Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

07 sty 2010, 14:06

A tak przy okazji, przystojniaczek z Niego
hihi dzięki :ico_haha_01: też mi się podoba :-)
trzymam kciuki żeby i Twoje badania wyszły dobrze :-)
chyba, że moje piersi są lipne...
heheh na pewno nie są :ico_haha_01:
Anusiek synek najada się superowo. i jak przybrał na wadze.... nawet nie chcę porównywać tego do mojej Karolinki... urodzeniową miała 3360, przy wyjściu 3170. a po 14 dobach 3280. także tragedia w porównaniu do Twojego szkraba
mój miał 3000 a przy wyjściu 2800 teraz ma 3300 mały z niego chłopaczek. Daj znać jak z wagą po wizycie.
na koniec dnia stawiam trzy za trzy tygodnie mojej małej gąski zwanej Karolinką
duuużo zdrówka jej zyczymy :ico_brawa_01:

u nasz nocka jako tako, mały 2 razy budził się z głodu i raz zalał sobie śpiochy. Ja nie wiem czy my mu źle pampersa zakładamy??? jak go położe na boczku to leje pod siebie i muszę całego przebierać w nocy :ico_olaboga: też tak macie z chłopakami?

w weekend mamy urodziny dziadka a mały będzie miał 2 tyg. Mąż zaproponował żebyśmy wzięli Piotrusia na trochę i że zapyta czy wszyscy są zdrowi (będzie z 7 osób) ale ja nie wiem czy powinnam...jak myślicie? nie chce przeginać i być nadopiekuńczą mamą ale nie mam doświadczenia i nie wiem co zrobić
:ico_noniewiem:

samopoczucie mam kiepskie, jakieś dołki mnie łapią, mąż wkurza :ico_sorki: ratunku!
:ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

07 sty 2010, 14:44

Anusiek- mi Adaś też zalewa śpiochy, czasem nawet 2x na noc :ico_olaboga: , już tak kombinuje z założeniem pampersa a i tak się bokiem wylewa. Na urodziny dziadka bym poszła, nie ma się co tak kisić w domku.

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

07 sty 2010, 17:01

Na urodziny dziadka bym poszła, nie ma się co tak kisić w domku.
:-D tak też zrobię. No chyba że dostaniemy info że ktoś chory albo mróz będzie duży.
Bratowa też jest tego zdania co Ty :-)
mi Adaś też zalewa śpiochy
a już myślałam że sieroty jesteśmy i źle pampersa zakładamy.

Małemu siusiaka układam do dołu to nie moczy...a dodatkowo jeszcze muszę wywijać pieluszkę bo pępowina jeszcze jest.

a dziewczyny co z siusiakiem? jedni mówią żeby odciągać skórkę podczas kąpieli inni że nie ruszać...ja już nie wiem ale jak do tej pory nic nie robiliśmy :ico_noniewiem:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

07 sty 2010, 20:32

a dziewczyny co z siusiakiem? jedni mówią żeby odciągać skórkę podczas kąpieli inni że nie ruszać...ja już nie wiem ale jak do tej pory nic nie robiliśmy :ico_noniewiem:
mi mowili przy synu aby nie ruszac wiec nie tykalam :-D

anusiek, Pruedence, mi syn nie zasikiwal sie, znaczy zalezalo od pieluch, niby dobre kupowalam a niektore mu nie pasowaly wiec moze musicie zobaczyc inne
w weekend mamy urodziny dziadka a mały będzie miał 2 tyg.
jak wszyscy zdrowi to smialo, moja na swieta tez wszedzie z nami chodzila a ludzi bylo o wiele wiecej a ona miala wszystkich gdzies i spala

jestem zla, moja malutka ma kolki, tak nam plakala rano przez 2 godz ze ja razem z nia, to byl taki pisk ze nie moglam zniesc ze ona tak cierpi, pozniej zasnela i spala 5 godz i przez sen jej dawalam jesc, jak na razie spokoj, daje jej espumisan ale boje sie jak zaczyna plakac ze to znowu kolka :ico_placzek:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

07 sty 2010, 21:35

hej... wizyta u lekarza wprowadziła spore zamieszanie... z niczym nie mogę zdążyć.
na początek o wadze, bo ona jest najważniejsza. Karolcia waży teraz 3500. czyli bez rewelacji, ale też bez dramatu na szczęście. dostaliśmy skierowanie na kupę badań. głównie z krwi. hormony itd... trafiliśmy na doktór starej daty, przy piersi trzymać tylko 15 minut i nie dłużej, nie przyzwyczajać do przytulania i noszenia.... niech popłacze, niech się wypłacze... nic jej nie będzie :ico_olaboga: :ico_zly:
nie zgadzam się z tym niestety... ale nie wiem też co robić dalej. noc znowu nieprzespana...
w ciągu dnia ciężko cokolwiek zrobić... co myślicie????????????? może z tego wyrośnie??????

[ Dodano: 2010-01-07, 22:35 ]
także po trzech dodatkowych dokarmianiach wracam do karmienia tylko piersią... lekarz twierdzi, że nie ma potrzeby dokarmić. zobaczymy...
śmiesznie macie z tymi siusiakami :-D dylemat, jak je układać!!! w życiu bym nie wpadła na to, że może być z tym problem :-D :ico_szoking: jednym słowem POWODZENIA :ico_sorki:
Inia z tym wiązadełkiem to jest... że ilu lekarzy tyle opinii. ja już mam trzy. podcinać, nie podcinać i trzecia: czemu nie zrobili tego od razu w szpitalu? zwariować można. krótkie wiązadełko wpływa na późniejsze mówienie, ale wcześniej ma wpływ na ssanie, przysysanie się i jakość tego ssania, stąd moje zainteresowanie tematem... bo wiązadełko mamy krótkie i jedzenie idzie nam średnio... tzn dłuuuugo bardzo. będę to konsultować jeszcze z jednym pediatrą/ neonatologiem. to wiem na pewno :-)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

07 sty 2010, 23:48

Shiva - dobrze,ze bioderka super.Odnosnie krwi,to moja mala tez ma taka krew wlasnie,ile sie nacierpiala w szpitalu z tego powodu,to masakra.Normalnie jak brali dzieci na pobranie krwi,to dawali im do buzki gazik nasaczony glukoza - podobno taka dawka cukru dziala troszke przeciwbolowo i uspokaja maluszki,moja jako jedyna nie dostawala,bo zalezalo im,zeby plakala,bo krew szybciej krazy i latwej bylo pobrac :ico_placzek:

A Justynka miala zle wyniki,ze powtarzaliscie???

meg - u mnie tez byladzis polozna i kazala wlozyc ta tetrowa pieluszke,ale nie posluchalam.Andrzejek nie mial i zdrowy jest :ico_oczko:

Andrzejek mial niby to wedzidelko za krotkie i babka straszyla nas zabiegiem,ale nic takiego nie bylo potrzebne :ico_puknij: Tylko nas nastraszyla :ico_zly:

dorota - ja daje do buzki prosto te witaminki,ta wit K,faktycznie ponad 30 zl,ale wit D jest duzo tansza. Moja Zuzia tez kicha,ale to podobno normalne :ico_sorki:

inia - wariacienie zazdrosc,tylko przystawiaj mala jak najwiecej do piersi,pij duzo i mysl pozytywnie :ico_oczko: I bedzie mleczko :-D

Wit K daje sie tylko dzieciom karmionym samym cycusiem,a wit D wszystkim maluchom do roczku.
też tak macie z chłopakami?
- dokladnie to samo mialam,nawet zmienialm marke pieluch,bo myslalam,ze to wina pampersow :ico_olaboga:
, jakieś dołki mnie łapią,
- to tak jak mnie,a zwlaszcza jak poczytalam o tym porazeniu splotu barkowego w internecie.Staram sie nie nakrecac,zobaczymy co powie lekarz, 20 stycznia mamy wizyte :ico_olaboga:
.ja już nie wiem ale jak do tej pory nic nie robiliśmy :ico_noniewiem:
- nie ruszac!!!! Nie wolno,my do tej pory nie odciagnelismy Andrzejkowi,bo podobno jeszcze za wczesnie :ico_sorki:

anetka607, oj biedna Klara,oby to nie kolka,tylko jednodniowa przypadlosc :ico_olaboga:
nie przyzwyczajać do przytulania i noszenia.... niech popłacze, niech się wypłacze... nic jej nie będzie :ico_olaboga: :ico_zly:
- :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:

Moja mala zjada sobie mleczko i zasypia przy cycusiu,potem ja odkladam do lozeczka.Wczesniej trzymam zeby sie jej odbilo,jak sie obudzi i chce do cycusia,to daje,potem przytulam i nosze,czy to sie komus podoba,czy nie :-D

U nas nocki poki co nawet znosne,o 20 mamy kapiel,o 21 Zuzia zasypia,spi do polnocy,je i spi do 3-3.30,potem znowu o 6 jedzonko i spimy do 9,dzis nawet do 10 :-D

Dzis byla u nas polozna i mnie troszke zmartwila,bo kazal nam zrobic badanie moczu Zuzi,bo mowi,ze jej mocz pachnie acetonem-co jest charakterystyczne dla chorych na cukrzyce :ico_noniewiem:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

07 sty 2010, 23:48

Anusiek jak rodzinka zdrowa to idź na imieninki :ico_haha_02: tylko nie na długo żeby Mały nie miał za dużo wrażeń i się zbytnio nie zmęczył...
ok kończę.... dohttp://www.naobcasach.pl/forum/images/smiles/xx_brawa_01.gif :-D dobrej nocki dla wszystkich

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

08 sty 2010, 00:55

dokladnie to samo mialam,nawet zmienialm marke pieluch,bo myslalam,ze to wina pampersow
też kilka marek wypróbowaliśmy ale to nie zależnie od pieluchy się dzieje :ico_olaboga:
najgorzej jest w nocy :ico_sorki: bo trzeba całego przebierać...także jak wstaje i jest zawartość tylko w pieluszce to jestem szczęśliwa :-)
śmiesznie macie z tymi siusiakami dylemat, jak je układać!!! w życiu bym nie wpadła na to, że może być z tym problem jednym słowem POWODZENIA
:ico_haha_01: a jednak jest :-) z dziewczynkami nie ma tego problemu - nie zasikują ubranek tak jak chłopcy.
boje sie jak zaczyna plakac ze to znowu kolka
oby nie :ico_sorki: biedne dzieciaczki życie je tak od małego doświadcza. Ale rozumiem Cię że płakałaś. Ja w szpitalu płakałam przy każdym badaniu malca..tak mi go było szkoda.

najgorsze było badanie serduszka ekg :ico_placzek: trzymały go 3 babki a on krzyczał i te rzepy na skórze i klamry na rękach i nogach :ico_placzek: to straszne było. Potem męża wysyłałam na badania bo nie byłam w stanie na spokojnie...
- nie ruszac!!!!
ok :-)

meg, stronka się nie wyświetla :ico_noniewiem:
to tak jak mnie,a zwlaszcza jak poczytalam o tym porazeniu splotu barkowego
synek mojej siostry to miał ale jest wszystko w najlepszym porządku i wiem że nie mieli z tego powodu dużo kłopotów...nie będzie tak źle a w necie wszystko przesadzone.

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

08 sty 2010, 01:03

anusiek- my używamy pampersów, siusiaka układam w dół, a i tak się czasem przesika, też mamy dalej pępuś więc trzeba wywijać pampersa i nie można za mocno zapiąć, może to dlatego.

rybka- z tym moczem to może sprawdź, są też takie paski w aptece do moczu które pokazują czy jest w nich cukier albo aceton więc może spróbuj tego.

Ja zasnęłam usypiając Tosię o 20 a o 22 Adaś obudził mnie na karmienie i znów to samo, 1,5j na piersiach, mleka dużo bo wylewa się bokiem, zasypia, odkładam do łóżeczka i się budzi, że niby głodny, dałam butle wypił 20ml i błogo sobie zasnął, oby na 3h. Więc nie wiem czy chodzi o gęstość pokarmu, że ten sztuczny dłużej zalega w brzuszku i daje uczucie sytości??? Ważyłam go dzisiaj, waży teraz 4250g, czyli prawie waga urodzeniowa, jak wychodziliśmy tydzień temu ze szpitala ważył 4060g więc sporo przybrał:)

A tu pare fotek Adasia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

08 sty 2010, 11:50

Witam mamuśki,
ja dzisiaj noc jak noc, czyli średnia na jeżozwierza ;-)

Co do chłopców i przesikiwania to Arturek też tak miał, często gęsto musiałam go przebierać choć najlepsze z pieluch były happy bo żadziej zdarzało się go całego przebierać ;-) z Mają takiego problemu nie mam.

A siusiaka my odciągamy od początku, tak tyle ile się da, nic na siłę. Więc naprawdę co lekarz to opinia. Jak zdecydujesz tak będziesz robić anusiek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość