rafaello
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 16:32

Stabilizator dla dziecka

28 gru 2009, 16:49

Chciałbym wiedzieć jak to jest z używaniem stabilizatorów przez 4 letnie dziecko. Otóż mój maluszek miał niedawno skręcone kolano dość mocno. Lekarz powiedział, że nie ma się czym przejmować. Twierdził, że młode stawy bardzo szybko się regenerują. Jednak po pół roku od skręcenia dziecko dalej narzeka na bóle stawu. Zastanawiam się czy stabilizator ortopedyczny będzie odpowiednim przyrządem dla dziecka w tym wieku? Czy mięśnie młodego dziecka nie będą się osłabiać? Bardzo proszę o ewentualne rady jaki stabilizator kupić.

Pozdrawiam :ico_sorki:

szlafrok
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2009, 16:52

28 gru 2009, 16:55

No cóż, nigdy tak naprawdę nie używałem stabilizatorów więc nie do końca wiem na ile mogą one pomóc. Kiedyś miałem skręconą kostkę i w moim przypadku pomogły zabiegi rehabilitacyjne i moczenie w ciepłej wodzie z dodatkiem soli. Może powinieneś spróbować tego. Przynajmniej nie wydasz żadnych pieniędzy na stabilizator. Nawet właściwie nie orientuję się ile one mogą kosztować ale pewnie nie mało. Jeżeli się mylę niech mnie ktoś poprawi

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

28 gru 2009, 16:57

rafaello, wydaje mi sie ze najlepiej by bylo gdybys poradzil sie lekarza czy stabilizator dla 4 latka jest wskazany

moj syn mial zapalenie stawu kolanowego i mial szyne i nie potzrebnie bo mu miesnie zanikly inny lekarz nie kazal szyny zakladac wiec szyna poszla w odstawke i dobrze bo po kilku tygodniach miesnie wrocily ale musalam go rehabilitowac

wiec moze sam na wlasna reke stabilizatora mu nie aplikuj wiec idz do lekarza to bedzie najlepsze rozwiazanie .
zdroweczka dla synusia
Ostatnio zmieniony 28 gru 2009, 17:17 przez magda75, łącznie zmieniany 1 raz.

mamamia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 28 gru 2009, 16:55

28 gru 2009, 16:58

Stabilizator to chyba w tym konkretnym przypadku jedyne sensowne rozwiązanie. Niestety nie jestem w stanie podpowiedzieć Ci jaki stabilizator i gdzie możesz kupić :(

mam nadzieję, że uda Ci się coś szybko znaleźć :)

A z drugiej strony co to za lekarz??

hej

rafaello
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 16:32

Stabilizatory ortopedyczne

28 gru 2009, 17:05

Dzięki magda za sensowną wypowiedź. Wynika z tego, że zależy od szczęścia, czy stabilizatory pomogą, czy nie. Mam nadzieje, że mój synek wróci szybko do zdrowia. Planuje na dniach wybrać się z nim do lekarza, jednak już teraz rozglądam się za stabilizatorami.

Czy możecie mi powiedzieć, czy Link usunięty przez osbługę forum ze względu na reklamę są dobre?
Ostatnio zmieniony 28 gru 2009, 21:07 przez rafaello, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

28 gru 2009, 17:07

rafaello, nie ma za co :ico_haha_01:

wiesz rozgladac sie mozesz ale poradz sie lekarza czy bedzie potrzebny

mi sie wydaje ze tu szczescie nie ma nic wspolnego to zalezy od choroby :-D
zycze zdroweczka :-)
Ostatnio zmieniony 28 gru 2009, 17:17 przez magda75, łącznie zmieniany 1 raz.

szlafrok
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2009, 16:52

28 gru 2009, 17:15

Przypadek chciał, że właśnie siedzi obok mnie moja ciocia i ona używała stabilizatorów. Jest bardzo zadowolona. Mówi, że Link usunięty przez obsługę forum ze względu na reklamę był strzałem w dziesiątkę, gdyż wcześniej ortezy innych firm nie przynosiły skutku. W skrócie, nie były takie jak być powinny, bo albo nie były wystarczająco trwałe albo były za bardzo elastyczne nie dając żadnych rezultatów. Jak widać w tym przypadku firma widocznie ma znaczenie. Chociaż w życiu bym nie przypuszczał, że jest to istotne przy wyborze stabilizatora. Tak jak pisałem wcześniej, ja sam tego nie używałem
Ostatnio zmieniony 28 gru 2009, 21:06 przez szlafrok, łącznie zmieniany 1 raz.

rafaello
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2009, 16:32

Podziękowania za pomoc przy stabilizatorach

28 gru 2009, 17:20

Dziękuje wam wszystkim, że tak szybko odpisujecie. Wasze wypowiedzi są bardzo pomocne. Będę teraz miał na uwadze, że stabilizatory oppo są dobre gdy pójdę z małym do lekarza, a on zaleci mi inny stabilizator.
Daje wam wszystkim po torcie i klikam, że pomogliście. Dziękuje jeszcze raz i mam nadzieje, że m. in. dzięki waszej pomocy mój Grzesio wróci szybko do zdrowia!

:ico_tort:

Awatar użytkownika
magda75
Wodzu
Wodzu
Posty: 14493
Rejestracja: 25 mar 2007, 23:26

28 gru 2009, 17:59

rafaello, trzymam kciuki za Grzesia :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

Wróć do „Zdrowie dziecka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości