barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

28 sty 2010, 21:07

u nas wyszło jakieś 33 + 6 dzieci do 5lat i 3 maluchów na cycu, więc jest troszkę ludu
a moja coś teraz dokazuje i jest marudna, no ale karuzelka w ruch poszła, a nie słyszę wrzasku, więc chyba będzie dobrze
za to Tadziu mnie dziś zaskoczył, bo od nocy sucha pielucha i wszystko woła na nocniczek, więc jestem pełna podziwu i gość łazi w majteczkach na dodatek, a ja myślałam, że dopiero wiosna nam przyniesie pozbycie się pieluch u niego, a tu proszę jaka niespodzianka
pruedence ja też bym tak chciała, no ale moja teściowa jutro do nas niby do "pomocy" przychodzi (co oznacza dla mnie podwójny wysiłek) i już od syna słyszę że nie chce tej babci i babcia jest brzydka i jutro będzie do mnie przyklejony
ojej, właśnie płacze, lecę na pomoc, bo już krzyczą na niego...

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

29 sty 2010, 10:34

barbapuppa- no to taka teściowa to nie pomoc, moja jest super :ico_brawa_01: o wiele więcej pomaga od mojej mamy i zawsze zostanie z dziećmi jak chce gdzieś wyjść :ico_sorki: w sumie bez niej nie mogłabym wyjść nigdzie bez dzieci, bo moja mama nie przyjdzie do mnie tylko jak chce zostawić dzieci to muszę wozić do niej.
:ico_brawa_01: dla Tadzika za pieluszkę, Tosia w dzień nie nosi już od wakacji, ale w nocy bywa różnie, czasem jest sucha a czasem coś tam popuści więc w pieluszce sypia,ale jak się sama nie oduczy to jak się zrobi cieplej trzeba będzie się za to zabrać.

A u nas noc z serii takich samych, Adaś poszedł spać o 22, o 24 obudził się głodny, zjadł dwa cyce i butelkę, ale o 1 się przenikał (chyba źle założyłam pieluszkę) więc znów pobudka, a o 3.30 znów był głodny i potem o 7 znów, on ma w nocy jakiś nieposkromiony apetyt :ico_olaboga:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

29 sty 2010, 10:47

oj moja w nocy tez szalala, nie wiedziala czego chce :ico_zly: no ale jak zjadla po 18 to po 12 wstala i 1,5 godz sie z nia bujalam az wkoncu zjadla butle i o 5 wstala znowu nie wiedziala co chce i zjadla tylko troche i o 7 juz ni9e dala mi spac, lobuz jeden
u nas wyszło jakieś 33 + 6 dzieci do 5lat i 3 maluchów na cycu,
no to troche duzo, u mnie wszyscy co blisko sa, z dolu i moi z domku naprzeciwka, chrzciny syna u mamy robilam bo tam wiecej miejsca a teraz sama sprubuje, no ale wiem ze sama z tym nie zostane i znajac moja mame i siostre to jeszcze one wiecej narobia jedzenia niz ja, a od zmywania mam męża :-D ja sie nie tykam, on lubi to ja sie nie wtracam

[ Dodano: 2010-01-29, 09:48 ]
1 się przenikał
a moja mnie zasikala jak ja karmilam po 7 :-D raptownie cieplo mi sie zrobilo

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

29 sty 2010, 10:58

anetka- to fajnie, że masz tyle pomocy, ja niestety nie mam rodzeństwa, mama moja nie gotuje, a mąż nie zmywa, więc zostałabym z wszystkim sama stąd wolę iść do restauracji.

:ico_tort: :ico_tort: za Adasia miesiąc!

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

29 sty 2010, 14:57

cześć Kochane,

Nie mam czasu Was doczytać bo co siadam to mały się budzi...
Inia doczytałam tylko Twoje pytanie czy wolno dzieciom spać na brzuszku.
Ja Piotrusia na noc układam normalnie ale w dzień na brzuszku tak mu się podoba że odpływa i potrafi tak i 4 godz spać tylko że ja go obserwuje więc chyba ok.

No ale mogę się mylić...sama nie wiem.

U nas ogólnie wszystko ok. Strasznie jestem ciekawa jak u Was dziewczynki. Może wpadnę jak młody przyśnie na dłużej i doczytam.

Pozdrawiamy :-)

[ Dodano: 2010-01-29, 15:22 ]
Pruedence, za Adasia miesiąc :ico_brawa_01:
i też stawiam za 1 miesiąc Piotrusia :ico_tort:

poczytałam Was tr :ico_tort: troszkę :-) udało się...a zaraz lecę pospać :ico_sorki:

co do chrzcin to :ico_sorki: my robimy w okolicach świąt ale gdzie to jeszcze nie mam pojęcia...na pewno nie w domu bo mamy 40 m2

Co do ulewania to u mnie jest tak że jak mały marudzi, jest nerwowy, łapie cyca i wypuszcza, skrzeczy i wtedy zazwyczaj chlusta z niego ale to sporo i ucisza się nagle...
na szczęście to się rzadko zdarza...

lecę bo padam :-)

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

29 sty 2010, 19:36

Witajcie :-D

U nas nareszcie zima trochę odpuściła. Śniegu to ja nie pamiętam kiedy było tak dużo :ico_olaboga: Chyba jak byłam dzieckiem. Nareszcie nie było żadnych przeciwwskazań do spaceru z Justynką. Ale było cudownie, co prawda, gdy na chwilę wózek się zatrzymywał, był głośny płacz, ale ogólnie maleńka była grzeczna. A mąż jaki był dumny prowadząc ten wózek :-D

Z Justynką już dziś trochę lepiej.Wczoraj gdzie od 7 rano spała może z godzinę do 20.30, płacząc w każdej pozycji, lub w chwilach spokoju rozglądając się i pchając piąstkę do buzi, śliniąc się przy tym - myślałam ze mi plecy odpadną. Obawiam się, ze to mogą być początki ząbkowania (choć to strasznie wcześnie). Niestety oboje z bratem bardzo wcześnie ząbkowaliśmy i jego córka pierwsze ząbki dostała pod koniec 3 miesiąca. Gdy skończyła roczek, miała już 12 zębów :ico_szoking:
Za to po tak ciężkim dniu -noc ładnie przespała budząc się tylko 2 razy :ico_brawa_01:

anusiek, Pruedence, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 1 miesiąc chłopaków :-D

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

29 sty 2010, 21:00

u nas generalnie super, bo Urszulka spala od 19:30 do 4 rano, a potem pobudka o 7, w dzień też wystawiłam ją na spacerek 1,5 godzinny i spała ładnie 4 godzinki, więc na wizytkę teściowej byłam wyjątkowo wypoczęta, ale zobaczymy jaka będzie noc, bo zwykle pod rząd nie ma tyle szczęścia
póki co lecę do pozostałych dzieciaków

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

31 sty 2010, 00:43

ja tylko meldunkowo :ico_sorki:

We wtorek najparwdopodobniej jedziemy do tego Dziekanowa i wracamy za 3 tygodnie.

Pozdrawiam :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

31 sty 2010, 11:14

Rybko trzymaj się tam w tym Dziekanowe, będziemy tutaj trzymać za Was kciuki!

Awatar użytkownika
geheimnis
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2248
Rejestracja: 25 mar 2008, 12:25

31 sty 2010, 11:26

Witam serdecznie.Jeśli pozwolicie to dołączę do Was.Póki co jednak będę wpadać dość rzadko,aż się troszkę wdrożę w rolę mamy :ico_oczko:

Moja córcia -Natalia przyszła na świat 24.01. o 3.35. Wazyła 3620g i miała 54cm długości.Podczas porodu wystąpiły małe komplikacje i mała urodziła się sina,owinięta pępowinką i była zachłyśnięta wodami płodowymi-dostała 9pkt.Do tego w 2 dobie życia wykryli u niej infekcję więc wyszłyśmy ze szpitala dopiero po 5 dniach (piątek).Teraz jest już dobrze i oby z każdym dniem było lepiej :ico_sorki:
iw_rybka, trzymam kciuki ze wszystkich sił za Zuzieńkę.
Anusiek, Pruedence gratulacje z okazji skończonego miesiąca życia waszych pociech :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość