Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

25 maja 2010, 07:11

Witam rano,
Ewciu kurcze, mam wyrzuty sumienia teraz, że Pawcio spadł przeze mnie, bo gdyby nie mój post, to pewnie nic by się nie stało :ico_placzek: Dobrze, ze jest cały, ale wyobrażam sobie co przeżyłaś. Mi Zosia też spadła z łóżka, ale na szczęscie na pupę.

Kasia90 już niewiele Tobie brakuje do figury sprzed ciąży :ico_brawa_01:

Sabcia zaczarowana ma rację - wyglądasz jak nastolatka :ico_brawa_01: tylko pozazdrościć.

JA też muszę się w końcu zmobilizować i wstawic zdjecia sprzed ciąży i aktualne. Te sprzed ciąży mam chyba w pracy, to zaraz wkleję :-) Zosia wczoraj nauczyła się robić pa pa :-D

[ Dodano: 2010-05-25, 08:19 ]
to moje zdjęcia sprzed ciąży z firmowych imprez :-D

[img][img]http://images47.fotosik.pl/297/aee06a2567fc830dmed.jpg[/img][/img]

to też z firmowej imprezy :-D ale mnie nie ma na zdjęciu :ico_oczko:

[img][img]http://images46.fotosik.pl/297/7b6dcc577eaced77med.jpg[/img][/img]

Awatar użytkownika
bigottka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3186
Rejestracja: 31 mar 2009, 20:26

25 maja 2010, 08:39

Witam po bardzo długiej nieobecności.
Kala współczuję całej sytuacji i trzymaj się dzielnie skoro mówi że to nie jego dziecko to go olej bo masz dla kogo żyć.
Ewcia no to faktycznie musiałaś przeżyć koszmar jak Pawełek spadł ale to i tak chwile nieuwagi i gotowe nieszczęście.
Magda33 no jaka laseczka z Ciebie była a teraz to na pewno nie wyglądasz nic inaczej tylko doszłaś do figury sprzed ciąży.
zaczarowana no to faktycznie jesteś zapracowana ;-) ale przynajmniej nie nudzisz się w domku.
Niestety reszty nie jestem w stanie nadrobić ob tego jest strasznie dużo .

A co u mnie słychać i u Wiki a więc: mój skarbek ma 2 ząbki na dole ( pierwszy wyszedł w zeszłą niedzielę a drugi w tą niedzielę) ,siedzi już sama i nawet co jakiś czas uda jej się powiedzieć słowo "mam", " ble" to ostatnie słowo zwłaszcza jak robi kupkę no a i zapomniałam powiedzieć że robi kupkę na nocniczku, super jeździ w chodziku niestety jak raczek do tyłu ale jej się udaje i co jakiś czas z przypływu radości super podskakuje ;-)

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

25 maja 2010, 08:44

bigottka, brawo dla wiki, super że w koncu sie odezwałaś nie łądnie nas tak zostawiac :ico_nienie:
to widze że moja tylko taki leń :( nie siedzi nie raczkuje, ledwie na brzuch sie przewala a spowrotem juz nie :( moze do lekarza musze iść :ico_noniewiem: eh
a jak dajecie maluchom witamine D w słoneczne dni? bo nie chce przedawkować a podobno juz 20 minut na niepełnym słońcu starczy by organizm sam ją wytworzył...

[ Dodano: 2010-05-25, 08:47 ]
Kala myslałam ostatnio o tobie, trudna sytuacja, nawet twoja mama przeciw tobie, ale nie załamuj sie! jesli chcesz nadal rozwodu to wywalaj rafała ze swojego życia a sama uzyskasz pomoc tu
Częstochowa

Przytulisko dla Kobiet "Oaza"

Rodzaj: schronisko Miejsc: 16
Adres: 42-200 Częstochowa ul. Staszica 5 Telefon: 0-34 368-09-77
Specjalizacja: kobiety z dziećmi, samotne matki
Prowadzący: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej może to nie szczyt marzeń ale zawsze coś, trzymaj sie tam!

[ Dodano: 2010-05-25, 08:49 ]
lub tu 2.

Archidiecezja Częstochowska

Dom Samotnej Matki i Dziecka

42-310 Żarki

ul. Częstochowska 15

tel.: (034) 314 81 76

[ Dodano: 2010-05-25, 08:50 ]
a ja zostałam na noc u mamy i jestem zła :ico_zly: bo wieczorem brat sie troche kiepsko czuł a rano był u lekarza i ma angine :ico_zly: a spałysmy w jednym pokoju z nim, mam nadzieje że oliś nic nie podłapie :/

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

25 maja 2010, 08:59

Bigottka no w koncu się kobieto odezwałaś :ico_nienie: my się tu naprawdę martwiłyśmy o Ciebie, :ico_brawa_01: za postępy Wikusi, dzielna z niej i silna dziewczynka, czekamy na najświeższe fotki :-)
no jaka laseczka z Ciebie była
:ico_sorki: dzięki :-D
doszłaś do figury sprzed ciąży.
jestem 9 kg szczuplejsza :-D

isia oby nic się nie przypałętało Olisi :ico_olaboga:

[ Dodano: 2010-05-25, 09:06 ]
super jeździ w chodziku
a nie za wcześnie na chodzik?

Tu mam nawet fragment artykułu na temat chodzików: CZY KUPIĆ CHODZIK? ...pytają często rodzice. Przebywanie w chodziku jest dla dziecka dużą przyjemnością, a wyjęcie z niego wywołuje protest i łzy. Chodzik daje rodzicom poczucie, że dziecko jest zabezpieczone przed upadkiem. Jednak urządzenie to ma więcej wad niż zalet.

Przede wszystkim ogranicza zdobywanie umiejętności samodzielnego chodzenia. Kiedy dziecko chodzi w chodziku nie wszystkie mięśnie pracują. Najgorsze jednak, że wyeliminowany jest przy tym zmysł równowagi. Dziecko stale jest bezpieczne, ciągle podparte a przecież podczas swobodnego chodzenia tak nie będzie.

Niemowlę używające przez dłuższy czas chodzika, zacznie chodzić dużo później i będzie częściej upadać, przy czym upadki mogą być bardziej niebezpieczne, ponieważ dziecko przyzwyczaiło się do szybkiego poruszania. Po wyjęciu z chodzika - a kiedyś trzeba wreszcie to uczynić - maluchowi wydaje się, że może sobie pobiec.

Ale przecież nie umie utrzymać równowagi, więc upada co chwilę. Jeśli dzieci dla ich bezpieczeństwa są zbyt długo trzymane w łóżeczku lub kojcu, ich rozwój ruchowy, a co za tym idzie i psychiczny, będzie się opóźniał.

Szczęśliwie niemowlęta po kilku tygodniach przebywania w kojcu, głośnym krzykiem wyrażą swe niezadowolenie z ograniczenia swobody.

To co napisałam o chodziku, dotyczy również przebywania w majteczkach zawieszonych na sprężynach. Rodzice, by zyskać spokój, często kupują takie urządzenie. Dziecko bezmyślnie podskakuje do góry całymi godzinami, co ćwiczy mięśnie nóg, ale nie ma nic wspólnego z uczeniem się chodzenia, ze zdobywaniem doświadczeń, potrzebnych do normalnego przemieszczania się.

Jeśli ktoś ma taką huśtawkę, może jej używać pod warunkiem, że będzie to zabawa krótkotrwała. Niektóre dzieci wyjęte z chodzika zachowują się inaczej niż opisałam. Pojawia się u nich lęk przed samodzielnym chodzeniem. Potem przez długi czas nie będą miały odwagi poruszać się bez stojaka.

Spontanicznej ruchliwości dziecka nie tylko nie należy hamować, ale trzeba wychodzić jej naprzeciw. Jak tylko niemowlę wykazuje chęć do pełzania, należy je włożyć do kojca lub położyć na podłogę (tapczan nie jest bezpieczny, bo może z niego spaść), aby miało dużą przestrzeń do ćwiczeń.

Awatar użytkownika
matikasia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3022
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:12

25 maja 2010, 09:40

Witam się z rana :ico_haha_01: T już po zwolnieniu i 1 dzień w pracy. Jakoś pusto bez niego, ale wróciła stara organizacja dnia. Po 9 a już posprzątane i murzynek się piecze. Mati strasznie mi marudzi o ciasto czekoladowe:)

Bigottka a co tak długo cię nie było? nie opuszczaj już nas:)
Ostatnio poruszałyśmy temat chodzików. Nie są dobre dla dziecka, wiedziałaś o tym?
Moja Milenka też ma 2 ząbki na dole :ico_brawa_01:

Magda33
super fotki. Chudzinka jesteś i jeszcze 9 kg mniej. To dopiero chudzinka:)
Trzeba było tam się wpakować do tych mięśniasków :ico_haha_01:

Ewcia :ico_sorki: jak dobrze, że ten upadek tylko na strachu się skończył. Jak to mało trzeba by coś się stało :ico_szoking:

Zaczarowana wklejaj foty :ico_haha_01:

Sabcia
na tum 1 zdjęciu wyglądasz na 16 lat:) reszta fotek superowa :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

25 maja 2010, 09:52

Trzeba było tam się wpakować do tych mięśniasków
nie lubię takich facetów, a poza tym ich laski prawie na krok ich nie odstępowały ha ha ha...

[ Dodano: 2010-05-25, 09:52 ]
murzynek się piecze
mniam, mniam...mi P właśnie marudzi żebym upiekła murzynka :-D

Awatar użytkownika
magduś81
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1790
Rejestracja: 25 sie 2008, 15:21

25 maja 2010, 10:05

Dzien dobry :)
Ale naskrobałyście :ico_olaboga: doczytałam wreszcie i nawet te moje dwa Krzykacze w miare cicho siedzą. A teraz wrzuciłam ich na drzemke do spania :-D może zasną!! A potem na spacerek idziemy do parku mimo że strasznie wieje u nas.
Zaczarowana super że się ukłąda z teściową i G ci pomaga :ico_brawa_01: super. A co do świstania to u nas niestety u dwóch to jest. Byłam z nimi u alergologa i powiedziala że na stwierdzenie astmy to jeszcze za wcześnie. WIęc trzeba zastosować porade Ewci i może będzie lepiej.
Kala trzymaj się kochana dzielnie :ico_placzek: bardzo mi przykro że w ciąży masz takie przykrości!!! Brak słów na tego twojego męża :ico_olaboga:
Magda33 fotki rewelacja :ico_brawa_01: a Pudziany niezłe mięśniaki :-D
Sabcia dziewczyny mają racje normalnie jak nastolatka wyglądasz :-D nie masz problemów z kupowanie alkocholu hihi a pogody zazdroszcze. Jak ja strasznie chce ciepła a nie tej paskudnej pogody nie wiadomo co!!!
Bigottka łobuzie ty jeden!! My się martwimy pisz chociaż jedno zdanie i już!! Ja wiem co to znaczy nie mieć czasu na neta!!!
Super że u was wszytsko w porządeczku i Wiki taka dzielna dziewczynka!!
Ewka_82 kurcze ale dobrze że skończyło się na wielkim strachu. Ja już moich nawet na sekundke nie moge zostawić na łóżku, bo już pełzają wszędzie a najbardziej interesuje ich co jest za łóżkiem!!

Chłopaki spią :-D ja ogarne mieszkanko posprzątam bałagan w wózku i zbieram się na spacer.

Awatar użytkownika
Sabcia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3311
Rejestracja: 22 wrz 2008, 17:38

25 maja 2010, 11:04

Witam!!!
Wlasnie odprowadzilysmy Adika do szkoly zaliczylam tesco i teraz mala spi w wozku - ja juz po sniadanku, czekam az Nika sie obudzi i lecimy do polskiego sklepu przez park zeby wydluzyc droge .....

Dziewczyny jestem w szoku :ico_szoking: waszej opini heheheh co do wygladu nastolatki - z alkoholem nie mialam nigdy problemu bo ja biusciasta baba zawsze bylam i chyba dlatego - ale teraz kg dodaja mi lat wiec nie jest tak dobrze hihih no ale jak schudne mam nadzieje ze to sie zmieni ...... ale dzieki wielkie za mile komentarze

Wczoraj czekajac na mezusia ululalam sie winem bialym i zasnelam nawet nie wiem kiedy :-D

Magda33 ja tez nie lubie takich miesniakow :ico_nienie:

Magda33 - co do chodzikow to ja popieram ten artykul i nie mam zamiaru kupowac chodzikow, mam wprawdzie sprezyne ale Nika jest w niej dziennie 10 min gora a ostatnio nawet 3 dni temu byla takze luz nie przeginam z tym .....

Nika wstala lece zrobic kawe i ja nakarmic

Magda33 - wygladalas rewelacyjnie a teraz to juz w ogole dzaga nie z tej ziemi :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Magda33
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1876
Rejestracja: 19 mar 2009, 14:10

25 maja 2010, 11:19

wygladalas rewelacyjnie a teraz to juz w ogole dzaga nie z tej ziemi
dzięki Sabcia, ale rewelacji nie ma :ico_noniewiem:
czekajac na mezusia ululalam sie winem bialym
no to ładnie :-D
nie mam zamiaru kupowac chodzikow
ja też nie, nie ma co przyspieszać, przyjdzie czas, to będzie chodzić :-)

Kasia90
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1469
Rejestracja: 28 mar 2009, 11:11

25 maja 2010, 11:44

już niewiele Tobie brakuje do figury sprzed ciąży :ico_brawa_01:
:) Dziękuje, ale jeśli chodzi o brzuch i nogi to hoho, a stoje z miejscu z waga i figurą. A czasami mam nawet odwrotne wrazenie.

Bigottka brawa dla córci! Za postępy. :) :ico_brawa_01:

Magda33 co do chodzika, mój bratanek chodził cały czas w chodziku, w wieku 10miesięcy zaczął już biegać, nie miał problemów z błędnikiem, wywalaniem się, czy z mięśniami.
Ja to samo jak byłam mała, moja siostra, brat, siostrzeniec. Nie znam dziecka wychowanego na chodziku, które ma opisane objawy. Dzieci normalnie chodzą i się rozwijają. A przy tym mają zabawe z chodzikiem. Jeżeli trzyma się dziecko pół dnia w chodziku to normalne, że potem ma problemy, ale chyba wszystko stosowane przesadnie zaszkodzi, nawet witaminy. Także wszystko jest ok, ale z umiarem.
A tak w ogóle to niezła laska z Ciebie. ^^
napisał/a:
czekajac na mezusia ululalam sie winem bialym
Hehe ja ostatnio czerwone piłam na krew. :)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość