moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

Spirala załozona i co dalej ?

21 kwie 2010, 22:44

:-)
Nie wiem jak reszta dziewczyn, ale mnie posiadaczki od kilku dni wkładki, zastanawia kilka spraw. Mam nadzieje że "starsze stażem" :-D podzielą się swoimi spostrzeżeniami.

ile krwawiłyście po założeniu wkładki? Okres dostałam w niedzielę, wkładkę mi załozył we wtorek i do soboty plamiłam. Później pojawiła się w poniedziałek taka brunatna maść, a we wtorek znowu plamienie.

czy wyczuwacie nitki od spirali?

Gin mi powiedział żeby mąż uważał z paznokciami bo może mi ją wyciągnąć. Czy faktycznie jest to możliwe?

Czy używacie tamponów?

To na razie tyle :ico_haha_02: [/b]

katke
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3258
Rejestracja: 14 sty 2009, 02:47

22 kwie 2010, 01:19

moni26, moge tylko Ci powiedziec, ze nie zaleca sie uzywania tamponow, moja przyjaciolka o tym nie wiedziala i w czerwcu bedzie miala coreczke :ico_oczko: , ale odnosnie tamponow to tez podobno co lekarz to inna teoria :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
pata
4000 - letni staruszek
Posty: 4653
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:30

22 kwie 2010, 07:07

czy wyczuwacie nitki od spirali?
ja nie wyczuwam :ico_noniewiem:
Czy używacie tamponów?
nie używam bo moja lekarka powiedziala ze nie można ... chodź w wyjątkowych sytuacjach zadarza mi się :ico_wstydzioch:
ile krwawiłyście po założeniu wkładki?
nie pamiętam ...
ale jużniedługo wszytsko wróci do normy :ico_sorki:
ja wkladke mam od 3 lat i jest ok"tfu tfu" :ico_oczko: i tobie tez tego zycze :ico_sorki:

Awatar użytkownika
ananke
Wodzu
Wodzu
Posty: 16042
Rejestracja: 09 lut 2008, 12:06

22 kwie 2010, 08:26

moni26, ja krwawiłam ponad 3 tyg po założeniu, ale na początku to było plamienie, potem obfitsze krwawienie, a potem do końca lekkie plamienie...
teraz często zamiast okresu mam właśnie tylko plamienia :-)

mi gin powiedział (przy pierwszej wkładce), że bez problemów wyczuję nitki, ale jakoś się tam nie pchałam z łapkami, żeby próbować nawet :-)
Gin mi powiedział żeby mąż uważał z paznokciami bo może mi ją wyciągnąć. Czy faktycznie jest to możliwe?
:ico_olaboga:
:ico_szoking: Kochana to ja mam do Twojego gina pytanie: zalożył wkładkę i zostawił tak długie nitki, że je widać i czuć i można pociagnąć za nie?? nie noooo, bez jaj :-) pewnie przestrzega w taki drastyczny sposób przed ciekawościa ludzką :-)

Czy używacie tamponów?
ja tak, ale tylko na noc i przy obfitych krwawieniach, które zdarzają mi się baaardzo rzadko, i tym samym tampony też :-)

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

22 kwie 2010, 10:35

Ja krwawiłam chyba też ze 3 tygodnie, brałam tabletki jakieś na zmniejszenie krwawienia czy jego zatrzymanie juz nawet nie pamietam. Pozniej samo przeszlo.
Nitek wogole nie czuje i tak juz ktos napisal jakos tam sie z paluchami nie pcham :ico_oczko:
Tamponów nie używam, wystarczy wkładka hig :-) mam bardzo małe plamienia.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

22 kwie 2010, 11:25

:ico_szoking: Kochana to ja mam do Twojego gina pytanie: zalożył wkładkę i zostawił tak długie nitki, że je widać i czuć i można pociagnąć za nie?? nie noooo, bez jaj :-) pewnie przestrzega w taki drastyczny sposób przed ciekawościa ludzką :-)
Nie no ja też się nie pcham z paluchami :-) ale mój gin raczejmiał na myśli jakies zabawy z mężem. A wtedy to może faktycznie gdzieś ten palec zawędrować.
Nitek nie mam długich, nie wystaja na zewnątrz, a wewnątrz to jeszcze mąż nie sprawdzał :-D Pytałam też o te nitki ponieważ ostatnio przeczytałam kilka wypowiedzi mężczyzn którzy mówili że im przeszkadzają a nawet nie których łaskoczą...

[ Dodano: 2010-04-28, 10:21 ]
Zaczynam się troszkę martwić... ustało mi plamienie, później miałam megaaa śluz czasami podbarwiony krwią, a dziś znowu mam plamienie. Tak się dzieję w pierwszym miesiącu, czy coś nie tak jest z wkładką?

sendykizi
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 7
Rejestracja: 15 kwie 2010, 20:10

01 maja 2010, 14:28

Nitki ginekolog podkraca i pyta czy używać się będzie tamponów to wtedy przycina je krócej, ja osobiście używałam ale powiedziałam mu zę nie będę no i nie używałam, krwawiłam przy pierwszysm założeniu podczas miesiączki jakieś 10 dni i potem plamieia ok 14 dni dostałam tabletki na to [scroll]Mefacit i Exacyl 2x dziennie[/scroll] każdego dnia i po 3 dniach nie miałam żadnych plamień, jednak przepisał mi je bo nie miałam obfitego krwawienia podczas miesiączki bo Exacylu nie możan brać gdy ma się obfite krwawienia.
drugą spiralkę zakłądałam przed okresem jakieś 7 dni, plamiłam 3 dni brałam te tabletki i przeszły plamienia, a okres miałam 10 dni obfity bez skrzepów i nie miałam po tym żadnych plamień, także jest różnie u każdego inaczej. ale niestety żadna ze spiralek sięnie przyjęła
co do paluchów , bo każda z Was sięwypiera że ich nie wkłada jakby byłoby to coś złego?!
ja przy pierwszej spirali nie wkładałam, bo siębałam a miałam jąkrótko jakieś 2 miesiące, a przy drugirj to chciałam sprawdzić czy czuję nitki i co wogólę wyczówam i była twarda nitka, a to znaczyło żę obsunęła siejuż w 3 tyg i ją musiałam znowu usunąć za każdym razem gdy lekarz ją wyciagał zawsze mi jąpokazywał, ale powiem że mnie bardziej bolało wyciągniecie jej niż załozęnie nowej :)
pozdrawiam

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości