dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

09 sty 2010, 16:14

hej. co do szwow to ja przy Macie tak mialam. mi sie cos tam rozeszlo za szybko i do tej pory mam blizny :ico_olaboga: ale wtedy bylam i cieta i popekana :ico_placzek:
ja mam problem bo piersi tak bola,mala je do krwi pogryzla. jedna az karmic nie moge :ico_placzek:
tu zdjecie Lenki z wczoraj :ico_oczko:
Obrazek

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

09 sty 2010, 16:53

dorotaczekolada, ale fajniusia twoja Lenka :ico_brawa_01: mi tez pękła jedna pierś tak dość nieciekawie, więc spróbowałam karmić przez nakładkę silikonową i pomogło, teraz już jest ok, więc może spróbuj tych nakładek

Shiva, dzięki :-D późno miałaś zdejmowane te szwy, ja jeszcze się załapałam na zdjęcie szwów przy wyjściu ze szpitala, w 7 dobie i panikowałam przy tym strasznie :ico_oczko: brawa za spokojną noc :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Ja się śmieję, że moje dziecko się w nocy naprawiło. Bo teraz jest już grzeczniutka :-D

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

09 sty 2010, 17:34

rybka- my byliśmy dzisiaj na pierwszym spacerze, niby pogoda nie za fajna, ale miałam okazje wyjść nie sama a ze szwagierką więc skorzystałam, bo szliśmy jeszcze z Tosią i szczerze ciężko mi sobie wyobrazić samotne spacery z tą dwójką. Ledwo wyszliśmy za podwórko już Tosia w płacz, że ona też chce do wózka :ico_olaboga: i dopiero jak ją prowadziłyśmy za rączki to jakoś zapomniała no i musiałam podjechać do sklepu kupić jej lizaka bo dała się trochę przekupić. Adaś spał cały spacerek, byliśmy raptem 30min.

shiva- ja mimo, że mam dużo pokarmu ro i tak daje Adasiowi butelkę, raz w nocy 70ml i raz w dzień 70ml bo tak to by mi dosłownie cały czas wisiał na cycu, a jak jestem z nim sama i z Tosią to nie mogę sobie na to pozwolić. Ale postanowiłam się tym nie przejmować bo widzę, że po butelce mu się lepiej śpi.

A Adasiowi dzisiaj odpadł pępek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-01-09, 16:36 ]
dorotaczekolada, inia- super fotki :-D :ico_brawa_01:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

09 sty 2010, 18:15

Lenka to mały pyzaczek :-D super fotka :ico_brawa_01: uściski dla Lenki :ico_haha_02:
brawa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za pępek Adasia... u nas jest jeszcze pępek... długo i kiepsko troszkę się goi :ico_zly:
zdrówka dla wszystkich maluszków od torcików :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Iw rybka odnośnie diabetologa to mam na myśli Twoją Córcię i Ciebie..., dobry lekarz przeprowadzi wywiad odnośnie Ciebie i dziecka... ale główne komplikacje, o których wspominałam tyczą się niestety Małej...
Inia to ta pierś z zapaleniem musi boleć... współczuję. Wylecz się szybko :ico_sorki:
U mnie dziś fajna nocka za nami... mała przespała całą noc z nami w łóżku. Fajnie było mieć ją cały czas obok siebie. A ona była taka spokojniutka. Zjadała i usypiała. Żadnego siedzenia po nocy godzinami nie było... Może to przypadek... a może potrzebuje dużo bliskości i ciepła... Rozczuliła mnie dziś tym bardzo :ico_placzek:
Zaczęłam pić rooibosa. Naprawdę świetny smak i barwa napoju... Jestem fanką herbaty. To co prawda nie jest herbata tylko zioła..., ale przypomina herbatę i często tak potocznie jest nazywana. Znam i mam wiele różnych gatunków herbat..., których teraz nie mogę pić. A rooibos jest naprawdę świetny. Polecam takiego do zaparzania ze sklepów z herbatami/ herbaciarni itp :-D

[ Dodano: 2010-01-09, 17:21 ]
dziś mój Skarbek malutki był na pierwszym spacerze beze mnie. Była z tatusiem i babcią... będę chyba zaborczą mamusią... bo aż wstyd się przyznać zatęskniłam za nią przez te pół godziny... ehh nie ładnie :ico_nienie:
wczoraj była u mnie koleżanka ze swoją córcią miesiąc i tydzień starszą od mojej... ostatni raz ją widziałam miesiąc temu. wtedy jeszcze była taka maleńka... a wczoraj byłam w szoku jak urosła, złapała ciałka... i ogólnie się zmieniła :-D :-D :-D szok :ico_szoking:
b :ico_szoking:
brakuje mi ostatnio dnia... strasznie krótkie są te dni i ta szybko mijają... oby do wiosny!!!

[ Dodano: 2010-01-09, 17:23 ]
Inia piękne zdjęcie Wiktorii :ico_haha_02:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

09 sty 2010, 19:16

dorotaczekolada, śliczna ta Twoja Lenka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

inia1985, super, że nocka u Was też spokojna :ico_haha_01:
No szwy były późno zdejmowane, bo się położna bała, że po przejściach z szyciem i po cukrzycy nie zdążyło się zrosnąć :ico_noniewiem:

Pruedence, fajnie, że byliście na spacerku, ale rzeczywiście nie zazdroszczę samotnego wyjścia z dwójką dzieci. Choć może Tosia się z czasem przyzwyczai :ico_sorki:

meg, doskonale Cię rozumiem, że tęsknisz za córcią. Ja mam podobnie, choć zdarzyło mi się już kilka wyjść takich nawet 3 godzinnych bez Justynki i jakoś dałam radę :ico_oczko:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

09 sty 2010, 23:00

Shiva wiem, że trzeba dziecko zostawiać z innymi dla własnego dobra :ico_oczko: ...
ale póki co jakoś mi trudno :ico_olaboga:
może dlatego, że wiem, że nie mamy tego czasu dużo. macierzyński szybko zleci i będzie trzeba zacząć szukać pracy... bo od dnia porodu jestem osobą bezrobotną. po raz pierwszy w życiu :ico_szoking: ale tak wyszło..., że zaszłam w ciążę w kilka miesięcy po zmianie pracy i zaraz po awansie...
ale pracować tam i tak bym aktualnie nie chciała... tylko łatwiej szukać z perspektywy osoby pracującej niż niepracującej...
także może dlatego chcę maksymalnie wykorzystać każdą chwilę teraz :ico_wstydzioch:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

10 sty 2010, 12:00

no fakt Lenka to pyza :ico_oczko: na sali byla najwieksza,nawet od chlopakow wieksza :ico_haha_01:
pepek jej odpadl wczoraj :ico_brawa_01: w koncu mozna ja normalnie ubierac bo tak to nam ta klamra przeszkadzala :ico_noniewiem: cycki powoli uodparniaja sie na bol :ico_sorki: my na malym spacerku bylismy jak z mala u lekarza bylam :ico_oczko: ale teraz to nawet ze starszym nie mam jak wyjsc bo wieje okropnie :ico_olaboga:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

10 sty 2010, 12:07

A Adasiowi dzisiaj odpadł pępek :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
szybko mojej 3 tyg wisial :-D

dorotaczekolada, ale pyzunia :ico_brawa_01:
będę chyba zaborczą mamusią...
ja juz jestem, a myslalam ze z 2 bede inna a jest gorzej, spie z mala, z synem nie spalam, na spacery sama, karmie kapie sama, nawet przewijac nie daje dla meza bo on to wolno robi i mala sie denerwuje i ja :ico_wstydzioch:
No szwy były późno zdejmowane, bo się położna bała, że po przejściach z szyciem i po cukrzycy nie zdążyło się zrosnąć :ico_noniewiem:
ja po 1 ciazy mialam pozno zdjete i tez myslalam ze padne jak mi sciagala ginek bo polozna sie umowila i nie przyszla :ico_zly:
od dnia porodu jestem osobą bezrobotną.
a ja sie boje pytac szefa czy mam do czego wracac :ico_noniewiem:

mojej malej podaje espumisan i jest ok, juz nie ma kolek, niekiedy boli ja brzuszek ale juz nie tak jak wtedy i dajemy rade :ico_brawa_01: ja chyba tez mam coraz mniej mleka a karmie mala czesciej niz wczesniej, nawet w nocy jej juz to nie starcza i dzisiaj 2 razy butle dostawala, doszlam do wniosku ze mam to gdzies bo zanim pobudze laktacje to bede musiala ja odstawiac jak do pracy przyjdzie mi wrocic, wiec na mieszance cyc i butla i mi i jej bedzie lepiej

[ Dodano: 2010-01-10, 11:12 ]
Klara wczoraj skonczyla miesiac i moi rodzice przyszli z prezentami :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dostala rajstopki fioletowe, herbatke hippa, mleko duze opakowanie i cieplutki kocyk do wózka :ico_brawa_01: zaskoczyli mnie

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

10 sty 2010, 12:35

meg, rozumiem, perspektywa szukania nowej pracy nie jest zachwycająca, zwłaszcza przy małym dziecku. Będę trzymać kciuki za sukces w poszukiwaniach :ico_sorki:

dorotaczekolada, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za pępuszek :-D
Fakt, pogoda nie jest zachwycająca :ico_olaboga: u nas też pierwszy spacer się przesunie w czasie :ico_wstydzioch: Bo po tym przeziębieniu trochę się boję wyjść z maleńką :ico_noniewiem:

anetka607, :ico_brawa_01: za skończony miesiąc :-D i przede wszystkim za brak kolki :ico_sorki: :ico_sorki: Oby już nie wróciła :ico_sorki:
A i prezenty od rodziców pierwsza klasa :-D

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

10 sty 2010, 13:38

dorotaczekolada- :ico_brawa_01: za pepuszek

anetka- wszystkiego naj :ico_tort: z okazji pierwszego miesiąca. Co do karmienia, ja jak pisałam daje adasiowi butle raz w nocy i w dzień po 70ml, nie będę dziecka katować jak widzę, że mojego pokarmu mu nie starcza, mimo, że większą cześć doby wisi mi na cycu. Zresztą Tosię karmiłam tylko 3 miesiące bo jak wróciłam na zajęcia to szybko zanikł mi pokarm, a tu jak pójdę do pracy po macierzyńskim to też nie będzie mnie w domu większą cześć dnia.

meg- to będę trzymać kciuki, żebyś znalazła taka prace jak chcesz.

U nas standardzik dzisiaj, karmienie o 12, 3 i 6, a teraz Adaś smacznie śpi. Męczy się tylko nocą bo nie może zrobić kupki, tak się pręży przez 30min zanim zrobi, a w dzień nie ma takiego problemu robi od razu.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 0 gości