Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

12 mar 2010, 19:03

hej ho hooo

wlasnie wrocilismy z Jaspim od lekarza, okazuje sie, ze maly ma czerwone gardlo, katar mu tam splywa i podraznia, stad brak apetytu i wymioty, ale nie mial temperatury, ani razu w ciagu ostatnich dni, takze nie dostalismy antybiotyku - i dobrze, bo ja nie jestem ich zwolenniczka....
mamy podawac panadol i przeczekac.

dzisiaj juz bylo lepiej z jedzeniem, w sumie zjadl wszystko, co mu podalam, takze chyba mu przechodzi :ico_sorki:

aha, jak juz pisalam, chyba odejdziemy od smoczkow... poniekad zostalo to na nas wymuszone, bo ostatni smoczek sie wczoraj rozwalil, a Jaspi toleruje tylko pewien rodzaj smoczkow (firmy mothercare), innymi pluje i rzuca...
poszlam dzisiaj do tego sklepu mothercare i okazalo sie, ze nie maja juz tego modelu smoczka, ktory Jasper mial... nie wiedza, czy jeszcze beda miec
kupilam mu jakis z tommee tippee, ale tak sie nim zamachnal, ze o malo przez balkon nie wylecial :ico_haha_01:
podejrzewam wiec, ze Jaspi sam sie od smoczka odstawi ;-)

a co u Was? bo jakos nie piszecie zbyt wiele :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

12 mar 2010, 23:33

Dobry wieczorek:)

dopiero teraz zagladam, bo wczesniej nie moglam, ale widze, ze duzo sie nie dzialo....
Bylismy na zakupkach, a maly spal 3 godziny dzis, zansal przed 22.
A ja sama dzis zostalam, P pojechal w wujkiem do Francji i dopiero rano wroci.
okazuje sie, ze maly ma czerwone gardlo,
no to zdrowka zyczymy dla Jasperka :-)
kupilam mu jakis z tommee tippee, ale tak sie nim zamachnal, ze o malo przez balkon nie wylecial :ico_haha_01:
podejrzewam wiec, ze Jaspi sam sie od smoczka odstawi ;-)
hehe, chcialabym to zobaczyc, ale swoja droga to dobrze, ze nie chce innych brac wiec jest szansa, ze nie bedzie chcial w ogole, trzymamy kciuki

A my juz 4 miesiece bez smoczka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Nop nic jak cos to jestem, nikogo nie ma, jeszcze troche posiedze i ide sac, sama ze soba nie bede pisala

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

13 mar 2010, 09:42

Dobry wieczorek:)
dobre rano :-)
A ja sama dzis zostalam, P pojechal w wujkiem do Francji i dopiero rano wroci
do Francji.. fajnie! daleko macie do Francji?
my myslimy, zeby tam na wakacje w tym roku pojechac, ja chce na poludnie, a A. na polnoc, jak zwykle nie mozemy byc zgodni ;-)
no to zdrowka zyczymy dla Jasperka :-)
dziekujemy, juz dzisiaj jest lepiej, a przynajmniej tak wyglada
A my juz 4 miesiece bez smoczka :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
brawo! jakos mi wylcialo z glowy, ze Wy sie juz nie smoczkujecie
jak bylo na poczatku? w ogole, jak odstawilas smoczka?
u nas generalnie tragedia z zasypianiem teraz od 2 dni, bo Jasper zawsze dostawal smoka na noc, albo na drzemke, a teraz placze, ryczy i zajmuje mu 30 min, zeby w koncu zasnac... wczoraj A. musial go kolysac do snu :ico_szoking:
mam nadzieje, ze to nie stanie sie rutyna... ale na razie jest ciezko, oby tylko ten pierwszy tydzien byl taki, a pozniej z gorki :ico_sorki:

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

13 mar 2010, 10:36

Dzien dobry :)

Shoo to dobry pomysl odstawic teraz od smoczka :) bo im pozniej tym gorzej. Wiec wykorzystaj to,ze smoczkow ktore chce Jaspi i tak nie ma i zeby przypadkiem nie nauczyl sie ssac tego drugiego, bo pozniej juz pewnie motywacji nie znajdziesz. U nas poszlo gladko - w 7 miesiacu, zabkowala i jednoczesnie odstawilam piers i smoczek zastepujac butelka. Teraz juz nawet butli nie mamy - wszystkie koncowki sa w twardym niekapkiem ;) Dodatkowo musze ja pochwalic - drugi raz od jakiegos miesiaca zasnela grzecznie i spala do 6 rano -dostala jedzenie i zasnela jeszcze na 2 h!! :DDDDDD :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: wczoraj w ciagu dnia spala 3 godziny dodatkowo a mimo to i tak poszla po 20 spac :) jupiii!!!

Pati a Ty w ktorej czesci Niemiec mieszkasz?

Nigdy nie bylam we Francji ale musi byc naprawde pieknie :)

No nic zmykam pobawic sie z Nina i pisze prace magisterska. Chce ja skonczyc najpozniej pod koniec maja - oby sie udalo, bo trzy rozdzialy powinny pojsc bez problemu, ale ostatni badawczy to analiza finansowa wiec moze byc ciezko :/ a dodatkowo nie wiem cczy nie dojdzie analiza ekonomiczna a ona jest jeszcze szersza wiec oby finansowa wystarczyla~:) no nic zmykam i milego dnia! :)

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

13 mar 2010, 11:55

Dzien doberek:)

Ale jestem zla, dzwoni dzis moj P. o 6.30 i mowi, ze stoja w Belgii, bo auto im sie zepsulo i nie wiadomo kiedy wroca, a z Belgii do nas jest 400 km, wkurza mnie ten jego wujek, bo zawsze go ciaga ze soba :ico_zly: dzis caly dzien sama i na dodatek jeszcze psa mam na glowie, wczoraj tez sama bylam o od 17
do Francji.. fajnie! daleko macie do Francji?

nie wiem, tam gdzie oni pojechali to jest 600 km, ale to az na sam koniec Francji
Jego wujek ma firme i wozi paczki do Francji
brawo!
dziekujemy
jak bylo na poczatku? w ogole, jak odstawilas smoczka?
u nas tez poszlo gladko jak pomasle, nawet nie sadzilam, ze tak szybko i bezbolesnie nam to pojdzie, jak bylam w Polsce w listopadzie to wlasnie tam Eris zapodzial gdzies smoczki, szukalysmy z mama wszedzie i nigdzie nie bylo wiec stwierdzilysmy, ze pewnie wyladowaly w koszu na smieci, bo raz juz maly wrzucal, ja wkurzona, bo to bylo juz pozno, sklpey pozamykane i w panice jaka mnie noc czeka, przeciez Eris nie usnie bez smoka. Okazalo sie zupelnie cos innego, ukolysalam malego do snu, zasnal bez smoka i spal tak cala noc i od tamtej pory nie potrzebowal juz smoczka, a wiesz gdzie znalazly sie smoczki, moj tata przenosil glosniki od DVD i slyszy, ze cos tam brzeczy, patrzy, a w tym duzym glosniku, co ma dziure sa dwa smoczki, ale sie usmialismy, ale juz mu nie dawalam, bo to byloby bez sensu.
Ale jak u sasiadki zobaczy smoczek, to wezmie do reki i mi pokazuje, ale do buzki nie bierze, ale mysle, ze wie co to jest :-)
u nas generalnie tragedia z zasypianiem teraz od 2 dni, bo Jasper zawsze dostawal smoka na noc, albo na drzemke, a teraz placze, ryczy i zajmuje mu 30 min, zeby w koncu zasnac... wczoraj A. musial go kolysac do snu :ico_szoking:
kochana najgorszy pierwszy tydzien, dacie rade, to dobry moment na odstawienie od smoczka.

A co kolysania do snu to ja niestety tak robie, maly od powrotu z Polski nie chce zasypiac w lozeczku, wiszczy jak go poloze, albo zasypia w duzym pokoju na sofie, ale na podlosze, ale z regoly jak zasypia sam, to bardzo pozno wiec ja wole go ukolysac, bo tak to pewnie siedzialby do 23, a ja mam dosc po calym dniu wiec wolalabym , zeby szedl wczesniej spac
Pati a Ty w ktorej czesci Niemiec mieszkasz?
kurcze wiecz co, ze nie wiem :ico_wstydzioch: az wstyd, ale mieszkam tam gdzie Hannover,tylko nie w samym Hannoverze, mam 30 km do tego miasta

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

13 mar 2010, 14:37

yoanna, fajnie, ze Nina sobie pospala :-D i ze nie uzywacie juz butelki... my w sumie tez nie, okazyjnie daje malemu na kolacje butle pelna mleka i kaszki, bo do niekapka taka ilosc by sie nie zmiescila ;-)

w ogole, te Twoje studia to dla mnie czarna magia, takimi nazwami rzucasz, ze nie wiem, do czego to przypiac :-D
powodzenia w pisaniu pracy

Pati85, Hannover to chyba Saksonia... :ico_noniewiem: albo tamte okolice, w kazdym razie polnoc... a powiedz mi, jak ceny w Niemczech, wysokie? chyba tak, bo oni to sporo zarabiaja :ico_noniewiem:
u nas troche ceny spadly przez te recesje... szczegolnie ubrania, wszedzie od 50 do 70% znizki :-D

z tym kolysaniem... my nigdy tego nie robilismy, no chyba, ze w skrajnych przypadkach, normalnie to dawalismy smoka i maly sam usypial, od razu po wlozeniu do lozeczka... tak samo, jak sie obudzil np. o 5 nad ranem, to tylko dawalam smoka i spal grzecznie do 8, a teraz? porazka... zeby to szybko minelo :ico_sorki:

u nas dzisiaj sliczna pogoda, cieplo, chyba z 27 stopni... chcialam skoczyc na plaze, zeby Jaspi sobie pobiegal, ale A. oczywiscie wyparowal :ico_zly:
pojechal szukac jakiegos mechanika, ktory by mogl zrobic przeglad auta...
w sumie, to on nie ma czasu w tygodniu, tylko w soboty, wiec ok.. moze pojedziemy gdzies pozniej :ico_noniewiem:
a tu jeszcze na zakupy trzeba jechac... dnia nam zabraknie chyba :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

14 mar 2010, 09:56

Błenas, ja dzisiaj trochę nie poszłam do szkoły, hehheee... :-D

ale wiecie co??
wczoraj miałam krzywą akcje w domu...

kąpałam Zuzię w łazience i usłyszałam, że otwierjaą się drzwi wejściowe (nie były zamkniete od srodka) i pies zaczął szczekać i rzucił się na tego kogoś, kto mi się wbił do domu!!!

Jak wycielam dluga z lazienki, to ten ktos juz schodzil po schodach... :ico_noniewiem: Wyszlabym na klatke, ale sobie uswiadomilam, ze zostawilam dziecko w wannie z woda, wiec zamknelam tylko drzwi i polecialam do Su... Deem, dziwne to bylo... Szkoda, ze sie nie dowiem o co chodzilo, czy to jakas pomylka zwykla, czy jakas bardziej zorganizowana akcja... :ico_zly: :ico_zly:

Nooo, teraz mam nauczke, zeby zamykac drzwi... dobrze, ze ten pies tak zawsze pilnuje kwadratu... :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:


zycze milego dzionka, laseczki :-D

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

14 mar 2010, 15:28

witeczka :-)

Gie, faktycznie niezła akcja i ciekawe kto to??? A nic wam nie zginęło???

shoo, kalafa to wielka twarz, tzw. mega ryj ;-)

Pati tak to jest z tymi samochoami, ale nie mamy wpływu na rzeczy martwe :-/

Muszę się wam pochwali, dzisiaj Maja zrobiła kupkę na nocniczek - 2 razy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Gie a jak Zuzia, woła na nocniczek???
Maja sie pochorowała, kaszle okropnie, katar mega wielki.
Jutro do lekarza w te pędy, muszę wziąć wolne w pracy :-/
No i mamy kolejną "trójkę" :ico_brawa_01:
Co do smoczka to Maja używa tylko do spania, czy to w nocy czy t o w dzień, do spania musi być :-/
W dzień jak woła to dostaje tego uciętego. Pomysł Jagny rewelacyjny i działa bynajmniej u nas :-)

[ Dodano: 2010-03-14, 14:33 ]
co do mojej diety, to naprawdę dziewczyny sie roztyłam, zaczzynam się ciężko dopinać w ulubione dzinsy, a były nieco luźniejsze :ico_zly: :ico_placzek:
Muszę choc odrobinę coś ze sobą zrobić, bo szlag mnie trafia :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Jak któras chce dostep to podam ;-)
ale na co komu diety jak tu same talie osy :-/

[ Dodano: 2010-03-14, 14:36 ]
no nic zzmykam przeczytać liste zakupów na jutro ;-)

Awatar użytkownika
yoanna
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1178
Rejestracja: 14 kwie 2008, 17:07

14 mar 2010, 17:34

Gie zastanawiajace :ico_szoking: ciekawe kto to byl i czego chcial. Ja staram sie zamykac drzwi wlasnie jak sie kapiemy i jak Nina spi a ja cos robie. Tak to nie przywiazuje do tego wagi. Ale u nas drzwi sa tak ze widac je prawie z kazdego miejsca, bo mamy mieszkanie w ksztalcie kwadratu :) co nie zmienia faktu ze bezpieczniej zamykac ;)

Margarita gratulacje! My poki nie bede pewna na 100% ze pasozyty zniknely nie sadzam :) wczoraj Nina dostala druga dawke i jeszcze kilka dni i zaczne sadzac ja znow :) zwlaszcza,ze jak robi kupe to biegnie po nocnik no ale poki co siada w ubraniu.

Przesle Wam zdjecia Niny :) dzisiaj udawalysmy ze jest wiosna, bo mam takie doly przez ta pogode. Do tej pory na mnie nie oddzialywala ale teraz sieddze taka przybita i nic mi sie nie chce :/

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

15 mar 2010, 11:28

witam
yoanna, boskie foty :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

ale tu pusto :-/
idziemy dzisiaj do lekarza z Maja na 12,30. Nocka kiepska, mała kaszła i z noska jej kipiało :-/
pewnie coś poważniejszego siedzi w małej :ico_zly:

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość