Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

SZCZEPIENIA

22 sie 2009, 16:48

od paru dni rozmyslam nad szczepieniami dla swojego dziecka przeszukuje w internecie info na ten temat jednak wszedzie pisza cos innego :ico_olaboga: dlatego zakladam temat by porade udzielily mamusie juz doswiadczone ktore najlepiej doradza takim jak ja
otoz zastanawiam sie nad tym jaka szczepionke wybrac czy zwykla czy skojarzona i czy warto zainwestowac w szczepienia dodatkowe na rota wirusa czy pneumokoki i z jakimi kosztami musze sie liczyc decydujac sie na taka szczepionke
prosze o rady i opinie

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

22 sie 2009, 17:55

betina, wlasciwie wszystko zalezy od zasobnosci portfela no i zdrowia dziecka. ja nie kupowalam skojarzonych. Mati byl przez to wiecej kluty ale on bardzo dzielnie to znosil,nigdy mi nie zaplakal,przy zadnym szczepieniu. bo to chodzi glownie o oszczedzenie bolu dziecku.
a co do dodatkowych szczepien to my sie nie decydowalismy no i na razie (odpukac) nieszczescia nie bylo. to sa jednak spore koszty. pneumokoki to okolo 200 zl za jedna dawke a trzeba podac 3...

Awatar użytkownika
catherinepd
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2018
Rejestracja: 23 gru 2008, 22:07

22 sie 2009, 21:04

My szczepiliśmy się szczepionką skojarzoną Infanrix Hexa 6w1, jedna szczepionka to koszt ok 200zł (potrzebne są trzy dawki w odstępach ok 6-8 tyg a potem czwarta gdy dziecko skończy chyba 1,5roku a więc łączny koszt to ok 800zł).

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

22 sie 2009, 21:38

betina, ja bym Ci poleciła szczepionki zwykłe. Po skojarzonych jest podobno większe ryzyko powikłań rozwojowych. Na rotawirusy możesz zaszczepić, jeśli Cię stać, ja nie szczepiłam, ponieważ szybko zaczęłam podawać mleko modyfikowane wprowadziłam za radą lekarki probiotyki i nigdy nie miałyśmy problemów z biegunką. A pneumokoki proponuję dopiero wtedy gdy dziecko będzie miało styczność z większą grupą dzieci, np. jak pójdzie do przedszkola, czy żłobka.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

23 sie 2009, 23:37

My pierwsze szczepienie mieliśmy zwykłe - 3 kłucia, u nas w przychodni nigdy pierwszego szczepienia nie robią skojarzonego, bo tam jest szczepionka na Hajnego medina (nie wiem jak się pisze) i ponoc nie powinno się szczepic takich maluchów
kolejne szczepienia już kupowaliśmy skojarzone - u nas w przychodni był to koszt 100zł. za jedną szczepionkę, z tego co wiem to co przychodnia to inna cena, szwagierka za to samo płaciła 260zł. więc jeśli chcesz skojarzone możesz popytac o ceny również w aptekach, bo na Twoją prośbę lekarz może wypisac receptę.
Narazie nie wykonywaliśmy żadnych dodatkowych szczepień, ale na pewno zaszczępię synka przeciw pneumokokom i meningokokom, ale to dopiero jak skończy 2 latak, bo tak jak wspominały dziewczyny wyżej, nie ma sensu szczepiec jeśkli dziecko nie ma kontaktu z dużą liczą rówieśników.

Awatar użytkownika
betina
4000 - letni staruszek
Posty: 4466
Rejestracja: 06 sty 2009, 21:11

24 sie 2009, 08:45

dziekuje dziewczyny za rady nie planuje posyłać mojego maluszka do żłobka wiec szczepionkę na pneumokoki zalicze za jakis czasjednak wiem ze na rota wirusa szczepi sie takie malenstwa -czy warto?czy to kolejna wymyslona szczepionka ktora tak naprawde konieczna nie jest?

Aloa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 09 kwie 2009, 10:02

17 lut 2010, 13:37

Co do pneumokoków - to faktycznie trudno zdecydować czy to tylko interes dla koncernów farmaceutycznych, czy super- lek, ja nie szczepiłam - nic złego sie nie działo i nie dzieje. Co do innych szczepien to zawsze są jakieś różne teorie Link usuniety przez obsługe forum ! apropo tych nieobowiązkowych szczególnie - że są ryzykowne, bo nie zostły wniesione na listę obowiązkowych szczepień.
Ostatnio zmieniony 13 sty 2011, 20:49 przez Aloa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Beata_Tychy
Wodzu
Wodzu
Posty: 14131
Rejestracja: 20 lis 2008, 23:20

17 lut 2010, 18:14

czy to kolejna wymyslona szczepionka ktora tak naprawde konieczna nie jest?
rota i pneumo koki to podstawowe szczepionki w niemczch
tam nie ma zastanawiania sie czy trzeba czy nie
czy wymyslona czy za droga te szczepionki finansuje panstwo
i pewnie gdyby u nas w pl tez tak bylo nikt by sie nad tym nie zastanawial
bo kosztuja po 300zl

ja szczepilam na pneumo, rota, i memin
bo do zlobka Krzys sie wybieral

a w polsce one nie sa w kalendarzu szczepien tylko dlatego ze ministerstwo stwierdzilo ze nie sa te choroby tak czeste zeby wprowadzic
szczepionki do kalendarza
tak uslyszalam od mojej pielegniarki szczepiacej Krzysia

Awatar użytkownika
magduś81
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1790
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:21

19 lut 2010, 12:20

Ja szczepiłam 6w1 na rotawirusy (koleżanka nie szczepiła i z małą była w szpitalu 11 dni :ico_sorki: określiła to jako koszmar i bardzo żałowała że nie szczepiła)
I będziemy szczepić na pneumokoki po 6 mc czyli będą dwie dawki i na meningokoki w 12 mc.
pewnie gdyby u nas w pl tez tak bylo nikt by sie nad tym nie zastanawial
dokładnie tak!!!!!

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

22 lut 2010, 17:12

cześć Dziewczyny,

Przy ostatnim szczepieniu zaaferowani i zapłakani zapomnieliśmy dopytać lekarza kiedy powinniśmy zapisać się na kolejne szczepienie :ico_noniewiem: :ico_puknij:
I teraz nie wiem...niby przełom 3 i 4 miesiąca z tym że wyczytałam gdzieś że ma upłynąć 6 tyg od ostatniego szczepienia.

Pierwsze maluch miał 8.02. Zapisałam już na kolejne na 7.04
tylko to będzie 8 tyg po ostatnim szczepieniu. Czy nie za dużo? Podpowiedzcie :ico_wstydzioch:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość