leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

14 sty 2010, 20:01

nam w szpitalu mówili żeby kłaść na parę minut od pierwszych dni życia ale nie wolno tak na razie układać do spania no i trzeba mieć dziecko na oku.
aha to sprobuje jutro :ico_oczko:
a do spania ukladam malego na boczku :ico_oczko:

a powiedzcie mi co ile godz jedza wasze maluchy?? czy je budzicie na jedzenie??
moj strasznie leniwy byl przez pierwsze dni i kazali mi go budzic min co 4godz
a teraz nie wiem czy go budzic czy czekac jak sie obudzi :ico_noniewiem:
coraz czesciej budzi sie sam ale sa takie momenty ze jak usnie to spi i spi :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

14 sty 2010, 20:57

leona, witamy serdecznie :-D
Co do Twoich pytań, to mi w szpitalu pani konsultant laktacyjny powiedziała, ze dziecko powinno się najeść jeśli ssie intensywnie przez 10 do 20 minut. To w zupełności wystarcza. Natomiast moja mała od samego początku potrafi wisieć na cycu po 2-3 godziny i jak się okazało, nie najadała się. Teraz przystawiam ja do piersi na jakieś 10-15 minut, a potem podaję butelkę ( z tym że mojego pokarmu nie wystarcza :ico_wstydzioch: ). Co do budzenia, to różnie jest. teoretycznie takie dzieciątko powinno mieć ok 7-8 posiłków na dobę. A przerwa nocna może trwać ok 4-5 godzin. Jak mi na początku Justynka za długo w dzień spała, to ją budziłam tak po 4 godzinach na karmienie. A teraz już sama wstaje na karmienie (straszny z niej głodomorek).

Ehh Justynka nareszcie o 18.30 usnęła :-D Dała mi dziś popalić :ico_olaboga:

Barbapuppa, zapomniałam Ci napisać, że Twój pomysł ze zdjęciami jest super :ico_brawa_01:
anusiek, dziwna ta Twoja lekarka :ico_puknij: jeśli Cie coś niepokoi to powinna Cię zbadać, a nie odesłać na przepisowe 6 tygodni :ico_zly:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

14 sty 2010, 21:06

Leona budzić koniecznie. w nocy możesz sobie ewentualnie troszkę odpuścić..., ale też lepiej nie. moja jako maluch też była śpiochem i czasem ciężko było ją dobudzić, ale efekt był widoczny momentalnie po wadze kruszynki, także lepiej pilnuj żeby jadła regularnie :ico_haha_02:
teraz chce jeść częściej, maksymalnie co trzy i pół godziny. zazwyczaj i najchętniej co dwie i pół godziny :ico_haha_02:
odnośnie kładzenia na brzuszku to potwierdzam to co napisała Anusiek... choć stara szkoła mówi, że na brzuszku nie kładzie się dziecka, które ma jeszcze pępowinę...
u lekarza ok. kolejna wizyta za 4 tygodnie. zapomniałam tylko porozmawiać o antykoncepcji... kiedy zacząć. zła jestem na siebie :ico_zly:
natomiast dobre wiadomości odnośnie ćwiczeń... mogę robić co chcę oprócz dźwigania. dźwigać i ćwiczyć z obciążeniami nie mogę przez pół roku... s u p e r :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

14 sty 2010, 21:10

meg, fajnie że wizyta u gina udana no i super, ze możesz ćwiczyć :ico_brawa_01:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

14 sty 2010, 21:28

Leona budzić koniecznie
no wlasnie mi polozne w szpitalu kazaly go budzic i chyba dalej tak bede robic :ico_oczko:

moja jako maluch też była śpiochem i czasem ciężko było ją dobudzić
oj moj to tez straszny spioch :ico_olaboga:
chociaz teraz coraz szybciej sie budzi
ale raz bylo tak ze nie mogl sie dobudzic przez 40min :ico_haha_01: :ico_puknij:


mojego malucha wlasnie meczy czkawka
wasze czesto maja czkawke??

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

14 sty 2010, 21:31

leona witaj wśród nas, gratulujemy Marcelka
jeszcze dziś postaram się umieścić cię na pierwszej stronce
co do twoich pytań żywieniowych, to różnie bywa, moja pierwsza córcia jadła 5 minut i się najadała, syn wisiał godzinami, Ulci zajmuje to około 10 minut, ja w nocy nie budzę, jak sama się nie odbudzi, w dzień mała woła co 2 godziny, ale zdarza się jej drzemka 4-4,5 godzinna i wtedy też jej nie budzę
no ale moja mała ma już 1,5 miesiąca, a na początku to jednak musisz troszkę kontrolować wagę

dziewczyny, zdjęcia niektóre już są na pierwszej stronce, cieszę się, że Wam się pomysł spodobał, jak chcecie, żebym je jakoś inaczej umieściła, to napiszcie
pozdrawiam cieplutko

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

14 sty 2010, 21:40

a na początku to jednak musisz troszkę kontrolować wagę
we wtorek byla pielegniarka i maly przybral ladnie :ico_brawa_01: takze sie nie martwie
nast wizyta w poniedzialek to zobaczymy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

14 sty 2010, 23:18

powiedzcie mi co ile godz jedza wasze maluchy?? czy je budzicie na jedzenie??
ja też budziłam co 4 godz ale przestałam bo maluch dobrze przybierał a po tym rozbudzeniu nie mógł zasnąć. Teraz potrafi nawet przespać 5 godz. w nocy a w dzień sam się budzi co 2,5 lub 3 godziny.
Ehh Justynka nareszcie o 18.30 usnęła Dała mi dziś popalić
buuu :ico_noniewiem: może jutro będzie lepiej, życzę Ci tego żebyś odpocząła troszkę.
anusiek, dziwna ta Twoja lekarka
no fakt...drugi raz za nic bym jej nie wybrała na lekarza prowadzącego a niby z polecenia koleżanki :ico_noniewiem:
u lekarza ok. kolejna wizyta za 4 tygodnie. zapomniałam tylko porozmawiać o antykoncepcji... kiedy zacząć. zła jestem na siebie
dobrze że wszystko ok...a o antykoncepcji też muszę pamiętać :ico_szoking:
wasze czesto maja czkawke??
ojj tak często chwilę po jedzeniu, nawet jak mu się odbije :ico_noniewiem: i zdarza się conajmniej raz dziennie. Na szczęście (odpukać) przestał ulewać :ico_sorki:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

15 sty 2010, 10:08

leona, co do ukladania na brzuszki to mi powiedzieli w szpitalu ze dopiero jak pepowina odpadnie :ico_noniewiem: moja malo klade bo tego nienawidzi i czubek nos w lozko wklada i gryzie, ja ja sobie na brzuch ukladam to jej sie podoba :-D
wasze czesto maja czkawke??
oj bardzo czesto, nawet jak beknie to czkawka ja lapie, wczesniej nawet jak ja przebieralam :ico_olaboga:
Ehh Justynka nareszcie o 18.30 usnęła :-D Dała mi dziś popalić :ico_olaboga:
moja tez coraz mniej spi, tylko marudzi, ale za to zaczyna sie do mnie usmiechac, i maz mowi ze wpatrzona we mnie jak w obrazek, niekiedy tylko luknie na kogos innego i dalej patrzy sie mi prosto w oczy, kochana taka :ico_brawa_01:

anusiek, a nie myslalas do innej lekarki pojsc?? bo kicha jak sie rozejdzie to ci bedzie dokuczac pozniej, moja mama tak ma, rozeszlo jej sie i po wielu latach czuje dyskomfort

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

15 sty 2010, 13:07

Leona witaj!! i gratulacje z okazji narodzin Marcelka. Ja Adasia kładę na chwilkę w dzień na brzuszku, bo on lubi, łatwiej mu gazy odchodzą, ale on już nie ma pępuszka.

Anusiek- to jakaś paranoja, że cię nie chciał ginek zbadać :ico_szoking: Mam nadzieje, że jednak wszystko tam u Ciebie w porządku.

A u nas dzisiaj znów ta lepsza noc, chyba tak Adaś mi dawkuje wrażenia w kratkę, ale obyło się w nocy bez butli :-D Teraz już pokarm sika jak go odstawiam, a i czasem sam wypływa więc jest go dużo więcej :ico_brawa_01: Dzisiaj się obudził o 2 na karmienie, a potem dopiero o 6 i spaliśmy do 8.30 bo potem musieliśmy wyjść z domku.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość