Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

kłucie w żołądku :(

17 mar 2010, 13:51

hej dziewczyny

od jakiegos czasu mialam bole, klucia w okolicach watroby i zoladka..
robilam sobie proby watrobowe jakis czas temu i wszytsko wyszlo w normie..aspat alat <hmm a moze sa jeszcze jakies inne szczegolwe badania na watrobe o ktorych nie wiem>

wczoraj znowu dolegliwosci wrocily w pracy zrobilo mi sie slabo i mialam nudnosci odraz wahania goraca mam bardzo wzdety brzuch i kluje mnie w zoladu przy nacisku boli nie wiem co mam robic bo nie wiem czy to zoladek czy watroba :(

zle sie odzywaim niestety poniewaz mam taka prace 2zmianową i organizm ciagle musi sie dostosowywac do zmian kiedy spozywam posilek..
poza tym jadlam bardzo duzo slodyczy przez jakis okres doslownie tonami nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym wszytskim :(


mama wysyla mnie na gastroskopie ale ja sie strasznie boje ..
moze sa jakies inne sposoby aby odnalezc zrodlo bolu..pomozcie prosze :ico_sorki:

Awatar użytkownika
pata
4000 - letni staruszek
Posty: 4653
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:30

17 mar 2010, 14:25

wydaje mis ie ze pójście do lekarza było by dobrym rozwiązaniem ... zleci badania
mama wysyla mnie na gastroskopie ale ja sie strasznie boje ..
twoja mam jest lekarzem bo nie rozumie ?
przeciez na gastroskopie trzeba miec skierowanie ...
bez lekarza sie nie obejdzie
zdrówka :ico_sorki:

mal
Wodzu
Wodzu
Posty: 17507
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:33

17 mar 2010, 14:27

kasieŃka, idz do lekarza pierwszego kontaktu i popros z USG calego brzucha,moze i da na badanie krwi moczu ,ale musisz sie do niego wybrac ,mysle ze jak zobaczy wyniki to dalej bedzie wiedzial co robic ....to moze byc i od stresu , ale rownie dobrze np kamienie w woreczku zolciowym,albo inna doleglowosc ...jesli bardzo bardzo boli to radze isc takze do lekarza pierwszego kontaktu i powiedz co ci dolega byc moze da skierowanie do szpitala by tam zrobili badanie usg , moze dadza jaka skroplowke i skierowanie do wlasciwego lekarza i pojdzieesz do domu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
GLIZDUNIA
Wodzu
Wodzu
Posty: 16362
Rejestracja: 09 mar 2007, 07:29

17 mar 2010, 15:30

hmm brzmi dla mnie znajomo,mialam takie bole wlasnie jakies 1,5 roku temu,w krwi wyszedl mi nadmiar wit.K,i wlasnie podobno osoby z takim nadmiarem skarza sie na takie bole,mi ten bol ciagnal sie tez jakby na nerke,i dziwnie na plecy..ale zoladek i watroba glownie...lekarka przepisala mi tabletki na poczatki wrzodow-placebo,po dwoch opakowaniach bol znikl :ico_noniewiem: i do dzis sie nie pojawil ale bylam taka tym umeczona,ze szok....masz moze jakies stresy?takie bole moga miec tysiace roznych powodow...nie wiem do dzis co bylo glowna przyczyna,mialam usg gornych parti brzucha i wszystko na nim ok...moze stres,moze wit K a moze jedno i drugie,tak wiec nie gdybaj tylko idz do lekarza...

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

17 mar 2010, 18:55

Tak jak piszą dziewczyny powinnaś udać się do lekarza bo gdybanie Ci nie pomoże :-)
A swoją drogą może postaraj się zrobić sobie lekkostrawną dietę. Skoro masz wzdęty brzuch tzn że możesz mieć nadmiar gazów w jelitach (to może być pośrednią przyczyną bólu). A nie masz problemu z wypróżnianiem ??

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

17 mar 2010, 23:46

mal,

usg juz mialam jakis czas temu < moze rok temu> nie pamietam dokladnie..i mialam wszytsko ok nie wiem wydaje mi sie ze kamieni nie mam w woreczku...chyba by sie nie na zbieraly tak szybko :ico_szoking:

GLIZDUNIA,

a jakie robilas badania na co? ze wyuszedl ci nadmiar witaminy K ..hmm ja takiej witaminy nie przyjmuje a z pozywieniem chyba nie wiele jej dostarczam wiec raczej odpada..ale ztymi wrzodami to bym sie zastanawiala kto wie.. :ico_noniewiem: a co do stresow masz racje czesto sie stresuje nawet byle gownem biore tabletki uspokajajace ale one chyba nic nie daja :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Aga26,
no wlasnie.. jakbys strzelila w 10tke ..mam problemy z wyproznianiem i to duze..
ale staram sie jesc rozne produkty bogate w blonnik jesc sliwki suszone pic sok z kapusty kiszonej kurde czego ja juz nie sprobowalam brak slow :ico_oczko:

na pewno pojde do lekarza < zapisalam sie juz na piatek> ale nie wiem od czego mam zaczac ..jutro robie badania na trzustke <dziewczyny mowily ze moze tez byc od zoladka trzustka>

dzis wzielam manti 2 tabletki i mi troche przeszlo..wiec chyba musi byc to cos zwiazanego z zoladkiem :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-03-17, 22:47 ]
pata, ja wiem ze trzeba miec skierowanie..
mama mowi ze tak bedzie niby najlepiej bo to najbardziej szczegolowe badanie pokarmowych dolegliwosci..

boje sie strasznie ale jesli nie bede miala wyjscia chyba bede musiala sie zglosic..
p.s a prywatnie u lekarza tez trzeba miec skierowanie ?????????/

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

18 mar 2010, 07:58

kasieŃka, nie jestem lekarzem ale z objawów jakie opisujesz wywnioskowałabym że to mogą być wzdęcia. Swoją drogą idź do lekarza ale warto też o nich poczytać np. tu http://www.ukladu-pokarmowego.choroby.b ... ia+brzucha

Myślę że jak nieco zmienisz dietę (szczególnie ograniczysz czekoladę) to wszystko wróci do normy :)

Powodzenia

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

18 mar 2010, 08:15

od jakiegos czasu mialam bole, klucia w okolicach watroby i zoladka..
mojego T tak kiedyś bolało, z prawej strony jakby wątroba kłucie, mdlości ból promieniujący nawet na plecy ( już myśleliśmy że może to nerka)
badania moczu, krwi + proby wątrobowe watrobowe, USG wykluczyły wszystkie podejrzenia. W efekcie dostał skierowanie na gastroskopie i okazało się że "wrzód jak beret" jak to powiedział lekarz + helicobacter :ico_sorki:
Ja myśle, że powinnaś zacząć od podstawowych badań a jeżeli te nic nie wykryją poproś lekarza o skierowanie na gastroskopie. To ponic tylko strasznie brzmi i wygląda :ico_sorki:

Awatar użytkownika
kasieŃka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 125
Rejestracja: 26 lut 2010, 10:05

18 mar 2010, 09:45

Aga26,

hee gdyby tak latwo mozna bylo ograniczyc czekolade.. :-D

zglosze sie do lekarza jutro i zobacze co mi powie...niby narazie jest spokoj nie boli mnie ale wiem ze to moze wrocic wiec wole porobic badania dziekuje za informacje :ico_sorki:

ramonka,

najgorzej sie obawiam wlasnie ze to moze byc wrzod, ale wrzody ponoc bola i nic nie mozna zjesc prawda?
obawiam sie ze gastroskopia tez bedzie niezbedna w moim przypadku:( nie wiesz ile trwa takie badanie??

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

18 mar 2010, 10:14

ale wrzody ponoc bola i nic nie mozna zjesc prawda?
tak wrzody bolą :ico_sorki: ale nie wiem czy nie mozna nic zjesc, T puki nie wiedzial jadł wszystko normalnie, pewnie ból się nasilał po smażonym czy ostrym
ale jesc sie da i czasem trudno się zorientowac że to boli wlasnie po jedzeniu :ico_noniewiem:
Ten ból był u niego taki napadowy. Nie bolało caly czas.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość