Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

28 mar 2010, 18:11

Hejka niedzielnie:-D

Pogoda faktycznie się zepsuła :ico_noniewiem: A już w krótki rękawek zaliczyłam... hmmm. Oby tylko w lany poniedziałek było ładnie, bo mamy chrzest. Wiki grzeczna i śpi od początku bardzo ładnie w nocy :ico_brawa_01: No i coraz pięknięjsza :ico_oczko: Niestety przez ostatni tydzień nie robimy żadnych zdjęć, bo się nam aparat zepsuł :ico_placzek: Muszę nowy sobie sprawić... Jak się zrobiło tak ładnie, to zmieniłam śpiwór na kocyk i to był mój wielki błąd... i to nie dlatego, że zmarzła. Jestem głupia... śpiwór był miękki a kocyk niekoniecznie i po spacerze na wertepach potylica mojej Niuni się spłaszczyła :ico_placzek: Martwi mnie to strasznie. A najgorsze, że to przeze mnie :ico_wstydzioch: Poczytałam sobie o tym i najprawdopodobniej się to wyrówna, ale i tak się martwię...
wprowadziliscie sie do tesciow na stale?
mam nadzieję, że nie ma stałe... To już drugi raz jak się tu wprowadzamy, ale nie ma za bardzo czym się chwalić :ico_noniewiem: Miejmy nadzieję, że szybko się na swoje wybierzemy, bo inaczej zwariuję :ico_placzek:

leona, koniecznie pochwal się fryzurką :-)

Pruedence, to widzę, że u Ciebie też już krucho z karmieniem piersią. Ja już postanowiłam, że kończymy "cyckanie". Teraz tylko nie wiem w jaki sposób zakończyć, aby wszystko poszło gładko i nic się z piersiami nie stało. W sumie to ciężko mi było podjąć tą decyzję, bo Wika ładnie się przy cycu zawsze uspokajała i w ogóle to strasznie słodkie jest jak ona się tak do mnie przytula i rączkami tarmosi. W chwili obecnej daję jej już tylko z rana. Moja Wika też pije Bebilon pepti (zawsze trochę smaczniejszy od nutramigenu), na początku też nie chciała, ale po jakiś 3-4 tyg. było jej obojętne.

Shiva, super, że rehabilitacja przebiega pomyślnie :ico_brawa_01: Nie ogladałam tego filmiku, ale sądząc po reakcjach, nie mam czego żałować.

anusiek Podwójne brawa dla Piotrusia za główkę i za skończone 3 miesiące :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Super, że doszliście do porozumienia w sprawie chrzestnego :-)

lilo, jak tak czytam o twoim domku, to Ci szczerze zazdroszczę :ico_noniewiem: A dzieciaczki cuuuuuuudowne!!! :-D Piękne zdjęcia :ico_brawa_01: Ty robiłaś?

geheimnis, niezła historia z tym złodziejem :ico_olaboga:

lilo

28 mar 2010, 19:53

U nas dziś było słonecznie i ładnie ale chłodniej. Ale spacerek całkiem przyjemny, starszak się wyszalał na rowerku, mała stękała jak tylko wózek się zatrzymywał :ico_oczko:
lilo, ale cora do ciebie podobna :ico_brawa_01:
Ooooooo dzięki bo na razie wszyscy mówią że tak jak brat do ojca :ico_oczko:

anetka607, super taka siostra, muszę mojej to powiedzieć :-D :ico_oczko:
po spacerze na wertepach potylica mojej Niuni się spłaszczyła
inia1985, ponoć żeby temu zapobiec czy zniwelować trzeba dziecko układać na boczku do spania, raz na jednym, raz na drugim :ico_sorki: Kości główki są jeszcze "ruchome" i miękkie więc pewnie to się jeszcze zniweluje :ico_sorki:
Ty robiłaś?
No ja, a to ze mną mój syn duży :ico_oczko: Spacerków z tatusiem u nas jak na lekarstwo, bo pracuje na zmiany, w weekendy też dość często, niestety :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

28 mar 2010, 20:20

Dzięki dziewczyny :-) Justynka rzeczywiście z dnia na dzień coraz lepiej sobie radzi, jak już wiem jak ją układać i trzymać podnoszenie główki zrobiło się o wiele łatwiejsze :ico_brawa_01:

inia1985, nie martw się tą główką, z czasem się ładnie wyprostuje. My na początku kładliśmy Justynkę cały czas na boczku, raz jednym, raz drugim i potem miała taką podłużną główkę, ze wcale nie chciała leżeć na wznak, ale z czasem się poprawiło. Muszę jednak przyznać, że od urodzenia ma trochę jajowatą główkę, ale podobno często tak się dzieje przy pierwszym dziecku, gdy jest rodzone naturalnie :ico_noniewiem:
Co do karmienia, to ja staram się jeszcze trochę pokarmić, choć rzeczywiście mleczka jest coraz mniej. A wiesz co mi powiedziała pani doktor na rehabilitacji? Że jeżeli bardzo bym chciała, to jeszcze przy bardzo częstym przystawianiu dziecka można rozkręcić laktację. Tylko pytanie jakim kosztem? Głodnego dziecka? Chyba szybko bym wymiękła, jakby maleńka mi płakała z głodu. :ico_wstydzioch: Jedno muszę przyznać, Justynka w dalszym ciągu woli pierś od butli :ico_sorki: Ale to chyba już tylko ze względu na poczucie bliskości.

lilo, u nas też chłodniej, ale spacerek zaliczony :ico_brawa_01:
Słodkie te fotki. Widać że Julcia lubi swoją matę :-D

anetka607 , ale super masz siostrę :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: No i niedługo będziesz mogła eksperymentować z kaszkami :-D

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

28 mar 2010, 20:24

Śliczne fotki dzieciaków!

Geheimnis- co za chamstwo z tym rowerem :ico_szoking:

inia- u mnie nie tak prosto z tym odstawianiem, bo Adaś lubi się w ten sposób przytulać, przez te dwa dni co mu prawie nie dawałam to tak biedak płakał, ze nie wiedziałam o co chodzi, a teraz znów dostaje cyca a potem butle 130ml, czyli ten cyc to tak na psyche i tylko w nocy i z rana i na spanie, a bebilon pepti polubił, je bez większych oporów, tyle że póki co dalej ma tą łuszczącą się skórke :ico_placzek: My też mamy chrzest w lany poniedziałek, oby było ciepło i słonecznie :ico_sorki:

A my niedawno wróciliśmy z weekendu, było chłodno ale nie padało więc dzieciaki większość dnia na polu, Tosia się wyszalała, a ja sobie odpoczełam, moze nie fizycznie ale psychicznie, bo taki weekend z przyjaciółmi zawsze dobrze robi, szkoda że tak krótko :ico_placzek:

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

28 mar 2010, 22:30

widze, ze wszedzie pogoda sie zepsula, u nas tez sporo chlodniej i deszcz. Moja niunia niespokojna sie zrobila, juz nawet na spacerkach i podczas jazdy samochodem spac nie chce, marudzi, poplakuje. Ostatnio wyjelam ja w koncu z wozka i przez wiekszosc spaceru nioslam na reku, od razu sie uspokoila i rozgladala dookola.
Wy juz wszystkie butle dajecie? U nas tylko cycus.
Podobno piwo slodowe/karmelkowe (oczywiscie 0%) jest dobre na laktacje. A unikac trzeba herbaty mietowiej i z szalwi.

barbapuppa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3446
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:37

28 mar 2010, 23:07

my tylko cycamy, a na spacerkach to zdecydowanie wolimy rączki, zresztą ogólnie uwielbia siadać i sama często próbuje, a w samochodzie to koniecznie musi być towarzystwo do gadania z nią lub choćby tylko do patrzenia
ja póki co padnięta, bo wczoraj zrobiliśmy generalne porządki wiosenne w pomieszczeniu "pomocniczym" (narzędzia, rowery, krzesła ogrodowe, zabawki ogrodowe i inne niepotrzebne rzeczy), dobrze że przestało wtedy padać, bo byłoby kiepsko, nie uwierzycie ile rzeczy można przez lata wkładać w takie miejsce bez opamiętania (wywaliliśmy 3 ogromne wory śmieci i niepotrzebnych rzeczy), a potem człowiek się dziwi, że nie ma miejsca :ico_puknij: , do tego trochę mycia okien i prania firanek i człowiek flak
teraz jeszcze generalne porządki w domu trzeba zrobić i dokończyć 2 okna, a potem jeszcze upiec babki, zrobić sałatkę, chrzan i inne rzeczy na Święta, nie wiem kiedy ja to zrobię przy trójce :ico_olaboga: , dobrze że mąż ma choć piątek wolny
teraz właśnie siedzę i piszę kartki, u nas jak zwykle nie lada wyzwanie, bo z 30 to musimy posłać, a to i ta okrojone, no ale skoro lubi się dostawać, to też trzeba się trochę poświęcić, w tym roku wpadłam na genialny pomysł i zrobiłam kartkę-fotografię ze zdjęciami dzieci z dzisiejszego święcenia palm i życzeniami od nas, jednakowa do wszystkich, wydrukowałam i tylko trzeba koperty kupić i zaadresować :ico_brawa_01:
zmykam bo padam na nosek
życzę dużo ciepełka i słoneczka (u nas dziś po południu to nawet mały grad był)

Awatar użytkownika
Helen
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8796
Rejestracja: 17 lut 2009, 15:14

28 mar 2010, 23:26

w samochodzie to koniecznie musi być towarzystwo do gadania z nią lub choćby tylko do patrzenia
ja zawsze siedze z tylu z malutka, a maz prowadzi, jeszcze nie mialam okazji ani potrzeby jezdzenia autem samej z niunia :-)
nie uwierzycie ile rzeczy można przez lata wkładać w takie miejsce bez opamiętania
ja wierze :ico_haha_01: my tez co jakis czas wywalamy graty z piwnicy
nie wiem kiedy ja to zrobię przy trójce
ja bym chyba dala sobie spokoj :ico_oczko: ale ze mnie dopiero poczatkujaca mama :-)
fotografię ze zdjęciami dzieci z dzisiejszego święcenia palm
swietny pomysl :ico_brawa_01:
odpocznij sobie, dobranoc :-)

ja zamowilam dla Kiary karuzelke elektroniczna, bo mialam nakrecana i bez przerwy musialam odrywac sie od rozpoczetej pracy i biec nakrecac karuzelke na nowo. mam nadzieje, ze elektroniczna lepiej sie sprawdzi

[ Dodano: 2010-03-28, 23:47 ]
to i ja zmykam, bo juz chyba nikt sie tu dzisiaj nie pojawi :ico_oczko: do jutra i milego poczatku tygodnia dla wszystkich :-D

lilo

29 mar 2010, 09:35

Pruedence, fajny miałaś weekend :ico_brawa_01:
I trzymam kciuki dla wszystkich co się chrzczą w święta :ico_sorki: :ico_brawa_01:
Wy juz wszystkie butle dajecie? U nas tylko cycus.
U nas też tylko :ico_oczko:

barbapuppa, podziwiam cię naprawdę :ico_sorki: Musisz być super zorganizowana, ale i tak na pewno nieźle wymęczona pod koniec dnia :ico_sorki:

U nas pogoda super dzisiaj, starszak w przedszkolu.

Macie jakieś fajne przepisy na dobre i nieskomplikowane ciasta??? Nie wiem co na święta zrobić, w ogóle lubię piec ale jakoś obecnie wcale mi się nie chce :ico_noniewiem: Może dlatego że jeść też lubię a jeszcze kilogramy z ciąży mam :ico_zly:

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

29 mar 2010, 10:13

Wy juz wszystkie butle dajecie? U nas tylko cycus
my te,ż tylko cyckamy. Nie licząc herbatki z kopru, którą czasem podaję...
Po 6 m-cach jak dobrze pójdzie rozszerzę mu dietę :-)

My wczoraj byliśmy cały dzień w drodze...oglądaliśmy działki. Nawet nam 2 podpasowały tylko teraz nie wiem jak z kasą...zobaczymy.

Mały cały dzień przespał w samochodzie (nie miałam go z kim zostawić) ale ja jestem wykończona po tej niedzieli :ico_placzek:

miłego dnia uciekam bo mały woła

mikusia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1207
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:27

29 mar 2010, 10:55

cześć :-) i tyle...
kiedyś powrócę tylko się wykopię z tych wszystkich spraw... po prostu nie ma mnie całe dnie w domu i choćbym chciała nie mam czasu na kompa :(

odziedziczyłam po babci mieszkanie i tony spraw na mnie legły, bo wszystko musze przepisywać na siebie (chodzi o opłaty)..
no i remontujemy to mieszkanie bo się tam chcemy przeprowadzić..
tak więc każdy mój dzień to jeżdżenie z dwójką dzieci po urzędach i jednocześnie remontowanie mieszkania ;-)

ale wkrótce powróce! ;-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość