Awatar użytkownika
Noemi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2008, 19:35

Cerazette ...

28 sty 2010, 21:45

Dziewczyny mam pytanie.
Od kilku miesiecy biore tabletki Cerazette dla mam karmiacych piersia.
Synek ma juz skonczone 10 miesiecy ... i piers podawalam w odstepach nie wiekszych niz 4 godziny.
Ale od tygodnia synek w dzien juz piersi nie chce ... tylko w nocy i to tez nie za czesto.
Widze ze pokarmu mam mniej ..... i chyba powoli odstawie malego od cycusia.

I teraz moje pytanie.

Zostalo mi ostatnie opakowanie Cerazette ... biore je nadal ( chcialabym skonczyc to opakowanie) ... ale jak zrezygnuje z piersi to czy nadal jestem ZABEZPIECZONA???

Czy odstawic i przejsc na zwykla antykoncepcje.

Doradzcie ...... :ico_sorki:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

29 sty 2010, 00:14

ale jak zrezygnuje z piersi to czy nadal jestem ZABEZPIECZONA???
No oczywiście, że tak. To jest dla matek karmiących napisane, dla tego, że ma inny "lżejszy" skład hormonów, które przenikają do mleka.

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

29 sty 2010, 09:40

Ja stosowałam Cerazzete bardzo bardzo długo i jest tak jal napisała Małgorzatka, one sa dozwolone dla mam karmišcych bo jest tylko na jednym hormonie ale zabezpieczenie jest takie samo.

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

29 sty 2010, 12:22

Noemi, jest tak jak piszą dziewczyny , ja brałam cerezette , tez dość długo , i nawet jak odstawiałam dziecko juz od cycusia to brałam do wykończenia opakowania , nawet jak odstawisz dziecko , pokarm nie zniknie ci z dnia na dzień , a będą przypadki że maluch jeszcze nie raz zawoła cyca , więc przyjmuj tabletki jeszcze troche po odstawieniu , napewno będziesz zabezpieczona

Awatar użytkownika
Noemi
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 154
Rejestracja: 05 lut 2008, 19:35

29 sty 2010, 15:06

Dziekuje wam dziewczyny za odpowiedz.
W takim razie skoncze to opakowanie ... poczekam na @ bo jeszcze nie dostalam i przejde na plastry.

Dlugo czekalyscie na @ po odstawieniu tabletek?

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

31 sty 2010, 11:15

ja nie , jakies dwa cykle , :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Janiolek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3084
Rejestracja: 05 sie 2007, 12:58

04 lut 2010, 14:59

ja półtora miesiąca, ale jak je brałam pod koniec to miałam @ przez 3 tygodne z tygodniowa przerwa.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

22 sie 2011, 13:39

nie będę zakładać nowego tematu

mam pytanie

czy jak się bierze Cerazette to brak @ jest normalny?? bo miałam @ w czerwcu jak brałam te tabletki i do tej pory nic,czasem miałam poślizg z wzięciem tabletki nawet 1,5 godz i nie wiem czy ciąża w tym wypadku jest możliwa czy mam się niczym nie martwić?

poradzcie :ico_sorki:

CMonikA
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5781
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:51

22 sie 2011, 13:53

ja bralam azalię, dla karmiących piersią i @ nie miałam, dopiero po zmianie taletek jak już nie karmiłam dostałam @, ale wiem, ze niektórzy przy braniu tabletek dla karmiących raz mają, a raz nie ;/

Awatar użytkownika
osita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3480
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:22

24 sie 2011, 23:01

czy jak się bierze Cerazette to brak @ jest normalny?
kazda z nas jest inna, jedna przy tych tabsach bedzie miala okres co dwa tyg, druga nie bedzie miala przez kilka cykli, tylko bedzie plamila. I to niby jest "normalne" choc jak dla mnie - wkurzajace :ico_oczko: ja mialam tak, ze na poczatku super, okres przyszedl po mcu, pozniej bylo coraz slabiej i lekkie plamienia az w koncu po chyba jakis 4 mcach jak "lupnelo" tak sie lalo przez 3 tyg :ico_noniewiem: :ico_zly: I musialam zmienic tabsy bo te wyraznie zle juz na mnie dzialaly... :ico_noniewiem:
I wiesz, jesli tylko byl poslizg w niecalych 2 godzinach, to pryszcz. gorzej, jakbys brala dodatkowe leki, np. antybiotyk lub chocby aspiryne i byly przytulanki, bo to oslabia dosyc znacznie dzialanie lekow... stad wlasnie w wiekszosci przypadkow dzieci z pigulki :ico_oczko: w poczekalni dla ciezarnych za kazdym razem taka mame spotkalam, w szkole rodzenia tez byla jedna :ico_oczko:

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość