Awatar użytkownika
Jagna30
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3396
Rejestracja: 07 mar 2008, 11:08

10 lut 2010, 23:25

witam,po pracy...


shoo, wybacz kochana,ale palnelam gafe na całego...zachwycałam sie kozami :ico_noniewiem: :ico_puknij: a nie wspomniałam o naszym rodzynku...(pisze naszym,bo sierpniowym :ico_oczko: )Jasperku..

jest słodziutki...te blond kedziorki...ech,przystojnaicha z niego bedzie,ze hejjjjjjjj :ico_oczko:

kurcze ...jak ogladam filmiki z Zuzia w roli głownej...i widze,co juz potrafi...moja Emi jakos blado przy niej wypada... :ico_placzek:

moja cora,nie potrafi jesc sama...gada po "hebrajsku" :ico_noniewiem: nikt nie potrafi jej rozszyfrowac :ico_noniewiem:

margarita83, hmmm,no ...dziewczyny maja racje...On Ci łaske robi,ze pojdzie na ta impreze????????
moze GIE ma racje...olej Go,idz sama....niech zostanie sam z Majka...

ciezko cos doradzic...
Dziewczyny szczepiliscie na Pneumokoki?
nie i nie zamierzam...nie stac mnie na to :ico_noniewiem:
teraz czekam na Pana az mi przywiezie wreszcie te filmy, bo juz nogami przebieram...

dobrej nocy, laseczki...
dobrej i milego ogladania...;)

dobranoc

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

11 lut 2010, 09:36

dzien dobry,
Najbardziej lubi wylewac picie z butelki na siebie (15 razy dziennie przebieranie), albo na lawe, czy kanape (na szczescie mamy skorzana), a potem rozetrzec to reka...
witaj w klubie... Jasper co prawda nie rozlewa, ale jak tylko zobaczy, ze cos sie wylalo/rozsypalo, to leci i tez wklada w to rece :ico_olaboga:
SHOO - no npisalam, ze to lajtowa wersja, bo normalnie rzuca sie na podloge, albo potrafi sie sama bic po glowie!!!!!!!!!!!!!! Superniania bedzie grana jak nic, ale to za pol roku dopiero...
ja juz teraz ogladam supernianie i wlos mi sie na glowie jezy :ico_chory:
ale w sumie dobre rady tam mozna znalezc....
a Jasper kiedys byl brunetem czy mi sie wydaje? Bardzo mu zjasnialy wlosy :O nie wiem czy z mezczyznami tez tak jest w Hiszpanii, ale blondynki nie maja spokoju i wszyscy za nimi ganiaja, w Portugalii, Turcji i wszystkich chyba krajach srodziemnomorskich nie? :)
on jak sie urodzil, mial czarne wlosy... nie wiem po kim ma te blond, nikt w rodzinie nie jest typowym blondynem :ico_noniewiem:
ale rzeczywiscie, ludzie zwracaja na niego uwage, bo przwaznie dzieci tutaj sa "czarne", takze juz od malego cieszy sie duzym zainteresowaniem ;-)
Dziewczyny szczepiliscie na Pneumokoki? Nie wiem co mam zrobic...
my nie szczepilismy, ja jestem sceptycznie nastawiona do szczepionek...
ale tez zapytam lekarza przy nast. wizycie
shoo, wybacz kochana,ale palnelam gafe na całego...zachwycałam sie kozami a nie wspomniałam o naszym rodzynku...(pisze naszym,bo sierpniowym )Jasperku..
hehe,spoko :ico_oczko: :ico_oczko:
dziekuje za mile slowa.. a co do:
kurcze ...jak ogladam filmiki z Zuzia w roli głownej...i widze,co juz potrafi...moja Emi jakos blado przy niej wypada...

moja cora,nie potrafi jesc sama...gada po "hebrajsku" nikt nie potrafi jej rozszyfrowac
to mam podobne odczucia... o ile Majka zawsze byla fizycznie "do przodu", to wydaje mi sie, ze Zuzia jest najbardziej kumata ze wszystkich sierpniowych dzieciaczkow..
nie przejmuj sie, Jasper tez sam nie je, nawet lyzki nie chce trzymac ;-)
nie umiem go przekonac do kubeczka (nawet takiego ze slomka), ciagle tylko butla i butla :/
mowic - nie mowi, potrafi jakies tam dzwieki wydac (np. powiedziec jak robi auto, to wtedy mowi "brum brum", krowa "mmm", nie,ma i inne proste slowka... ale generalnie to nie jest rozgadany i mowi po swojemu... obecnie jest zafascynowany warczeniem :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: )

lece mu robic sniadanko i spadamy na grupe :-D do pozniej!!

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

11 lut 2010, 15:21

Dzien dobry :)

Co do szczepionek to ja tez jestem sceptycznie nastawiona, ale nad tymi pneumokokami troche sie zastanawiam .. dla mnie to tez duzo kasy ale jezeli sie zdecydujemy to tylko na jedna dawke po 2 roku zycia - wiec w porownaniu do 1400zl - 350 to nie tak sporo .. no nic pomyslimy :)

Zdjecia z zabawy zamieszcze niebawem, tylko zrobie mojej Ninie jak sie obudzi - bo czapke non stop z glowy sciagala no i ciezka ja bylo zlapac bo biegala jak szalona :/

[ Dodano: 2010-02-11, 16:45 ]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
To ja z moja mala sasiadka ;)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to chlopiec ktory łasił się do mnie jak kotek :P kochany :))
Obrazek
Obrazek
Tu nam weszedl chlopiec w kadr a byloby zdjecie z miotelka :( ktora sie rozwalila i nie ma jej nigdzie
Obrazek
A tu Nina ktora wyglada jak maly Einstein :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

11 lut 2010, 16:46

Witam i ja...

czemu mi nikt nie przypomniał, że dzisiaj tłusty czwartek?? :ico_placzek: Nie zjadałam ani jednego pączka :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

My już po szczepieniu, Zuzia była dzielna, ale trochę zapłakała... Oczywiście wszystkich zaczepiała i nie było osoby, która by nie zwróciła na Nią uwagi, wszyscy mówili, że nie widzieli jeszcze takiego uśmiechniętego dziecka... No i te dołeczki :ico_oczko: :ico_oczko: Pękam z dumy :ico_oczko: :ico_oczko:

Mała mierzy 84 cm, a na wadze wyszło 10 kg z kawałkiem, więc pielęgniarka wpisała w książeczkę 9800 g, bo mała miała na sobie body, bluzkę i rajstopki... Nie jest źle, sądziłam, że waży z 9 kg. Pani dr ja obejrzała, osłuchała, zajrzała do buźki, żeby zobaczyć zębalki, etc. Przy okazji przeprowadziła z Su mała konwersację odnośnie tego, gdzie ma oczko i buźkę wielki misiek, który stał na podłodze, gdzie mama ma ucho, etc, a jak Zuzia wszystko bezblednie pokazala i jeszcze przy tym powiedziala "oko", to pani dr stwierdzila, ze mala smialo moglaby juz smigac na bilans dwulatka :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


Znowu zaplacilismy 130 zl za szczepionke. Zapytalam tez o dodatkowe szczepienia, pediatra stwierdzila, ze warto zaszczepic na pneumokoki po ukonczeniu 2 roku zycia przynajmniej ta pierwsza dawka za 350 zl (wiec pewnie jednak zaszczepimy) i na meningokoki juz niedlugo, miedzy 18-24 m-cy za 150 zl. Wiec pewnie tez zaszczepimy, skoro uwaza, ze warto... ja nie wiem, szczerze mowiac, no, ale lekarzem nie jestem... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:


Tutaj wklejam dwa filmiki z wczoraj... Tak praktycznie codziennie wygladaja nasze wieczory przed spaniem... Troche sie wyglupiamy z mala, troche sie klocimy, ale w koncu jak wychodze z pokoju, to mala albo od razu sie kladzie i zasypia (to, jak ma lepszy dzien), albo jeczy 2 minuty i sie kladzie... :ico_sorki:

http://tinypic.com/player.php?v=1fk9rd&s=6

http://tinypic.com/player.php?v=t6ci91&s=6
shoo, wybacz kochana,ale palnelam gafe na całego...zachwycałam sie kozami a nie wspomniałam o naszym rodzynku...
wszystkie popelnilysmy to faux pas... bijemy sie w piersi :ico_sorki: :ico_sorki:
kurcze ...jak ogladam filmiki z Zuzia w roli głownej...i widze,co juz potrafi...moja Emi jakos blado przy niej wypada...
nie nooo, bez przesady... Zuzka jest po prostu mala wariatką (to tak pieszczotliwie :-D )
milego ogladania...;)
weeeeeźźźź, tak się wczoraj wpieniłąm, że głowa mała... koleżka nam zrzucił 3 filmy, z czego dwa były uszkodzone i to oczywiście te, które najbardziej chciałam obejrzeć, czyli "Kac Vegas" i "Surogaci" z moim Willisem :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Chyba nie jest mi dane obejrzec tego "kaca" :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

obejrzeliśmy w końcu "Jeźdzców apokalipsy", chociaż tytuł mnie zniechęcał, myślałam, że to jakiś beznadziejny amerykański crap, ale film byłą nawet ok... to taki thriller...
witaj w klubie... Jasper co prawda nie rozlewa, ale jak tylko zobaczy, ze cos sie wylalo/rozsypalo, to leci i tez wklada w to rece
łłłoooojjj, jak mnie to wpienia... :ico_zly:
on jak sie urodzil, mial czarne wlosy...
Zuzia przecież też... W ogóle byłam pewna, że urodzi się z rudymi włoskami, a tu taki surprajs... :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
wydaje mi sie, ze Zuzia jest najbardziej kumata ze wszystkich sierpniowych dzieciaczkow..
dziękujemy... :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

kazde dziecko ma wlasne tempo rozwoju - na wszystkie dzieciaczki przyjdzie czas... :-) :-) :-)
Zdjecia z zabawy zamieszcze niebawem,
czekamy...
dla mnie to tez duzo kasy ale jezeli sie zdecydujemy to tylko na jedna dawke po 2 roku zycia - wiec w porownaniu do 1400zl - 350 to nie tak sporo .. no nic pomyslimy :)
a nie wiesz co ile się te dawki daje?? Może jest to rozlozone w czasie tak, ze mozna jakos wyciulac kase... ja tam moge nie jesc najwyzej :ico_oczko: :ico_oczko: :ico_oczko:

bo sie zastanawiam teraz czy ma sens jedna dawka tylko... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: Musze poczytac o tym...

a tu jeszcze kilka fotek z dzisiejszych wyglupow przed drzemka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to wstawilam na N-K - Su i te Jej pozy... rozbraja mnie... :-D :-D :-D

Obrazek

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

11 lut 2010, 16:47

a jednak jest miotelka :) na ostatniej fotce :)

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

11 lut 2010, 16:49

oooo, sa juz zdjecia Niny - hehhee, super, rzeczywiscie wyglada jak rasowa czarownica... Szkoda, ze nie widac miotelki, z czego ja zrobilas??

Nina ma smieszne to loczki... :-D :-D :-D

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

11 lut 2010, 16:51

Co do szczepionki to ja juz sie naczytalam jest szczepionka 7-walentna, czyli zawierająca Antygeny 7 najgroźniejszych pneumokoków, oraz 10-walentna, zawierająca dodatkowe trzy Antygeny.

Szczepionkę 7-walentną można stosować u dzieci od 2 miesiąca życia do 5 roku życia a 10-walentną od 2 miesiąca życia do końca 2 roku życia.

Schemat szczepień dla obydwu szczepionek jest podobny: 2-6 miesiąc: 4 dawki, 7-11 miesiąc: 3 dawki, 12-23 miesiąc: 2 dawki. Dodatkowo szczepionkę siedmiowalentną można podawać między 24 a 59 miesiącem życia – wtedy zalecana jest dawka jednorazowa :)

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

11 lut 2010, 16:53

a jednak jest miotelka :) na ostatniej fotce :)
no jest, ale troche slabo ja widac... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

11 lut 2010, 16:53

na ostatnim zdjeciu trzyma w rece :D patyk jest ze zlotej swieczki takiej dlugiej (dlatego sie zlamala :( a wloski z dlugich wykalaczek polamanych i co jakis czas byla wsadzona pocieta rurka obwinieta papierem samoprzylepnym zoltym i brazowym :D a wszystko obwiazane bialym sznureczkiem :D

[ Dodano: 2010-02-11, 16:56 ]
Moja Nina tez sie tak zabawia przed snem poki jestem w pokoju jest ok, a ostatnio jak wychodze to jest krzyk okropny.. wczoraj ja musialam masowac po polecach !! Oja zapomnialam - wczoraj pisalam Wam posta i mi sie cos zepsulo, zapisalam go w wordzie :) to go zamieszcze zatem ;)

[ Dodano: 2010-02-11, 16:58 ]
Swoja droga dzisiaj przywiezli nas teściowie – tesc jak zwykle mnie zdenerwowal troche, ale tesciowa wynagrodzila ;) zrobila nam mieso z warzywami i starczy chyba na 4 dni  Do tego jakies bitki, i żołądki w sosie jakims :D nie wiem czy zoladki tkne ;) ale mój M zje wiec to najważniejsze ze obiad mi odpada – do tego poszla na zakupy i wydala w lumpeksie 70zl na ubranka dla Niny :D jutro Wam pokaze bo sa naprawde sliczne – a wlasnie się piora  troche się boje takich lumpeksowych ubran bo ogladamy program na Discovery „obcy wewnątrz nas” i ostatnio laska miala pluskwy które przyszly razem z jej stara walizka … no i boje się teraz takich miejsc, przeciez tam musza być jakies robactwa :D dlatego od razu wsadzilam do pralki!

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

11 lut 2010, 17:05

żołądki w sosie
o moj boshe... :553: :587: kijem bym tego nie tknela, nie mowiac o zjedzeniu... :ico_olaboga:

dzieki za info o szczepionkach... :ico_sorki:

[ Dodano: 2010-02-11, 16:14 ]
aaaaaa, stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za skonczone 1,5 roku Paulinki i Zuzi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość