Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

26 lut 2010, 14:51

no racja a niektórzy używają już tej maty od pierwszych dni życia. Też się nad tym zastanowię.
Marlanka: a Ty byś nie chciała jakiś ciuszków dla dziewczynki?

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

26 lut 2010, 15:27

Cześć

Wróciłam z glukozy i mam podobne wrażenia jak Julchik, zresztą po raz trzeci, choć tym razem chyba było najlepiej. Nie wciskałam sobie cytryny, ale mam wrażenie, że pielęgniarka o to zadbała :) jedyny minus, to to, że takie mocno słodkie rzeczy "drapią" mnie w gardło :-D

Moim zdaniem taka mata to fajna sprawa, ale ja nie miałam, jakoś więcej było bardziej niezbędnych i kosztownych gadżetów i w końcu ani Bartkowi, ani Damianowi nie kupiłam. U nas sprawdził się ciepły kocyk na podłodze i kolorowe zabawki (gryzaki, grzechotki, itp). dziecko powinno leżeć sporo, naprawdę sporo na brzuszku (bardzo dobrze to wpływa na ogólny rozwój fizyczny, nie tylko trzymanie główki), i otoczony zabawkami na kocyku lepiej to znosi. A w łóżeczku prosta karuzelka (ważne by była kolorowa, a nie pastelowa, bo kontrastowe kolory podobają się dzieciom i gapią się jak sroka w gnat :ico_haha_01: ).
Miałam/ mam projektor z melodyjkami, ale Damian olał te projekcje, zobaczymy jak malutka zareaguje. Damian wolał obserwować lampę w pokoju- zwłaszcza w nocy, jak było prawie ciemno, tylko cienie powstawały od latarni z ulicy.
Jak dzieciaczek ma ze 2-3 miesiące i już stara się łapkami coś pacnąć, warto wziąć zwykłą gumkę i zawiesić na niej (w łóżeczku/wózku) różne grzechotki, miśki. Zabawa gwarantowana. Ja nie kupowałam nigdy grzechotek i innych małych bzdetek, ale zawsze ktoś przyniósł z okazji pierwszych odwiedzin u maluszka i mam ich spooooro!

Anja, ja na razie wstrzymuję się z zakupami dla dziewczynki. Po pierwsze mam jeszcze czas, a po drugie koleżanki obiecały mi pożyczyć to i owo i boję się, że ilość ciuszków mnie zabije :ico_haha_01:

[ Dodano: 2010-02-26, 14:46 ]
Tibby, Nicola, :ico_brawa_01: za wasze kolejne tygodnie!!
Tibby już tak niedługo będziemy Ci kibicować!!! :ico_brawa_01:


Samanta, ależ ja się nie spieszę. Mieszkamy tu gdzie mieszkamy od 2004 roku. Na początku mieliśmy jakieś zdobyczne meble. Po części jeszcze takie stoją (np. w salonie- zupełnie nie w moim guście, ale darowanemu koniowi...... wiadomo ;) ).
W 100% zgadzam sie z Tobą, nie ma co się spinać. A decydując się na kolejne dzieci wiedziałam, że wiele rzeczy muszę ale i chcę w czasie odsunąć. Mamy czas. Zresztą... to że mam zdrowe dzieciaki jest najważniejsze, a nie meble kuchenne czy inne. A te nasze, mimo swych 30 lat, wyglądają całkiem nowocześnie :) hehe

Co nie zmienia faktu, że posiadanie zmywarki, mimo obecnego bajzlu w garch, baaaardzo mnie cieszy :ico_brawa_01: Właśnie moja "gosposia" zmywa :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

26 lut 2010, 15:50

Martalka, nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała móc powiedzieć: Tobi, możesz wychodzić... :ico_sorki:
a dziś mnie podbrzusze boli jak na okres :ico_noniewiem:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

26 lut 2010, 18:08

Martalka, mnie też drapało w gardle jak piłam glukozę, ale to da się znieśc. Ba ja chyba byłam po prosu baaaardzo pozytywnie zaskoczona bo nastawiałam się na koszmar zwiazany z licznymi próbami wypicia tego i odruchami wymiotnymi. A tu proszę - taki smakołyk :ico_haha_01:

tibby, już niedługo tak powiesz :-)

Anja, trzymam kciuki żebyś na najbliższej wizycie dowiedziała się płci! No ale oczywiscie najważniejsze, że z Dzidzią wszystko ok :-)

A mój Maluszek coraz bardziej się kręci i coraz intensywnie kopie :ico_brawa_01: Lubię to :ico_ciezarowka:

Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

26 lut 2010, 19:45

julchik22 : też mam taką nadzieje że przy najbliższej wizycie się dowiem. lecz niestety na każdej wizycie jest źle ułożony pośladkowo i mogę dopiero się dowiedzieć dzień przed porodem. Miłego wieczoru:)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

26 lut 2010, 20:19

Anja, no to najwyżej będziesz miała niespodziankę! :ico_oczko: Tyle że z ciuszkami narazie nie poszalejesz, ale wśród ubranek na pierwsze tygodnie życia i tak dominują uniwersalne kolory: biel, beż, zieleń :-)

Anja224
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 17 lut 2010, 14:26

26 lut 2010, 20:39

julchik22: no tak będzie niespodzianka. Ale bardzo bym już chciała znać płeć dziecka. Gorzej jak maluszek się nie obróci wtedy będzie cesarka.A skąd jesteś? jeśli mogę się zapytać:) A co do ubranek to już mam kupione przeważają u mnie kolory niebieski , biel.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

26 lut 2010, 21:22

Anja224, u nas dzidzia tak wariowała, że w 20.tc była głowką u góry, w 25.tc już na dole z łebkiem, w 29.tc znów miednicowo ułożony i od 31.tc Tobi pikuje główką w dół. Szczęście, że teraz nie w głowie mu już obracanie się i wciąż trzyma się wersji GŁÓWKA DO DZIURKI! :ico_haha_01: :ico_sorki:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

26 lut 2010, 22:44

Anja, zgadzam się z tibby, na tym etapie Maluch moze jeszcze kilka razy się obrócić. Do porodu jeszcze jest czas. A ja jestem z Lublina :-)

Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

27 lut 2010, 11:00

Dzień dobry tylko powiem bo nie mam za bardzo czasu czytać, pozdrawiam

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość