Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

paskudne krostki

08 maja 2010, 08:24

ostatnio zauważyłam na przedramionach paskudne małe krostki, wygląda to trochę jak zaskórniki bo jak się wyciśnie to wychodzi coś białego ale wyciskać już nie wyciskam bo robi się czerwone i zostają ślady :ico_olaboga: może to być trądzik? :ico_noniewiem:
spotkałyście się z czymś takim? jak się tego diabelstwa pozbyć?

Awatar użytkownika
Ewka_82
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5490
Rejestracja: 29 mar 2007, 20:20

08 maja 2010, 12:16

pestka, ja mam to samo, to nic innego jak potowki :ico_olaboga: jak jest cieplo to sie pojawiaja a w zime zanikaja. Najlepiej ich nie wyciskac, ale przy wysokich temperaturach ich sie nie pozbedziesz. Taki juz ich urok :ico_puknij:

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

08 maja 2010, 12:32

ale przy wysokich temperaturach ich sie nie pozbedziesz
:ico_olaboga: to mnie nie pocieszyłaś, w końcu lato się zbliża, wstyd będzie się rozebrać :ico_noniewiem: próbowałam peelingu ale mam wrażenie, że tylko sobie zaszkodziłam bo bardziej podrażniłam :ico_puknij:

Awatar użytkownika
ramonka
Wodzu
Wodzu
Posty: 18597
Rejestracja: 08 sie 2008, 18:20

08 maja 2010, 23:04

pestka, ja kiedyś też miałam takie krostki, wyskoczyły z dnia na dzień i w zasadzie po jakimś czasie same zniknęły. Pamiętam, że wtedy było lato i wydawało mi się że po prostu 'wysuszyły' się na słońcu :ico_noniewiem:
Poczekaj troche może i twoje zejdą - bo jeżeli nie to nie mam pojęcia co z tym robić :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Aga26
4000 - letni staruszek
Posty: 4158
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:40

09 maja 2010, 08:03

pestka mogą to być faktycznie potówki ale równie dobrze może to być wyprysk kontaktowy
Przeanalizuj swoją dietę. Jeżeli jesz dużo nabiału i produktów mącznych to spróbuj je ograniczyć (nabiał jest dość powszechnym alergenem). Jeżeli krostki będą zanikać na słońcu to znaczy że to nie potówki :-) Napewno możesz nawilżać i natłuszczać skórę w zmienionych miejscach. Z peelingami bym się wstrzymała bo jeżeli to alergia to tylko niepotrzebnie podrażnisz skórę

Myślę że wizyta u dermatologa będzie najlepszym rozwiązaniem :-)

Awatar użytkownika
kamizela
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7568
Rejestracja: 24 lip 2007, 17:20

09 maja 2010, 09:07

Ja z kolei przeczytałam ostatnio w gazecie , że jest to rodzaj trądziku - niestety nie pamiętam dokładnie jaki :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

09 maja 2010, 16:32

pestka, a ja sądzę, że to nie potówki, tylko jakięś tam zaskórniki. Ja też to mam od czasu do czasu I tak jak pisze ramonka, na słońcu znikają. Póki co skóra przykryta kilkoma warstwami ciuchów ciężko oddycha, poopalasz troszkę ramiona i wszystko zniknie :-)

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

10 maja 2010, 07:44

dzięki dziewczyny :ico_sorki: może faktycznie trzeba poczekać na słońce, dzisiaj jeszcze skoczę do apteki, może polecą mi jakąś maść albo coś :ico_noniewiem: a jak nie pomoże to wybiorę się do dermatologa, bo może to być w moim przypadku jakieś uczulenie, niby alergiczką nie jestem ale jak pojawiają się nowalijki ta na mojej skórze dzieją się różne dziwne historie :ico_noniewiem: a to przecież samo zdrowie :ico_oczko:

[ Dodano: 2010-05-10, 17:05 ]
byłam w aptece i pani doradziła mi maść z wit. A, dzisiaj posmaruję i zobaczymy czy coś pomoże :ico_noniewiem:

Żaba
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1001
Rejestracja: 06 lip 2007, 22:19

11 maja 2010, 18:32

pestka, mój mąż ma coś takiego - wychodzi mu to jak ma przesuszoną skórę. Pomogło emolium kupione dla dzieci.

Awatar użytkownika
pestka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2033
Rejestracja: 16 mar 2007, 09:46

14 maja 2010, 07:52

jestem w szoku bo ta maść pomaga, całkiem nie zniknęły co prawda ale skóra zrobiła się gładka, nie swędzi, zostały tylko takie delikatnie różowe plamki w miejscu gdzie były krostki
pestka, mój mąż ma coś takiego - wychodzi mu to jak ma przesuszoną skórę.
no właśnie, a pomyślałam, że skoro coś takiego mi wyłazi to mam tłustą :ico_puknij: dlatego nie byłam przekonana do tej maści bo ona jest tłusta ale jak widać tego było potrzeba

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość