Awatar użytkownika
Justi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2009, 13:19

04 lut 2010, 16:43

czesc dziewczyny !! pamietacie jak tydzien temu w srode pisalam ze caly dzien bolal mnie brzuch tak jak na okres i nie bylam pewna czego sie spodziewac?? otoz w nocy z srody na czwartek zaczelam dostawac skurcze, rano w czwartek skurcze byly juz co 5 min pojechalismy do szpitala i o 16.49 w czwartek 28/01/2010 moj skarb sie pojawil na tym swiecie !!! 2 tygodnie przed terminem jest boski !!! zakochalam sie od pierwszego wejrzenia :) wazyl 3,27 kg i mierzyl 49,5 cm. Dzis moj maz pojechal zarejestrowac jego urodziny i odebrac akt urodzenia - moje kochanie bedzie nosilo dumne imie Denis. Porod?? Bylo ciezko, bolalo, momentami wydawalo mi sie ze juz nie dam rady ale mowie wam warto, oj warto cudowne uczucie byc mama !!!!!!!!!!!!!!! pozdrawiam wszystkie mamusie oczekujace w lutym juz niedlugo wy tez bedziecie czuc te pelnie szczescia :))

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

04 lut 2010, 17:06

Obrazek Filipkowa karuzela

Justi :ico_brawa_01: gratulacje kochana :ico_prezent:
Tibby cieszę się że u lekarz wszystko ok :-) :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-02-04, 16:08 ]
a tutaj pościelka (wyłożyłam żeby wam pokazać,bo jeszcze jest schowana i baldachimubrakuje)
Obrazek

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

04 lut 2010, 17:13

karmelka, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za38.tydzień!
śliczna pościel i super karuzelka! :ico_brawa_01:

Justi, gratuluję synusia!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Justi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 11
Rejestracja: 03 wrz 2009, 13:19

04 lut 2010, 17:16

Dziekuje dziewczyny :)

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

04 lut 2010, 19:28

Justi ale ci zazdroszczę,ale mam nadzieję,że juz za parę dni tez będę mogła tulić moje Filipiątko :-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

04 lut 2010, 23:12

Dziewczyny czy madzia0609 wylądowała w szpitalu?

Justi Gratulację...

A wy jak tam się czujecie? :ico_haha_01:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

04 lut 2010, 23:39

Justi, novac GRATULUJĘ!

Dziewczyny moje ! WASZ CZAS! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

05 lut 2010, 09:07

hej kochane :-)

ale wieści tu zastaję od rana :ico_olaboga: justi gratulacje kochana :ico_sorki: :ico_brawa_01:
mnie tam mój ból brzucha jak na @ widac tylko zwodzi :ico_noniewiem:

moniś a co sie madzi stało, ze w szpitalu? :ico_noniewiem: zaraz polecę na marcówki, moze coś piszą dziewczynki.

karmelciu no ja też zaczynam wątpic czy przed terminem uda mi sie urodzić :ico_placzek: z Jaga było podobnie, a teraz miałam przeczucia, ze za tydzień góra się rozpakuję a tutaj intuicja zaczyna opadać :ico_noniewiem:

tibby :ico_brawa_01: za dobre wieści u ginka :-D

to ja stawiam herbatke z cytrynka od rana :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-02-05, 08:20 ]
no i doczytała, że faktycznie madzia w szpitalu. skurczuje na maxa, ponoć 2 tyg. jeszcze chcą ja jakos przetrzymać, wiec pewnie marcóeczka jeszcze nas wyprzedzi karmelciu :-D

karmelka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2122
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:01

05 lut 2010, 09:49

no i doczytała, że faktycznie madzia w szpitalu. skurczuje na maxa, ponoć 2 tyg. jeszcze chcą ja jakos przetrzymać, wiec pewnie marcóeczka jeszcze nas wyprzedzi karmelciu
no może tak być :ico_noniewiem: choć jej to akurat trzeba życzyć żeby jeszcze troszkę w tej ciąży pobyła,no ale jak się dzidzia na ten świat pcha to nie ma rady.A nasze chłopy to leniwce :ico_zly:
a ja dziś znowu rano tak jakoś źle się czuję,apetytu nie mam,w głowie mi sie kręci jakoś od dwóch dni,krzyż tak dziwnie poboewa,ale co z tego skoro nic innego się nie dzieje.Cholera jeszcze bedzie tak,że nie urodzę do terminu i wywyoływanie mnie czeka,a tak chciałam,żeby samo sie rozkreciło.Muszę męża w obroty brać :-)
Sposoby na lepsze przygotowanie do porodu:
1. Herbatę z liści malin można pić bezpiecznie już od 36-38tc. 3 łyżki suszonych liści malin, ½ l wody, zagotować, gotować przez 3 min., pić 3 razy dziennie. Liście malin nie tyle przyspieszają poród co mogą go lekko ułatwić gdyż mają wpływ na wzmocnienie mięśni macicy,regularne picie naparu pomaga zatem znieść wysiłek związany z porodem. Pomaga w przygotowaniu mięśnia macicy poprzez uelastycznienie szyjki macicy, co ułatwia jej rozwieranie podczas narodzin dziecka. Dzięki temu poród trwa krócej. Liście maliny podnoszą też jakość i ilość naturalnego pokarmu matki. Herbatka z liści ma właściwości lekko przeczyszczające wiec warto z tym uważać.Oprócz tego jest bardzo zdrowa, działa przeciwzapalnie. Na sam poród dobrze jest tez podobno wypić bardzo mocny napar (30g ziela na 500 ml wody gotować 15 min) podobno bardzo przyspiesza akcje
2. Olejek z wiesiołka w kapsułkach wspomaga wytwarzanie prostaglandyn i wpływa na lepsze przygotowanie szyjki do porodu oraz ułatwia jej rozwieranie podczas porodu. Można łykać kapsułki od 38 tc, 5-6 kaps. na dobę. Wiesiołka można przyjmować też dopochwowo.
Sposoby na wywołanie porodu:
1. Seks obecność spermy powoduje rozwarcie a sam orgazm wyzwala skurcze.
2. Masaż sutków 15 minut masażu każdego sutka, razem 3 godziny dziennie.
3. Spacery a szczególnie wchodzenie po schodach pomaga w osiągnięciu rozwarcia a jeśli poród się już zaczął przyspiesza akcję.
4. Wertepy jazda po wertepach może wywołać skurcze.
5. Chłodna kąpiel zimna woda może wywołać skurcze.
6. Akupresura
- na czubkach kciuka i paca wskazującego- powinno zaboleć przy ucisku, uciskać do momentu uzyskania skurczu, wtedy przerwać na chwilę a gdy skurcz ustąpi zacząć na nowo
- w okolicy kostki (wewnętrznej)- 4 szerokości palców w górę od kostki, punkt powinien przy ucisku zaboleć, postępować j.w.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

05 lut 2010, 09:54

haha - karmelciu z jaga wszytskiego oprócz herbatek i akupresury próbowałam - nie działało :ico_noniewiem: teraz mieszkam na II piętrze, wchodzę po kilka razy dziennie, nic. seksiku sobie nie załujemy jak już marcin ejst - nic. a sutki to nawet w trakcie porodu z Jagą marcin mi masował (wyglądało zjawiskowo) i co najwyzej na seks miałam a nie na poród ochotę :ico_haha_01:
ejć tam...co ma byc to bedzie :-)

a madzia to niewiele mniej w ciąży przecież niż my, bo ona na poczatek marca ma termin, teraz już 35 tydzień ma , nie?

[ Dodano: 2010-02-05, 08:56 ]
ja odkurzyłam, zmyłam naczynka, tearz patrze na stertę rzeczy do prasownaia, druuuga tura tych z Uk, wczoraj cały wieczór walczyłam, została połowa, tylko....szaf brakuje, bo komoda juz dawno za mała :ico_noniewiem:

a Ty jakie plany na dziś karmelka :ico_haha_01:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] i 1 gość