mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

19 sty 2010, 09:12

cyn a bylas z mala u lekarza ?najlepiej alergologa ,bo wiesz tak w ciemno radzic to nie za bardzo ,z reszta pamietam ze sie o to juz pytalas :ico_oczko: wogole co lekarz na to wszystko mowi ,zrobil jakies badania ?

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

19 sty 2010, 11:49

Może spróbuj prać ciuszki malucha w płatkach mydlanych- żadnych proszków, płynów do płukania. Mój mały też ma takie suche czerwone placki. Najczęściej na nóżkach. Kąpiemy go w Oilanie i dodatkowo smaruję go po kąpieli mleczkiem tej firmy. Zyrtec też dostawał i pomagało mu. Niestety wczoraj tak zaczął drapać się pod kolankami, ze nadrapał do krwi.
Znowu czeka nas wizyta u lekarza. Pewnie jakieś uczulenie, ale nie wiadomo na co. Patryk nie dostaje już żadnych nowości :ico_noniewiem:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

19 sty 2010, 12:06

Ja tez polecam oilatum, tez że dobrym sposobem na suchą skórę jest kąpiel w olejku arachidowym i w niezbyt gorącej wodzie, tak do 36 stopni C.
Moze kąpiel w krochmalu, on też bardzo łagodzi.

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

19 sty 2010, 12:36

No ja co do emolientów to stosowałam BALNEUM HERMAL do smarowania mieliśmy maść tylko na 3 dni sterydową (w minimalnej ilości) a na to robioną w aptece maść natłuszczającą.
ale ja chyba zaczęłaby od badan maluszka bo u mojego synka przyczyną wysypki i suchosci skóry była bakteria Coli

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

19 sty 2010, 16:57

Moze kąpiel w krochmalu, on też bardzo łagodzi.
ale wysusza

[ Dodano: 2010-01-19, 16:00 ]
najpierw musisz zlikwidować przyczyny a potem walczyć ze skutkami. Zrób małej testy z krwi. Sprawdź czy w pokoju nie masz wilgoci, pewnie wprowadzasz już nowości, rób to ostrożnie, a najlepiej zacznij od początku i każdy nowy składnik testuj przez 2 tygodnie.
No i nawilżaj skórę!!!!!

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

20 sty 2010, 17:12

16 lutego mała ma alergologa badania z krwi ale zwykłe miała robione dopiero i coś tam jest podwyższone, ale zdaniem lekarki to znak alergii.
Kupiłam jej oillan taki polski odpowiednik oliatum.

[ Dodano: Czw 21 Sty, 10 20:26 ]
dzięki za pomoc kupiłam jej oillan polski odpowiednik oliatum i chyba lepiej jest. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

22 sty 2010, 15:45

cyn_inspiration, ja wczoraj pokazywałam nóżki Patryka naszej lekarce. Najpierw pytała, czy nie najadł się ostatnio pomarańczy, mandarynek albo innych cytrusów w większej ilości, albo czekolady. Później powiedziała, że takie "placki" bardzo suchej skóry mogą być też objawem robaków :ico_szoking: . Kazała smarować kremami tłustymi (właśnie emolientami) a nawet zwykłą wazeliną kosmetyczną.

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

25 sty 2010, 18:41

Przy takich typu plamach suchych, mocno zaczerwienionych, trzeba zaobserwować co dokładnie dziecko je, jadło. Na pewno umówić się do alergologa bo inaczej się nie da, wszystkie emolity są dobre ale lepiej jak dobierze je lekarz.
Miałam ten sam problem ze swoją córcią. Lekarz alergolog na samym początku zalecił zmianę mleka na Bebilon Pepti z wykluczeniem białka, dostała specjalną maść- krem robiony w aptece na receptę koszt ryczałtowy 5 zł z zawartością witamin zwłaszcza z grupy B, oczywiście zyrtec ale tylko do 14 dni stosowania później tydzień przerwy, kąpiel w oilatum. Obecnie ma 2 lata i już nie ma mocnej alergii, ale nadal stosuję hipoalergiczne kosmetyki tzn HIPP do kąpieli, do smarowania po CETAPHIL polecam bo jest bardzo wydajny choć kosztuje 36zł za 250mln, jeśli ma odczyny alergiczne dostaje zyrtec i wapno w syropie. Kremuję jej twarz kremem specjalnym firmy emolium.

cyn_inspiration
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2236
Rejestracja: 07 gru 2009, 16:28

26 sty 2010, 17:48

moja je nutramigen. niestety uczulenie nie schodzi dalej ja swedzi.. nie wiem co robic...

[ Dodano: Wto 26 Sty, 10 17:11 ]
dostawałą maść klemastyne- syrop i nie wiele pomoglo, ma szosrtką skóre na plecach i nowe zaczerwienienia, a nie je nic oprucz mleka i kaszy z jabłkami. W nocy się obudzila z plączem drapala się po nogach i wiercila na pleckach zeby sie w ten sposob podrapać ja juz nie wiem co robić chyba jutro do lekarza z nią pojdę jeszcze raz.

mambii82
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 433
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:13

27 sty 2010, 00:27

Witaj
Mogę także polecić maść ELIDEL nie należy do tanich i działa podobnie jak maści sterydowe. Stosuję ją w ostateczności jak już wszystkie środki zawodzą. Kosztuje ok80zł, jest na receptę i nie można stosować jej dłużej niż 5dni.
Powodzenia

ps moża też spróbować przejść na mleko sojowe ISOMIL może to coś pomoże

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość