julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

23 kwie 2010, 22:06

Anja, witaj, miło Cię znowu widzieć! :-) Zgadzam się z Martalką - nie ma co na zapas się martwić!
Martalka, dzięki na linka z info! No ciekawe to, ciekawe... :ico_noniewiem:
Samanta, ja witamin nie biorę. Nie wiem może powinnam. Na początku lekarz mi powiedział, że mogę brać no i spróbowałam,ale mnie po nich mdliło, więc kazał mi je odstawić. Później jeszcze niejednokrotnie powracałam do tego tematu, ale ginek powiedział, że to nie jest konieczne. W sumie sama nie wiem :ico_noniewiem: Staram się mieć urozmaiconą dietę i daję organizmowi to, czego sie domaga - chociaż wiadomo, z pożywieniem nie dostarczamy organizmowi wszystkiego, co potrzebuje. Opinie na ten temat są podzielonę, choć przyznam, że rozważam podjęcie kolejnej próby zażywania jakichś witami - może spóbuję z innej firmy :ico_noniewiem:
karo, no właśnie u nas nie można z dofinansowania kupić samochód - no chyba że dostawczy - taki z kratką w środku.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

23 kwie 2010, 22:43

hej dziewczyny. Wpadłam tylko aby Wam powiedzieć, że żeby pobierać te 5700 na macierzyńskim, trzeba podnieść stawki Zusowskie do maximum, a to maximum to ponad 7000.
tu macie wszystkie składki:
http://wieszjak.pl/wskazniki/98935,skla ... iorcow.htm
pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

24 kwie 2010, 08:03

Blanka, dzięki... składki do 7tys (nie wyobrażam sobie płacić 7 tys składek), czy podstawą do obliczenia składek jest 7 tys zł??????? (i od tego liczy się te około 30%??)
I jak się je wtedy oblicza??

No właśnie, to wcale nie żadne eldorado :D

julchik, problem z witaminami syntetycznymi jest taki, że wchłaniają się o WIELE słabiej niż te z pożywienia. Zwykle organizm ich nie potrafi wykorzystać.
Jak masz dobre wyniki i dobrze się czujesz, to nie ma chyba takiej potrzeby. Mój lekarz ma podobne podejście jak twój. :ico_oczko:

NICOLA_1985

24 kwie 2010, 09:14

hej :-)
ja dzisiaj w nocy sie przestaszyłam bo miałam wrazenie ze mi po malutku sie wody sączą.... jak wyskoczyłam z łózka do łazienki w srodku nocy.. jak torpeda az moj S nie wiedział co sie stało ale w łazience okazało się ze nic sie nie dzieje a mi sie co chwile zdawało ze ja mam przymokrą wkładke i wogole jak leżałam bo poźniej juz za specjalnie usnać nie mogłam to miałam wrażenie że co chwile ciurkiem leci mi jakis ciepławy płyn :ico_noniewiem: a w łazience okazywało sie, ze ja mam chyba jakieś przewidzenia :ico_puknij: a pozniej tylko cały czas myślałam, że w razie czego ja nawet nie jestem spakowana do szpitala.
kurcze ale schizy miałam w nocy....

co do witamin to ja biore jak nie zapomne a przewaznie zapominam... staram sie po prostu jesc wszystko normalnie zeby z diety dostarczać witaminy bo tych tabletek juz mam tyle ze sie mozna pochlastać....

[ Dodano: 2010-04-24, 09:17 ]
o dobrym przyroście wagi to słyszałam ale nie z witamin (tabletek) tylko podobno z mleka krowiego. podobno kobieta pijaca około 3 szklanek mleka dziennie moze zwiekszyc mase urodzeniowa dziecka nawet o 200 gram

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

24 kwie 2010, 09:40

Cześć Laski! Ale fajne słoneczko dzisiaj mamy :-D aż chce się żyć - chyba się zaraz wezme za sprzatanie, ale to po mięsiacu wkuwania do egzaminów sama przyjemnośc polatac ze szmatą :ico_haha_01:

Blanka, dzieki za info, to faktycznie niezbyt zachęcajaco wygląda :ico_nienie:

Martalka, no właśnie, z tymi witaminkami to chyba trochę przereklamowana sprawa, chociaż może kupie z jakiejs innej firmy (miałam Materne) i będę łykać raz na jakiś czas - nie codziennie :-) Tak profilaktycznie. Ja zkolei gdzies czytałam, że nadmiar witamin może zaszkodzić :ico_noniewiem:

Nicola, na następnej wizycie u ginak popros żeby ci dał kiklka paseczków - takich, co się nimi sprawdza ph w pochwie. Ja takie mam po moich doświadczeniach z podejrzwanym odpływaniem wód. Gdy bedzie Ci się zdawało że się leje, sprawdź sobie paskiem - jeśli sie zabarwi na pomarańczowo, to nie są to wody, a jeśli na czarno, to to są wody. Warto mieć takie cosik w domciu :-)

A gdzie jest nasza karo z pysznym tortem? :ico_oczko: :ico_brawa_01: za kolejny skończony tydzień!

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

24 kwie 2010, 10:01

karo :ico_brawa_01: Ty to się naświętujesz :D

Nicola, współczuję przeżyć... jeszcze troszkę i bedziesz mogła się cieszyć: "o wody, nareszcie" :-D Więc powolutku torbę zacznij szykować (mówi to ta, która nawet jeszcze nie ma proszku by dziecięce ciuszki poprać).


Julchik, no niestety z "magiczną mocą witamin" z apteki jest tak, że to koncerny nakręcają popyt na nie. Eksperci, nie raz to słyszałam/czytałam, mówią, że procent jaki się wchłania z tabletek jest niziutki. A za feminatal N z czymś dodatkowo na rozwój mózgu :ico_puknij: dałam prawie 60zł... Masakra.
Co do przedawkowania witamin, to można przedawkować te rozpuszczalne w tłuszczach, np A, D... witA jest szczególnie niebezpieczna w ciąży (przedawkowanie jej), bo może mieć zły wpływ na układ nerwowy dziecka, ale to już nie nasz etap- bo chodzi zdaje się o okres organogenezy, a to dawno za nami.

Co do mleka- to ja nie piję wcale :ico_haha_01: Naprawdę przez całą ciążę nie wypiłam ani szklanki, nie zjadłam płatków na mleku, budyniu... Ble, nie mam ochoty. Jem za to twarogi, jog. naturalne z muesli, jogurty pitne, sery....
A czytałam gdzieś, że przejadanie się czymś, np. mlekiem w ciąży może spowodować nietolerancję mleka krowiego u dziecka po porodzie :ico_noniewiem: Nie wiem czy to prawda. Więc chyba te 200g u dziecka nie jest aż tak warte świeczki.
Jakie ma być takie będzie to dziecię. Co innego jak na usg wychodzi, że dzieciątko jest zbyt małe, ale tak? :ico_oczko:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

24 kwie 2010, 12:49

Dzień dobry :ico_haha_02:

Raz Dwa Trzy ballada dla okruszka

Królu mój, ty śpij, ty śpij, a ja,
Królu mój, nie będę dzisiaj spał.
Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam, kiedyś tam ...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który Los rzucił nam.

Skarbie mój, ty śpij, ty śpij, a ja,
Skarbie mój, do snu ci będę grał.
Kiedyś tam będziesz spodnie miał na szelkach,
Kiedyś tam, kiedyś tam ...
Ale dziś jesteś mały jak muszelka,
Którą Los rzucił nam.

Kiedyś tam będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam, kiedyś tam ...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który Los rzucił nam.


Zaczynamy sobotnie popołudnie od łyka ciepłej :ico_kawa: i kawałka :ico_tort:

Nie mogłam się dzisiaj zwlec z łóżka. Małż wyszedł przed 9 do pracy, a ja polegiwałam w ciszy :ico_sorki: w końcu jak się zerwałam i powiedziałam sobie dość tego leniuchowania :ico_olaboga: to ogarnęłam wszystko co trzeba i tak pościel wietrzy się na balkonie ;), zupa pomidorowa już ugotowana, suche pranie ściągnięte i schowane, naczynia ze zmywarki pochowane, lusterka wszelakie pomyte ;) teraz czekam na męża, którego muszę wyciągnąć na dłuugi spacer z psem po lesie w celu zarzycia ruchu i świeżego powietrza ;D Jutro mamy gości na obiadku, więc wieczorkiem upiekę ciasto - będzie jak u babci :ico_haha_02:

Ja zakupiłam witaminy Prenatal Classic ale jakoś nie czuję wewnętrznej potrzeby by je łykać codziennie więc czynię to raz w tygodniu ;) Jem owoce, surowe warzywa, piję soki i koktajle własnej roboty, wyniki mam ok więc nie chcę się faszerować na zapas. Mleko piję średnio 250 ml dziennie ;) lubię i już.

O porodzie nie rozmyślam, będzie co ma być :ico_ciezarowka: i tak nie da się tego przewidzieć :ico_haha_02: intensywnie za to myślę o porządnym przygotowaniu/spakowaniu rzeczy do szpitala. Zalezy mi na tym bardzo, żeby nie być uzależnioną od innych w celu braku jakiegoś przedmiotu.

Karogratulacje :ico_brawa_01:

Miłego dzionka kobitki ;D

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

24 kwie 2010, 16:32

Hej Kobietki! :-)

Już się przywołuję do porządku i stawiam :ico_tort: i :ico_kawa: za skończone 29 tygodni :-) Ależ się cieszę, już coraz bliżej :-)

A my dziś z Mężem rano pojechaliśmy na zakupy i do Teściowej na obiad i pogaduszki. A teraz wpadłam na chwilkę i idę się pindrować :ico_oczko: , bo wieczorkiem idziemy na bal :-D A dokładnie jedziemy na zjazd rodzinny ze strony mojego dziadka, rodzinka ok 50 osób, więc na sali z orkiestrą hehe bo gdzie my byśmy się pomieścili :ico_oczko:
Stroje już gotowe, tylko się wykąpać, włoski zrobić i chyba w końcu pierwszy raz w ciąży się troszkę podmaluję :ico_oczko:
Mówię do Męża, że chyba ze mną potańczy trochę? A on na to, tak Ty to pierwsza do tańców, jeszcze break dance'a na głowie i brzuchu zatańczysz na środku hehe :ico_oczko: Hehe rozbawił mnie, bo ja rzeczywiście kocham tańce i jak to moja Mama mówi, mnie wystarczy tylko na grzebieniu zagrać a ja już w tany :-D
Ale dziś nie szykuję się na tańce, tylko na jedzonko :-D No i pogaduchy, bo z niektórymi nie widzieliśmy się od naszego weselicha :-)

Martalka, ja biorę Feminatal N i płacę za opakowanie 60 tabletek 27zł. Ja akurat biorę codziennie, świetnie się czuję i mam super wyniki, poza tym nie uważam żeby w ciąży branie jednej tabletki dziennie witamin i minerałów było faszerowaniem się :ico_oczko: W końcu mamy w sobie małego "pasożyta", stąd częste anemie, więc warto się wspomóc. Tak też twierdzi mój lekarz i moja przyjaciółka farmaceutka.

Miłego dzionka i wieczorku :-)

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

24 kwie 2010, 17:37

No to Karo masz fajną sobotę ;)

Ja po spacerze i zakupach :D idę piec zebrę teraz ;)

Miłego wieczorka :D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

24 kwie 2010, 21:53

Karo, nie żeby zaraz faszerowanie się :) To tylko witaminy, jednak ich wchłanialność (jest takie słowo??) i tak pozostawia wiele do życzenia.
A anemia w ciąży wbrew pozorom nie bierze się zwykle z braku witamin, tylko z tego, że przybywa krwi, a że w pewnym momencie przybywa sporo, to krew jest "rzadsza" :) stąd słabsze wyniki. No chyba, że ktoś faktycznie ma bardzo ubogą dietę, to wtedy anemia staje się poważna :)

Fajnie masz dzisiaj wieczorkiem, Pewnie właśnie miło spędzacie czas?? :D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość