Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

PRZEPISY DUCANA FAZA I

25 lut 2010, 09:58

Jak jesteście w posiadaniu fajnych przepisów to wklejajcie, będzie Nam wszystkim prościej :-)
Ogólna prośba aby wpisywać same przepisy bez komentowania

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

25 lut 2010, 16:17

Sałatak krabowa : paluszki krabowe z jajakiem kroimy w kosteczkę, mieszamy z jogurtem i przyprawiamy do samku :-D :-D

Awatar użytkownika
avanti83
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7273
Rejestracja: 12 lip 2008, 12:35

25 lut 2010, 16:27

pasta z wędzonej makreli

Skład:
- 1 mała wędzona makrela
- 1 chudy biały ser
- szczypiorku
- 1-2 łyżki chudego jogurtu naturalnego
- pieprz

Z ryby wybieramy mięso. Serek mieszamy z jogurtem i ugniatamy widelcem, dodajemy rozdrobnioną rybę, cebulę lub szczypiorek i pieprz. Dokładnie mieszamy. SMACZNEGO


muffinki

Składniki:
- 4 jajka,
- 4 łyżki stołowe otrąb pszennych,
- 8 łyżek stołowych otrąb owsianych
- 4 łyżki stołowe twarożku chudego
- słodzik
- aromat,

Rozgrzać piekarnik do 180 stopni. Białka ubić na sztywną pianę. Pozostałe składniki wymieszać i dodać do nich pianę. Rozłożyć masę do foremek na muffinki i piec ok. 30 min.

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

25 lut 2010, 18:27

lody

3 duże łyżki serka homogenizowanego
2 żółtka
3 białka
słodzik
aromat waniliowy

Utrzeć żółtka z serkiem i słodzikiem,dodać aromat (1-2 krople,dodanie większej ilości spowoduje że będą gorzkie) Ubić pianę z białek,wymieszać z serkiem i żółtkami.Włożyć do kubeczków i zamrozić. POlecam- pyszne :ico_oczko:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

08 mar 2010, 17:56

Pieczeń wołowa
Przygotować kawałek polędwicy (lub rostbef), wstawić do nagrzanego wcześniej piekarnika.
Posolić pod koniec pieczenia, aby mięso nie wyschło.
Przyjąć następującą zasadę pieczenia: kwadrans na każde pół kilograma mięsa w gorącym piekarniku.

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

10 mar 2010, 10:58

Pierś z kurczaka z sosem tatarskim.


Składniki:
Pierś z kurczaka 1 szt
Ogórek kiszony 1 szt
Grzyby marnowane 4-5 szt zależy jaka wielkość
jak kto woli korniszony 1 duży albo 2 male
Jogurt naturalny 0% tł 1 szt
Przyprawy do woli jakie kto lubi

Pierś z kurczaka rozbić i natrzeć przyprawami, odstawić żeby pierś przeszła przyprawami w miedzy czasie kroimy w kosteczkę ogórki i grzybki, po pokrojeniu dodajemy jogurt i to wymieszać. Jeśli ktoś ma ochotę na dodanie przypraw nie ma problemu ale i tak to jest już winna i nie trzeba oddawać czego


Mini ciasteczka jogurtowe z kurczakiem!!!

Dwie piersi z kurczaka
250ml jogurtu
2 jajka
2 łyżki otrębów pszennych
2 łyżki otrębów owsianych
Szczypta proszku do pieczenia
Przyprawy - ja użyłam soli, pieprzu, sporo przyprawy do kurczaka i ziół prowansalskich

Mięsko z kurczaka mielimy lub kroimy drobniutko. Całą resztę składników mieszamy, a potem miksujemy. Wsypujemy mięso i mieszamy. Całość wykładamy do foremek i wkładamy do nagrzanego piekarnika na 45-60min na ok. 180C. Warto w międzyczasie sprawdzać. Będą dobre, gdy brzegi zaczynają brązowieć.
Ja użyłam silikonowych foremek do muffinów, dzięki czemu z łatwością się wysuwają i wyglądają jak małe ciasteczka.
Łatwe do zabrania ze sobą, dobre na ciepło lub na zimno

Omlet na słodko


2 jajka
słodzik
cynamon
serek homo

Oddzielamy białka od żółtek. Żółtka ucieramy ze słodzikiem i cynamonem. Ubijamy pianę z białek. Mieszamy oba składniki. Smażymy na teflonie pod przykryciem na kropelce oliwki. DO serka homo dajemy słodzik i cynamon. Wykładamy omlet na talerz. Smarujemy serkiem. Gotowe! PRZEPYSZNE :)

"Drożdżówki" z serem - porcja na dwa dni

ciasto:
6 łyżek mielonych otrąb (4 owsianych, 2 pszennych)
20 g drożdży
2 jaja
2 łyżki serka homo
2 łyżki słodzika

farsz:
4 łyżki zmielonego twarogu
aromat pomarańczowy
łyżka słodziku
Wszystkie składniki wymieszać

Wykonanie:
Oddzielić białka od żółtek. Białka ubić na sztywną pianę. Otręby, drożdże, żółtka, serek wymieszać mikserem. Odstawić "ciasto" na 30 minut. Dodać pianę z białek. Delikatnie wymieszać. Wyłożyć blachę papierem do pieczenia. Z "ciasta" uformować łyżką 4 kopczyki o średnicy około 6 cm. Na środek każdego wyłożyć łyżkę sera. Odstawić na 30 minut w ciepłe miejsce. Piec około 20 minut w temp. 180 st.
Zdjąć z blachy po zupełnym ostudzeniu.
Smacznego

[ Dodano: 2010-03-10, 10:42 ]
ciasteczka
2 białka
1 żółtko
2 słodziki rozpuszczone w łyżeczce wody
3 łyżki otręb
aromat

białka na piane dodać resztę wymieszać i do piekarnika na papier do ciasta piec 10/15 min

[ Dodano: 2010-03-10, 10:44 ]
słodki nalesnik
chudy wtaróg
2 tabletki słodzika (rozpuścic w minimalnej ilości wody)
jogurt 0%
jajko cynamon

ser wymieszać z jogurtem słodzikiem i cynamonem
jajo roztrzepać usmażyć bez tłuszczu na małej patelce teflonowej

i proszę słodki naleśnik :-D :-D :-D

[ Dodano: 2010-03-10, 11:23 ]
chlebek

chleba nie robiłam ale przepis mam

Proporcje na 1 osobę:
1 łyżka do zupy otrąb zbożowych
2 łyżki do zupy otrąb owsianych
1 łyżka do zupy serka homogenizowanego 0%
1 płaska łyżeczka do kawy proszku do pieczenia
1 całe jajko
kilka kropli dowolnego aromatu

Otręby miksować przez 1 minutę, aby otrzymać rodzaj mąki. Zmielone otręby przesypać do pojemnika i dorzucić wszystkie pozostałe składniki. Zagnieść ciasto (nie ma potrzeby, aby ciasto stało do wyrośnięcia). Przełożyć ciasto do dowolnej formy. Piec w mikrofalówce przez 4 minuty. Po wyjęciu zostawić do ostygnięcia. Chleb można pokroić w kromki, które następnie wkładamy do tostera, aby chlebek był bardziej chrupki. Nie ma potrzeby solenia.

paryżanka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 80
Rejestracja: 17 cze 2009, 22:14

11 mar 2010, 12:56

Sałatka z łososiem ewentualnie z tuńczykiem
1 Serek Wiejski
10 dag łososia wędzonego/puszka tuńczyka w wodzie, lub sos własny
3 jajka (ugotowane na twardo)
1 cebulka
pęczek szczypiorku
ząbek czosnku
Wszystkie składniki drobno pokroić. Wymieszać z serkiem wiejskim koneicznie light. Doprawić solą i pieprzem do smaku.

Pychota :) Ale nie ma co przedobrzac z iloscią jedzenia tej sałatki w ciągu tygodnia, bo moze sie przejeść :)

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

14 mar 2010, 12:18

SERNIK JAK PRAWDZIWY

- 0,5 kg sera chudego (najlepszy taki w kostkach, mieciutki, zeby nie trzeba bylo mielic)
- 4 jajka
- 2 do 3 lyzek slodziku w proszku
- 3 lyzki zmielonych na puch otrab
- 3/4 szklanki mleka 0,5%
- dowolny aromat
Ser, zoltka, slodzik, aromat, otreby wrzucic do miski i zmiksowac dodajac po troche mleko. Masa bedzie dosc rzadka i taka ma byc. Na koniec dodac ubite na piane bialka i delikatnie wymieszac.
Tortownice (najlepiej taka o srednicy 19 cm) wylozyc papierem do pieczenia (koniecznie papier bo, do wszystkiego innego sie przylepia) i wylac mase serowa. Piec 1 godzine w temperaturze 170 stopni. Mozna dodac do czesci masy kakao, bedzie wtedy sernik we wzorki.

Awatar użytkownika
Ragazza555
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1970
Rejestracja: 11 kwie 2008, 13:47

16 mar 2010, 13:09

PŁYWAJĄCA WYSPA

Rozbic 4 jajka, oddzielic białka od żółtek, w salaterce ubić na sztywno pianę z białek.

Zagotować 0,5l chudego mleka (może być z laską wanilii). Łyżką nabierać kulki z piany i wrzucac delikatnie na gorące mleko. Gdy kulki spęcznieją, wyjąc delikatnie na talerz.

Ubić żółtka, dodać aspartan (ja dałam fruktozę w proszku) i wlać do nich mleko. Postawić na małym ogniu i mieszając gotować az lekko zgęstnieje.
Tą masę przełożyć na talerz lub do miseczki a na to położyć te snieżne wysepki z białek. Można jeść ciepłe lub schłodzone.
Smacznego :-)

Awatar użytkownika
Joanna24
4000 - letni staruszek
Posty: 4260
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:31

16 mar 2010, 19:31

(pseudo) MAKARON / KLUSKI
składniki jak na placek Dukana

Po wymieszaniu serka, jogurtu, jajka i otrąb, odczekać trochę żeby "wióry" naciągnęły. Wchlapac na rozgrzana patelnie, zmniejszyć ogień, a nawet wyłączyć kuchenkę i odczekać aż się usmaży/udusi (pod przykryciem może stać godzinami) potem pokroić w paseczki jak makaron i tu włączyć wyobraźnie.
Użyłam tego dziwactwa na "spaghetti" Bolognese, "kluski" do rosołu, pomidorowej i grzybowej (pokrojone jak łazanki).

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 0 gości