Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

17 lut 2010, 23:20

U nas mrozu wielkieg nie było, raptem minus jeden, ale wiatr dawał po podwiązkach (jak to mój M mawia).Brrrrr... nieprzyjemnie.
Dobrze chociaż, że dzieciarom nie przeszkadza. Dzikusują na tym syfiastym śniegu, łażą nie zrażone zimnem i wiatrem :ico_haha_01: tylko matka ma skostniałe stopy i dość i chce do domku na gorącą herbatkę :ico_haha_01:

Wiosnę zaczynam czuć... ale nie patrząc przez okno,a na okno. Hiacynt zaczyna mi kwitnąć :-D

Gabriella, jeszcze masz mdłości bidulko?

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

18 lut 2010, 11:01

Cześć Kochane! :-D A ja tam już czuje wiosne całym serduchem - złożyły się na to pewne okoliczności: temperaturę na dworze dzisiaj mamy + 5, słoneczko pieknie świeci, iiiiii oddałam wczoraj promotorowi drugą ogromną czesć pracy :-D - jakby mi kamień spadł z serca. Teraz tylko trzymajcie kciuki żeby jaknajszybciej sprawdził i zaakceptował, bo jeśli tak się stanie, to zostanie mi tylko do napisania Wstęp, Zakończenie no i sprawdzenie całości :ico_sorki:

A poza tym stawaim Wam z rana pyszną :ico_kawa: i :ico_tort: do niej za skończony 22 tydzień :-D

Gabriella, jeszcze troszeńkę - niedługo już mdłości powinny minąć :ico_sorki:
tibby, my z mężulem też jakos na dniach chyba się wybierzemy porozglądać za łóżeczkiem, wózkiem itd. - muszę troche odpocząć od pisania i odpłynąć myslami do przyjemności zwiazanych z Maluszkiem.
Mam też pytanko do doświadczonych mamusiek: na co zwracać uwagę przy zakupie wózka?

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

18 lut 2010, 12:14

czesc dziewczyny :-)

u mnie dzis pada :ico_noniewiem:
ale mam nadzieje ze przestanie i zbiore sie an spacer z Igusia :ico_sorki:
bo jak mam z na caly dzien w domu siedziec to chora jestem :ico_olaboga:
a tak jak tam sie czujecie ???
macie skurcze przepowiadajace ???
ja w 1 ciazy nie mialam wogole :ico_nienie:
teraz mam ale lekkie nawet bardzo w porownaniu z tymi porodowymi :-)
we wtoprek lece do Polski a w czwartek bede miec wizyte u gina i usg :ico_brawa_01: zdam relacje po powrocie :-)
milego dnia

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

18 lut 2010, 12:28

julchik22, brawa za skończony 22 tc!! :ico_brawa_01: :-)

A propos wózków, to zdążyłam się już zorientować na co zwracać uwagę. Trzeba sprawdzić czy wózek wygodnie się prowadzi, jest lekki, ma dobrą amortyzację, czy łatwo się składa i mieści do auta, gondola i siedzisko spacerówki są łatwe do montażu (szczególnie dla nas, bo mężowie nie zawsze przy nas będą na spacerkach), czy hamulce działają (podobno powinny być dwa, dodatkowy ręczny), czy ma gwarancję i serwis!, czy jest oznaczony znakiem bezpieczeństwa B, no i lepiej wybrać taki, który ma koła przednie obrotowe. No i wiadomo, że najlepiej wydać pieniążki raz a porządnie, na dobry wózek wielofunkcyjny, który posłuży nam na 3 lata:)
Wiadomo chciałoby się kupić jak najlepszy, ale ceny zbijają z tropu. My będziemy zwracać uwagę na to wszystkie aspekty ale z zachowaniem zdrowego rozsądku. Nie mam zamiaru wydawać 2 koła na wózek! :ico_oczko: Coś znajdziemy! :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

18 lut 2010, 13:16

Julchik za 22 tydzień!!!!!!
I oczywiście za pracę! Brawo! :ico_brawa_01:
No i wiadomo, że najlepiej wydać pieniążki raz a porządnie, na dobry wózek wielofunkcyjny, który posłuży nam na 3 lata:)
A ja mam zupełnie inne doświadczenia! Zupełnie.
Mam taki wózek mniej więcej, tylko czerwony jeszcze po Bartku http://allegro.pl/item916693303_wozek_3 ... fokus.html
Teoretycznie na 3 lata spokojnie starczy bo ma i gondolę i spacerówkę etc. Otóż nie bardzo.
Bartkowi jak miał 1,5 roku kupiłam lekką, najprostszą spacerówkę-parasolkę, bo wózek był za duży (spacerówki od takich 3w1 a o takich pewnie piszesz, nie należą do zwinnych, lekkich). A Damian nie miał roku, jak już miałam dość tej kobyły, bo niewiele wózków 3w1 mieści sie do bagażnika, do autobusu, nie ma gdzie tego w domu trzymać itd. :)
Dlatego gdybym miała jeszcze raz kupować, zdecydowałabym się na najprostszą gondolę na pierwsze max pół roku, nawet pożyczoną. A potem wydała TĘ WIELKĄ zaoszczędzoną kasę na super spacerówkę, co to jest wygodna, rozkładana na płasko do spania (bo jak maluszek wyrasta z gondoli ma ok 4-5-6miesięcy, jest więc jeszcze śpiąco-leżący na spacerach), ma nie za małe koła, ciepła bo na zimne miesiące, lekka, z akcesoriami typu śpiworek, folie p-deszczowe itp. Spacerówka która ma to wszystko naprawdę potrafi kosztować, ale wykorzystana zostanie w 100%.
A i tak chusta jest the best :D Mój Damian odkąd ma roczek nie jeździł wózkiem, nooo może 2-3 razy :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-02-18, 12:22 ]
i tak w ogóle, który 3latek wózkiem jeździ? Toż to już przedszkolak prawie :-D

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

18 lut 2010, 14:27

i tak w ogóle, który 3latek wózkiem jeździ? Toż to już przedszkolak prawie
Oczywiście:) Dzieciaki wszystkich moich znajomych jeżdżą wózkiem spokojnie do 3 roku, właśnie dopóki nie pójdą do przedszkola. Moja siostra w styczniu skończyła 3 lata i do tej pory pogina wózkiem :-D Jest to wygodniejsze, niż ciągnięcie dziecka za rękę, szczególnie jak się nie ma za wiele czasu albo chce coś załatwić.

Oczywiście każdy ma swoje upodobania.
niewiele wózków 3w1 mieści sie do bagażnika
Jest mnóstwo wózków, które świetnie się składają i spokojnie mieszczą się do nawet niewielkiego auta. Poza tym dobre, nowoczesne wózki, z odpowiednimi kołami są już lekkie, wygodne i zwinne.
nie ma gdzie tego w domu trzymać
No, a jest gdzie w domu dwa wózki trzymać?
Ja akurat z miejscem nie mam na szczęście problemu. To już jest indywidualna sprawa, niektórzy nie mają gdzie wanienki trzymać.
A wszelkie akcesoria typu parasolka, śpiworek, mosqitiera, folia przeciwdeszczowa, torba czy nawet przewijak w wózku wielofunkcyjnym jak najbardziej są.

Mówię, każdy ma jakieś swoje upodobania. Ja uważam, że jak jest wózek lekki i wygodny to spokojnie można kupić jeden i używać jak najdłużej :-)

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

18 lut 2010, 15:19

nie, głęboki się sprzedaje/oddaje właścicielom i zostaje się z jednym, tym docelowym :D
Nasz np, obleciał w tym czasie dwoje dzieci- noworodków. Nie stał więc w domu :) A teraz jest u babci na strychu. A spacerówkę mam w domu miejsce, stoi sobie pionowo w kącie w hollu złożona i zajmuje powierzchni podłogowej 20x20cm :ico_oczko:

No do naszego bagażnika nawet rozłożony wózek obecnie wejdzie :-D ale wiele osób jeździ "miejskimi" małymi autami (wózek wielofunkc. to kobyła co by nie mówić, choćby samo to, że by go złożyć musisz zdjąć gondolę i osobno stelaż składać, a rozstaw kół zwykle naprawdę nie mieści się na szerokość bagażnika- mimo lekkości nowoczesnych stopów i nowoczenego designu), nie każdy ma vana.
Wózki wielofunkcyjne nie składają się jak parasolki, tylko "w dół" jakby, nie wiem jak to opisać, nie ważne, ale szerokośc w kołach się nie zmniejsza.

Jeszcze też kwestia, co to znaczy lekki wózek wielofunkc. Tzn. ile kilo?
Np. tak popularne xlandery są imo dość ciężkie.

No, ale nie ważne. To moje przemyślenia dot. praktycznej strony, na pewno nie są one uniwersalne dla wszystkich, tak jak nie wszystkim potrzebny lekki wózek (bo mają domek, a nie np mieszkają na 4tym piętrze bez windy).
Obecnie temat wózków mnie mało interesuje właściwie. :-D

Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

Witam

18 lut 2010, 16:14

Witam wszystkie przyszłe mamuśki:) ja mam termin na 15 czerwca. Jest ktoś może z Siemianowic Sląskich? jak w ogóle przechodzicie ciąże? jestem bardzo szczęśliwa ale zarówno mam też wiele obaw, choć to zapewne normalne. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

18 lut 2010, 16:39

A ja nadal obstaje przy swoim. W końcu każdy ma prawo wyboru, tym bardziej, że na rynku jest tych wózków od groma :-) Ja wolę jeden, a porządny, a że mam gdzie go trzymać i nie muszę go nigdzie taszczyć bo mieszkam w domku tym lepiej. Każdy niech sobie wybierze rozwiązanie dla siebie.
A zaczęło się od tego, na co zwracać uwagę przy wyborze wózka :ico_oczko: Tutaj Martalka, chyba się ze mną zgodzisz, jakie informacje są najważniejsze :-D

Anja224, witaj :-)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

18 lut 2010, 16:53

Och, widzę dyskusję rozpętałam..... :-D Super! Dzieki, Dziewczyny, za Wasze przemyslenia - na pewno je uwzględnie przy zakupie wózka dla Malucha. :ico_sorki: Ja akurat mam taką sytuację, że nie mam gdzie trzymać wózka, bo mieszkanko mamy nie za duże, chociaż dobrze, że na 1 piętrze, a nie na 4, bo blok jest bez windy. samochód wprawdzie nie van, ale combi - także bagażnika troche jest :ico_oczko: No zobaczymy jeszcze co sklepy oferują - najprawdopodobnie wybierzemy się z Mężulkiem jutro zrobic rozeznanie co i do czego.

Anja, witaj! Czujemy się różnie, ale się trzymamy i wspieramy! Także śmiało dołączaj! :-)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość