Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

01 cze 2008, 16:13

Sylwia.O., to poczekaj aż poznikają krostki i spróbuj jeszcze raz z tym Jelpem. Bo ja też próbowałam płatków kiedyś. Dziadostwo to nie chciało się rozpuścić i na dodatek wszystko szare i sztywne. Trzymam kciuki za Was!!!

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

18 sty 2010, 21:24

ja loveli uzywam ale nie wiem czy nie uzyc jelpa bo podejrznie ucuzlenia

lilo

19 sty 2010, 09:00

cyn_inspiration, przy małym dziecku, zwłaszcza alergiku najważniejsze to dobrze wypłukać, zazwyczaj pralki mają opcję dodatkowego płukania.

judka_l
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2009, 19:46

22 sty 2010, 15:00

ja loveli uzywam ale nie wiem czy nie uzyc jelpa bo podejrznie ucuzlenia
Mamy!

Zgodnie z ekspertem Loveli: " Produkty Lovela mają obniżoną zawartość detergentów, nie zawierają barwników, wybielaczy optycznych, chemicznych oraz środków silnie zapachowych, które mogłyby podrażniać skórę dziecka, poprzez co noszą miano hipoalergicznych i spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jednakże zdarza się tak, że nawet najbardziej hipoalergiczny produkt uczuli, ponieważ może być osobnicza nietolerancja pewnych produktów. Dla dzieci szczególnie wrażliwych polecam mleczka do prania Lovela, które poprzez swą konsystencję dużo łatwiej wypłukują się z tkanin, a przy tym doskonale piorą". Położna Anna Kalinowska - lekarz pediatra.

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

25 sty 2010, 18:32

Hej
Moja córka jest alergikiem od urodzenia. Na samym początku wszystkie jej ubranka prałam w lovelli. Niestety 3 miesięcznemu dziecku wyskoczyły krostki na całym ciele a zwłaszcza w okolicach policzków, twarzy. Moja Pani pediatra-dermatolog od razu spytała się jakiego proszku używam. Przyczyną alergii skórnej były proszek lonella. Od tamtej pory stosuję Jelp razem z płynem do płukania Jelp czasami lenor biały i od 2 lat nie mam problemów ze skórą.
Także polecam

judka_l
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2009, 19:46

27 sty 2010, 13:55

Droga Mambii82,
Zgodnie z powyższą odpowiedzią Naszego Eksperta :
"zdarza się tak, że nawet najbardziej hipoalergiczny produkt uczuli, ponieważ może być osobnicza nietolerancja pewnych produktów", dodatkowo
" przyczyn alergii i podrażnień jest wiele, uczulać może niemal wszystko, np.: leki, barwniki, pokarmy. Bywa, że za wystąpienie podrażnienia czy alergii odpowiedzialny jest nie sam proszek ,ale błąd w procesie prania, kiedy to na skutek niedostatecznego płukania lub użycia zbyt dużej porcji proszku do prania, pozostaje on w dużej ilości w pranych tkaninach".
Położna Anna Kalinowska - lekarz pediatra.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

04 lut 2010, 20:33

judka_l, moja ma uczulenie drapie się cierpi po tym proszu on sie dla mojego dziecka nie nadaje i juz.... tak jak ktoś tu wspomniał to od dziecka zalezy jedno ma na to inne na co innego :ico_oczko:

[ Dodano: Czw 04 Lut, 10 19:40 ]
lilo, nie wiem czy moja ma taką opcję moze faktycznie źle płucze, :ico_olaboga: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
rita
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 71
Rejestracja: 30 paź 2008, 10:15

25 mar 2010, 11:59

Ja prałam w proszku Jelp jak mój synek był niemowlakiem, teraz piorę w vizirze. Jak zmieniłam na inny chyba bryza to tez dostał uczulenia.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

18 paź 2010, 11:45

mojej nowonarodzonej córeczce prałam wszystko w Loveli

ale od kiedy skonczyła miesiac prałam w Vizir sensitiv i płukałam w lenorze sensitiv, chyba do ukończenia 4 miesięcy
do dziś używam vizira absolut i lenorków juz rózniasto zapachowych :-D

wszytsko jest ok

płatków mydlanych używałam TYLKO do namaczania ubranek i pieluch tetrowych zabrudzonych kupką (z przewijaka) :-D

gwiazda_a
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2010, 15:48

16 gru 2010, 15:54

też polecam jelpa.
ten różowy ze zmiękczaczem jest bardzo dobry.

ewentualnie jeszcze cos z serii clever.

np. clever baby nie powinien uczulać.

dostępny tu Link usunięty przez obsługę forum albo na allegro.
w normalnym sklepie nigdy nie widziałam.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2010, 06:57 przez gwiazda_a, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość