katinka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:55

04 maja 2010, 10:39

Czesc dziewczyny

Martalka wszystkirego naj z okazji rocnicy a co do autka to gratuluje teraz to juz bedzie tylko sama przyjemnosc :ico_brawa_01:

Mmarta - biedactwo jeszcze troszke i bedzie po wszystkim :-)

a u mnie raczej wszystko ok to swedzenie nie dawalo mi spokoju wiec wymusialm badanie krwi :ico_sorki: przyokazji podlaczyli mnie do ktg wszystko bylo ok :ico_sorki: ale z kolei przyczepili sie do tego ze mam duzy brzuch zmierzyli i okazalo sie ze mam 40 cm co ich zaniepokoilo stwierdzili ze chyba mam zaduzo wod plodowych i dzis znowu ide do lekarza tym razem na usg jezeli to sie potwierdzi nastraszyli mnie ze bede miala wczesniej wywolywany porod :ico_olaboga: mam jednak nadzieje ze wszystko bedzie ok

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

04 maja 2010, 11:07

katinka, daj zaraz znac co tam po wizycie :ico_sorki:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

04 maja 2010, 11:38

Cześć Dziewczyny!

Martalka, Agniecha, :ico_brawa_01: za 34 tydzien, Samanta :ico_brawa_01: za 33 tydzień!
katinka, trzymam kciuki zeby u gina okazalo się, ze wszystko jest w porządsiu! :ico_sorki: Daj znac jak i co.
mmarta, jejku, 20 maja... toż to już tuż tuż. Jak tak Was czytam to dopiero sobie uświadamiam, ile rzeczy jeszcze muszę zdążyć zrobić :ico_olaboga:
Z ostatnich 4 usg, co miałam robione wynikalo, ze termin mam na 16 czerwca, a nie na 24 - jak obliczono na początku. Ciekawa jestem jak to się sprawdza w praktyce :ico_noniewiem: Najbardziej się obawiam przenoszenia. Na karcie ciąży mam wpisany termin 24.06 i obawiam się że na nim będą się lekarze opierać w przypadku ewentualnego przenoszenia, a może to przecież być niebezpieczne :ico_olaboga:
A tak poza tym, to chyba złapałam jakiegos doła. Od kilku dni nic mi sie nie chcę - najchetniej bym wlazła pod kołdrę i płakała :ico_placzek:

NICOLA_1985

04 maja 2010, 11:48

hej laski
witam po weekendzie :-D
stawiam :ico_tort: za ostatnie okienko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ide troche ogarnac mieszkanko i za obiadek po malutku sie zabieram, musze tez troche czasu poswiecic Karolce bo chyba jej sie nudzi :ico_oczko:
odezwe sie pozniej :ico_buziaczki_big:

dla wszystkich dziewczyn za skonczone tygodnie :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

04 maja 2010, 12:19

Witam się i ja

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: brawa za kolejne tygodnie
Stawiam :ico_kawa: i :ico_tort: za 33 t.c. :ico_ciezarowka:
Nie spałam dzisiaj w nocy i jestem strasznie rozbita. Moja kochana siostra pisze maturę i tak sobie myślę o niej jak sobie radzi i niestety mam bardzo chorego tatę :ico_placzek: walczę ze sobą by się nie stresować ale nie da się. W czwartek jadę z tatą na onkologię by zrobili mu badania, tak bardzo chcę wierzyć, że jeszcze wszystko da się zmienić...wczoraj jak go zobaczyłam, to wyglądał jak śmierć, schudł przez tydzien do granic możliwości ech...czemu teraz????tak cieszy się na myśl, że zostanie dziadkiem...PRZEPRASZAM ale musialam się tym podzielić z Wami.
Spokojnego dnia życzę

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

04 maja 2010, 13:55

NICOLA_22, :ico_brawa_01: za ostatnie okienko!!! :-D

Martalka, Agniecha, ogromne :ico_brawa_01: za skończony 34 tydzień!!! :-D

Samanta, ogromne :ico_brawa_01: za skończony 33 tydzień!!! :-D Mój braciszek też pisze maturę i też myślę, jak tam Mu idzie :-) Przykro mi z powodu Taty;( Ale musisz być dobrej myśli! Trzymam kciuki żeby zdrówko wróciło :-)

katinka, mam nadzieję, że wody są w normie i wszystko będzie dobrze :-) Czekamy na wieści po dzisiejszej wizycie!

No to trzeba się ogarnąć po tym długim weekendzie! :ico_oczko: Chociaż pogoda nie nastraja zbyt optymistycznie...
Jutro idziemy na kolejne spotkanie do szkoły rodzenia, a ja nie zdążyłam podzielić się wrażeniami z pierwszego :ico_oczko: W skrócie: przemiła i kompetentna położna prowadzi, oj bardzo pomocna, odpowie na każde pytanie i doradzi w każdej sprawie. Dziś już zaczynam spisywać pytania do Niej, coby o niczym nie zapomnieć :ico_oczko: Dostaliśmy listę wyprawkową i po kolei omawiała co trzeba nabyć i polecała firmy, rodzaje wszystkiego. Miała wszystko przy sobie, żeby pokazać, kosmetyki, ubranka, wszelkie akcesoria, wanienkę itp.
Omawialiśmy wszystkie etapy porodu, dała nam kserówki z rozrysowanymi skurczami i oddechami. Uczyliśmy się oddychać siedząc na workach sako, mamy codziennie ćwiczyć do 12 razy na minutę, co tydzień będziemy robić coraz więcej aż dojdziemy do trzydzieści parę razy na minutę do porodu :-)
Oj tyle było różnych innych informacji, ogólnie mówiąc o przygotowaniach, porodzie, ćwiczeniach, różnych przypadkach w szpitalu naszym mówiła.

Dowiedziałam się, że można u nas w szpitalu uniknąć nacięcia. Jeśli na tym komuś bardzo zależy, to ma to powiedzieć przed porodem i będą robić wszystko by nie nacinać. Ale nacięcie zależy od kondycji skóry, ułożenia dzieciątka i wielkości główki. Jeśli jest za duża, trzeba naciąć. No i często podobno dzidzia się pcha na świat z rączką przy główce i wtedy lepiej jest naciąć troszkę kobietę w jednym miejscu, niż ma się rozerwać w prawo, w lewo i czasem nawet do góry... Jest to dla mnie logiczne i już wszystko rozumiem :-)
Martalka, pytałam też o to, jak wygląda czas przed porodem i na szczęście nie jest się przykutym do łóżka na leżąco, tylko z Mężem na sali porodowej się chodzi, kuca, siada jak wygodnie, we dwójkę, a położne przychodzą co jakiś czas i sprawdzają, ewentualnie gdyby się coś zaczęło dziać to Mąż woła ekipę :ico_oczko: W każdym razie można ten czas spędzać w dogodnej dla rodzącej pozycji.
Co mnie zaskoczyło i może Was zainteresować, to, że nie należy wykonywać masażu krocza przed 36 tygodniem ciąży. Dopiero od 36 tc położna tłumaczy jak i poleca masaż, wcześniej jest to niebezpieczne i przyspiesza akcje porodowe.
Podobnie jest z hartowaniem sutków, o czym nie wiedziałam i zaczęłam już to robić... Przy "uciskaniu" sutków wytwarzana jest oksytocyna, która wiadomo jak działa, powoduje skurcze.
No i oczywiście była mowa o tatusiach :ico_oczko: Jacy są ważni przy porodzie, jaką pełnią rolę i że w trakcie tych spotkań będą oswajani z tym co nas czeka, żeby przebrnąć przez ten jakże ważny dla nas moment :-)
Ogólnie jesteśmy oboje bardzo zadowoleni :-) A Misiek teraz w wolnych chwilach mi przypomina: no Dziubek idź oddychać :ico_oczko: Jutro chyba mamy kąpiel noworodka. Byliśmy w 5 osób ostatnio, 2 parki i jedna dziewczyna, ale teraz jeszcze nas podzieliła, tak żeby każdy spróbował kąpieli i jak najwięcej skorzystał z zajęć.

Miłego dzionka! :-)

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

04 maja 2010, 15:00

Samanta, trzymaj się :ico_pocieszyciel: Mam nadzieję, że badania Twojego taty będą dobre! Trzeba być dobrej myśli i zawsze mieć nadzieję!

karo, cieszęn się, że jesteś zadowolona ze szkoły rodzenia i kompetencji położnej. Zastanawia mnie tylko ten masaż krocza od 36 tygodnia :ico_noniewiem: czy w tak krótkim czasie da się uelastycznieć wystarczająco skórę w tym miejscu? :ico_noniewiem: No ale gdyby odpowiedź brzmiała twierdząco, to bym się cieszyła, bo mam teraz duże szanse na to, że lekarz w końcu pozwoli mi to robić :-)

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

04 maja 2010, 15:37

julchik22, zapytam o to jutro położną :-) Ale myślę, że tak, gdyby miało to nie przynosić efektów, nie polecaliby.

Awatar użytkownika
agniecha772
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1548
Rejestracja: 15 mar 2007, 21:18

04 maja 2010, 16:46

nastraszyli mnie ze bede miala wczesniej wywolywany porod :ico_olaboga: mam jednak nadzieje ze wszystko bedzie ok
oby było wszystko ok, ja też jutro zadzwonię po moje wyniki krwi i zobaczymy?
Najbardziej się obawiam przenoszenia. Na karcie ciąży mam wpisany termin 24.06 i obawiam się że na nim będą się lekarze opierać w przypadku ewentualnego przenoszenia, a może to przecież być niebezpieczne :ico_olaboga:
będzie dobrze...
- najchetniej bym wlazła pod kołdrę i płakała :ico_placzek:
hormony szaleją spokojnie,będzie dobrze, choć ja też często płacze...
stawiam :ico_tort: za ostatnie okienko :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
no gratulacje
W czwartek jadę z tatą na onkologię by zrobili mu badania, tak bardzo chcę wierzyć, że jeszcze wszystko da się zmienić...
bardzo mi przykro,nie zamartwiaj się,musisz myśleć o dzidziusiu...
karo super że jesteś zadowolona we szkoły rodzenia, dowiesz się dużo ciekawych rzeczy, mnie to nie dotyczy bo jak mam mieć cesarkę.
Ja już trochę ciuszków mam przygotowanych tych najmniejszych Tomkowych, jeszcze mama mi kupiła te maleństwa na 56 2 sztuki i może wystarczy...jeszcze coś Artur przywiezie od siostry bo obiecywała że kupi pare tych maluszków
przejrzę to i wtedy się zastanowię co mi jeszcze trzeba...

Ach w ogóle nie wiem czy Wam się pochwaliłam że Tomka przyjęli do przedszkola od września, bardzo się cieszę dobrze mu zrobi kontakt z dziećmi...
pozdrawiam Was serdecznie

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

04 maja 2010, 21:39

Samanta, mocne kciuki za Twojego tatę!!

Karo, nie wydaje mi się, żeby masowanie skóry koło tyłka (sorry za opis) miało przyspieszyć poród, no ale znawcą nie jestem. Skoro sex w normalnej ciąży nie jest zabroniony, to czemu masaż ma być? nie mówiąc już o tym, że sperma dodatkowo zawiera prostaglandyny przyspieszające poród :) Polecane jako naturalne wywołanie porodu :D
Ale wiem też że są lekarze/położne które zebraniajja głaskania brzucha- wszak to też może skurcze wywołać...

Świetnie Karo, że możecie u Was sobie chodzić i robić co wam ciało podpowiada. SUper!! Bo niestety sporo jest szitali z poprzedniej epoki...


Za wszystkie nasze skończone tygodnie :ico_brawa_01:

:ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
I specjalne za ostatnie okienko Nicoli!!! OH MY GOD!!! :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2010-05-04, 22:13 ]
aha,ja po wizycie. Następna za miesiąc!! czyli koło 38-39 tygodnia :ico_szoking: dopiero wtedy sprawdzi mi szyjkę!! :ico_noniewiem:

Prawdopodobnie waga małej będzie zbliżona do wagi urodzeniowej chłopców- ok 3 kg. Co mnie urządza. Fajnie i łatwo się rodzi takie kluski- długie i chude :D hihi

Co jeszcze... tym razem mam gnać do szpitala jak zanotuję trzeci z kolei skurcz co 15 minut. :-D

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość