Piję kubusie i pysie taki z marchewką, jabłkiem i brzoskwinia, bo bananów nie znoszę. A no i winogrona troche podjadam.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

20 lis 2009, 16:44

Kilolek z tego co wiem papryki i gruszek nie można, ale skoro Michasiowi nic nie jest to widocznie możesz:)
Co do bluzki to ja nie będę nic kupować. Szczerze powiem, że już bym chciała schudnąć. Wchodzę w większość bluzek, ale są zbyt obcisłe. Kurtkę zapinam jedną, ale wyglądam okropnie w takiej ciasnej.
W przychodni i gdziekolwiek będę normalnie karmić w tym czym będę. Kopertówki są fajne, ale jak odchyli się pierś to chyba więcej widać górnej części ciała. A tak bluzka do góry i najwyżej pieluszka na brzuch i już:)


Dziś mieliśmy pierwszy wyjazd do miasta do urzędu gminy żeby się wymeldować w starym miejscu. Cała wycieczka a trwało to 5 minut:) potem pojechałam do sklepu z ubrankami bo nie mam dla milenki takich spodenek malutkich na teraz. Człowiek całkiem inaczej się czuł pośród ludzi po 3 tygodniach w murach:) Mała na szczęście całą wycieczkę przespała i nie musiałam jej karmić Bóg wie gdzie.

Mikusia1 widzisz jak Zuzia ładnie przybrała mimo problemów z karmieniem. Tylko się cieszyć :ico_brawa_01:
Ja z warzyw jem to co w rosole plus ziemniaki.
Nie wiem od czego jeszcze oprócz przegrzania mogą być potówki. Oby szybko zniknęły!!
A usg bioderek to w 2 miesiącu ma być? my na razie zapisaliśmy małą do okulisty na 4 marca. Witaminę K podaję już od 8 dnia.
Brawa też dla Wiki za zdrówko. A na nadwagę to ona nie wygląda w ogóle. Mają dziwne tabele po prostu.
Pieczarki nie wiem czy można jeść ale nie ryzykuję na razie.
Dziś piekłam pałki kurczaka, a sobie pierś i do tego ziemniaczki.

Widzę, że już 2 osoby piją Kubusie, a ja jakoś o nich nie pomyślałam. Ale chyba za dużo tego tez nie można wypić co?

A my wczoraj znów 2 godziny wieczornego karmienia. Je, je, odkładam ja do łóżeczka i znów cyca szuka i znowu ssie. Potem odrywa się i drze się w niebogłosy. Dobrze, że Matiego to nie budzi. Nie wiem co jej jest. Wiem, że na pewno nie leci jej już za mocno skoro tyle ssała. Może ma jakieś :ico_puknij: kolki?

Awatar użytkownika
zaczarowana
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3616
Rejestracja: 23 kwie 2009, 16:34

20 lis 2009, 16:55

Witam :-)


Ktg ciche, w sensie bez rewolucji... Ale, robi mi się rozwarcie. Jak narazie mam na jeden palec, ale ostatnio miałam wszystko pozamykane i długą szyjkę, a teraz się pięknie skraca. Mały wchodzi do kanału rodnego i dużo na wadze przybrał.
Następna wizyta w poniedziałek, jak nie urodzę to do szpitala mnie wezmą i będą mi przyśpieszać, bo mam holestazę

Ja z ubraniami nie będę mieć za bardzo problemu, bo mieszczę się we wszystkie swoje ubrania teraz, no i mam takie rozpinene też więc kupować nie muszę, chyba ze na święta tylko :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
PaulinaS
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1157
Rejestracja: 21 sty 2009, 10:51

20 lis 2009, 17:04

hej :-)
U nas ok Maciuś zdrowy, niestety Filipek nam zachorował i bez antybiotyku się nie obeszło :ico_olaboga:

Jesli o dietę chodzi to ja jestem zielona, bo Filipka nie karmiłam a Maciusia teraz karmię, jem to co w szpitalu dawali (raczej co zapamiętałam) ale ogólnie to ser biały (chudy), grysik na mleku, pasztet, dżem malinowy, chuda wędlinka, makaron, kasza, pieczywo, rosołek, ziemniaczki i mięsko gotowane ...

Maciuś cyca doi od 10 do 20 minut, jak widzę że jest dalej głodny a mleka juz nie mam to robię jeszcze butlę i tak 40-50 ml. jeszcze zje ... jak nie mam wcale mleka to daje butlę 85 ml i 3 godziny spokoju

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Thomasbulty i 1 gość