Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

29 maja 2010, 09:16

Witajcie weekendowo
MamciaKochana, :-D fajnie ze wkleiłaś o tych skokach rozwojowych
Alkasbir, :ico_haha_02: Witaj ostatnio dumałam co tam u was słychać
u Nas niestety też kolki więc wiem co przechodzicie
Masz może jakieś foteczki Emilki \ :ico_sorki: :ico_sorki:
wisnia3006,
mialam nadzieje ze wkoncu sie wyspie dzis a tu kicha
ja co noc mam taką nadzieje :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: i jak na razie
zostaje na nadziei

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

29 maja 2010, 10:54

dziewuszki co zrobic gdy dziecko ma katar?

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

29 maja 2010, 20:38

zakraplaj solą fizjologiczna lub wodą morska w aerozolu i ściągaj fridą lub gruchą podobno to pierwsze bardziej skuteczne
a na noc po kropelce lub na patyczek od uszu i posmarować w nosku Nasivin 0,1 l
http://farmako.pl/p,pl,1082,nasivin+0-0 ... t+5ml.html

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

30 maja 2010, 08:06

gozdzik, kupilam to nasivin i narazie nic nie pomaga. Dzis bede dzwonic do lekarza nich przyjedzie do domu . nie spala cala noc zasnela dopiero o 5 rano a teraz spi.

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

30 maja 2010, 08:21

wisnia3006, gozdzik, ma racje, przy Lilci przeziebienie ciagnelo sie 2 tygodnie i najlepsze byly kropelki z sola fizjologiczna choc ja i tez z morska uzywalam tyle ze te w sprayu mimo ze latwe w uzyciu i wydawaloby sie ze lepsze niz takie tradycyjne kropelki, ale u Lilci efekt byl lepszy przy wlasnie tych tradycyjnych kropelkach z ampulki. Zazwyczaj nosek jest wolny przez nastepne 2 godziny po uzyciu kropelek i tutaj warto zakraplac przed snem i przed karmieniem, przechylic do tylu ( z glowka na dol ) i zakroplic najpierw jedna potem druga i tak w pozycji przechylonej poczekac troszke zeby kropelki weszly calkiem glebiutko a potem w pozycji lezacej najlepiej pochodzic pare minut bo dzidzia pewnie bedzie wkurzona jesli sie bedzie siedzialo, pochodzic zeby krople mialy czas zadzialac zanim podasz piers. Gruszke mniej uzywalam i tylko tuz przed kropelkami, jak juz nosek byl bardzo zatkany i nie taki wodnisty, bo w sumie gruszka podraznia nosek i moze sprawic ze wiecej sie tego sluzu bedzie produkowalo.

[ Dodano: 2010-05-30, 08:24 ]
a ja wlasnie zakupilam taka chuste :ico_brawa_01: http://www.purebaby.dk/product.asp?product=3772 kolor fioletowy :ico_brawa_01: ekologiczna :ico_brawa_01: juz sie nie moge doczekac uzytkowania :-D i takowy smoczek http://www.purebaby.dk/product.asp?product=3267 wolny od wszystkich kemikali i szkodliwych srodkow :ico_brawa_01:

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

30 maja 2010, 09:06

witam i ja

Tez sie nie wyspalam bo wlaczylam do 12 w nicy o aparat na allegro a i tak mnie przelicytowali.
potem mala jadla maz na ryby szedll i znowu sie obudzilam i o 6:40 Dominiczka juz wstala i mi grymasila zeby sie z nia bawic...
a pospalabym sobie tak do 9 :ico_oczko: hihi

co do tej mega ryby to niestety nie mogl jej wziasc do domu bo teraz sum jest w ikrze i nie wolno zabijac.
tak wiec obeszlismy sie smakiem a ponoc takie wedzone miesko suma smakuje jak boczek

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

30 maja 2010, 10:39

MamciaKochana, fajna ta chusta i smoczek bardzo mnie zaintrygował ciekawe czy sie sprawdzi :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

30 maja 2010, 12:04

gozdzik, tez jestem ciekawa bo narazie z wszystkimi smuczkami Lilcia jest na bakier :ico_noniewiem: z okraglych tylko jeden jak narazie probowalismy, ciekawe jak ten sie sprawdzi, zawsze to Julcia moze sie nim pocieszyc :-D Uzywa jeszcze smoczka :ico_noniewiem: Jak nie byla uzalezniona od smoczka, i po poltoraroku po prostu je zwinelismy tak nagle przy wieku prawie 3 lat zaczela uzywac po tym jak znalazla u kuzynki :ico_noniewiem: przez te remonty, przedszkole itp. potrzebowala dodatkowego poczucia bezpieczenstwa, teraz jeszcze nowa siostra nadeszla, wiec naprawde jest ciezko go zwinac bo strasznie jest zwiazana ze smoczkiem :ico_olaboga:
lidziasc, :ico_olaboga: tez bym sie strasznie wkurzyla jak byl sie licytowala do 12 w nocy a tu figa z makiem :ico_olaboga: szkoda tej rybki mniam, ale zdjecie jest na pamiatke :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kratka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3044
Rejestracja: 28 cze 2007, 17:15

30 maja 2010, 14:17

witajcie :-)

Widze ze dyskutujecie o zbednych kilogramach, dietach itp... ja w ciazy przytylam 20kg. 14 zlecialo szybciutko bo w ciagu 3 tygodni, teraz mam 15,5kg mniej ale nadal 4,5 do zrzucenia zeby wazyc tyle co przed ciaza ale chcialabym wazyc jeszcze mniej. Podsumowujac czeka mnie walka z 10-12kg jeszcze i nie wiem jak mam to zrobic. Niezbyt milo mi w kazdym razie patrzec w lustro :ico_placzek:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

30 maja 2010, 14:50

kratka, jak widzę każda z nas przeżywa rozterki ze zbędnymi kiloskami. ja od jutra na dietkę. :ico_haha_01:
Mamcia, u nas bardzo dobrze sprawuje się smoczek AVENTa.
co do tej mega ryby to niestety nie mogl jej wziasc do domu bo teraz sum jest w ikrze i nie wolno zabijac.
:ico_pocieszyciel: a to szkoda!
wisnia3006, jeszcze dobre są kropelki Xylometazolin. Nasz Tobi je dostawał na katar w szpitalu. Chyba dostępne nawet bez recepty w aptece, ale nie jestem pewna na 100%. I oczywiście Frida w skrajnych wypadkach zdaje idealnie egzamin z przydatności! Ja używałam i po dwóch dniach uciekł katar na dobre. A żeby nie podrażnić noska za mocno przy odciąganiu smarków, to chwilę wcześniej wkropl po kropelce soli fizjologicznej. Poczekaj chwile, poduś nosek lekko i do dzieła. Dzidzia będzie wyć dość mocno, bo to nieprzyjemne, ale skuteczne przynajmniej. :ico_sorki:

My niedzielny spacerek zaliczyliśmy. Może po obiedzie pójdziemy jeszcze raz :-D Tak przyjemnie się spaceruje i widzi jak dziecko spokojnie śpi.
Jutro dzwoniy do pediatry i umawiamy się na szczepienie małego.

Jestem zła, bo kobitka u której chcieliśmy zamówić zaproszenia i zawiadomienia slubne wciąż mi nie odp od czwartku na maila i nie wiem czy czekać dalej, czy szukać innych, bo im dłużej będę czekać, tym później rozdamy zaproszenia, a cholibka czas ucieka... :-/ Poczekam do środy i wtedy się albo jej przypomnę o sobie albo szukam dalej. A szkoda, bo takie ładne :-/

Miłej niedzieli. :ico_papa:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości