Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

07 cze 2010, 10:52

dzien dobry.

ale cisza przez ten weekend tu była! :ico_olaboga:
my spacerowaliśmy ile się dało. opaleniznę pierwszą załapałam :ico_brawa_01:
dziś chcę zrobić mojemu M. niespodziankę i pojechać po niego z Tobim do pracy. Szczęście, że to niedaleko, to możemy sobie spacerek zrobić. Godzinka marszu i jesteśmy na miejscu :ico_brawa_01: A ile radości z pewnością będzie. Przy okazji pochwalimy się naszym synkiem trochę, bo ludziska z pracy nie widzieli jeszcze na żywo Tobiego. A już się tak domagają :ico_noniewiem:
Dziś popołudniu nas czeka z M. pierwsze spotkanko na naukach przed małżeńskich... Ciekawe o czym będą mówić.

Jutro idziemy z Tobim na pierwsze szczepienie :ico_olaboga: Już mi się serce kraje, jak pomyślę, że mają go znów kłóć tymi igłami :ico_placzek: Muszę sobie pospisywać o co chciałam zapytać pediatrę, bo oczywiście jutro będąc na miejscu zapomnę. :ico_wstydzioch:

Przyjemnego poniedziałku.

U nas niestety od rana już padało, ale ciepło na szczęście pozostało. :ico_sorki: Może się rozpogodzi troszeńkę, by nam ten spacer i niespodzianka się udały.
a we wtorek na usg bioderek.
a my na bioderka w pt idziemy.

CHYBA wybraliśmy obrączki z M! :ico_brawa_01: Wczoraj bylismy na chwilę z M. na Jarmarku Świętojańskim na Rynku i po drodze do domku weszliśmy do Apartu. Ceny nawet zadowalające. Wybór dość spory. W tym tygodniu jak tylko przyjdzie wypłata to idziemy zamówić :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Zaproszenia też w tym tygodniu zamawiamy :ico_brawa_01:
No i wciąż czekamy za becikowym. Decyzja o przyznaniu dawno przyszła, a pieniędzy jak nie widać, tak nie widać. Wy już wszystkie dostałyście becikowe?

[ Dodano: 2010-06-07, 10:56 ]
gozdzik, widzę, że nie ja sama jedna się wacham co do kupna chusty. też nie mogę się zdecydować. mały uwielbia być noszony (podziękowania w stronę mojej mamy, która go tego nauczyła!), a robi się coraz cięższy... wiem, że w chuście będzie mu wygodniej... no i zawsze będzie ze mną.
Trzeba by się rozejrzeć za nią na poważnie. :ico_noniewiem:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

07 cze 2010, 13:06

no my juz po lekarzu mala zdrowa ale do jutro ma miec jeszcze antybiotyk

co do hust to ogladalam wczoraj program dla rodzicow na tvn style i mowili ze te chusty nie sa zdrowe aby nosic dziecko caly dzien 2-3 godziny mozna nosic

my becikowe skladalismy1.5 tyg temu wiec jeszcze sie naczemy teraz czekam na ubezpieczenie

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

07 cze 2010, 14:14

wisnia3006,
co do hust to ogladalam wczoraj program dla rodzicow na tvn style i mowili ze te chusty nie sa zdrowe aby nosic dziecko caly dzien 2-3 godziny mozna nosic
jejkus :ico_olaboga: caly dzien to nawet szkoda dla takich maluchow :ico_olaboga: i ktory rodzic ma taki sprawny kregoslup, mi po godzinie - poltora robi sie niewygodnie ale nie tyle w kregoslupie co w miednicy, ale to pewnie jeszcze z czadow ciazy moje stawy mi dopieraja.
tibby, :ico_brawa_01: fajnie ze obraczki znalezliscie :ico_brawa_01: i ciekawa tez jestem o czym beda mowili na naukach :-D rozne smieszne historie czasem slyszalam bedzie co wspominac, daj znac! :-D :ico_brawa_01:


a ja wlasnie wrocilam ze *grupy matek* jak to sie nazywa u nas, jest takowe baby cafe i tam sie babeczki zgaduja, wymieniaja tel. i spotykaja tak co 2 tydzien, i super bylo ! zeszlym razem nawalilam bo polozna miala przyjsc, telefon mi nie dzialal i zadzwonili do mnie gdzie jestem :-D a teraz umowilam sie z polozna na jutro dopiero zamiast poniedzialku i super pasowalo :ico_brawa_01: za 2 tygodnie spotykamy sie u mnie, a nastepnym razem na basen :ico_brawa_01: super sie spotkac z innymi matkami! Narazie jest nas 6 matek a dzieci w zroznicowanym wieku najstarsze ma 9,5 miesiaca. Rozmawialismy o wszystkim, o porodzie, o byciu mama, o dzidziach, o mezowych i super tak znalezc zrozumienie u innych matek. Byla tez jedna co miala podobnie jak ja - ciezko jej bylo zlapac kontakt z ludzmi, ale u niej dlatego ze sie przeprowadzila a u mnie powod jest ze pochodze z inne kraju wiec czesto wstydze sie zagadac, i ona tak samo miala ze czula sie czasem jakby ludzie mysleli ze idiotka jest dlatego nie chciala sie wychylac. Ja mam to samo bo ciagle mysle, o nie, nie umiem sie wyslowic, napewno mysla ze jestem najwieksza idiotka na swiecie hehe, ale pewnie w wiekszosci przypadkow to po prostu zwykly strach! Bo super bylo w grupie :ico_brawa_01: Tylko zwalilam przypadkiem jednemu z niemowlat szklanke na glowe z piciem :ico_puknij: maly sie poplakal i guza nabil, mi tak wstyd bylo, po prostu przy wstawaniu talerz przesunelam noga ktory przewalil szklanke i bec :ico_puknij: :ico_olaboga: na szczescnie nikt nie mial mi za zle. :ico_sorki: Ale wstydu sie narobilam!

kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

07 cze 2010, 21:51

Witam
tibby, super że zaproszenia i obraczki wybrane :ico_brawa_01:
wisnia3006, ale nie da sie dłuzej nosic bo dzidziusia trzeba karmić co 3 godznki :-D
MamciaKochana, ale fajne spotkania ja sama chetnie uczestniczyła bym w takich spotkanich niczego mi tak nie brakuje ja sie wygadać

Awatar użytkownika
Frydza
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7857
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:12

08 cze 2010, 12:33

Hej hej nie umie byc na biezaco bo Wiki ma angine,takze chorobowo na maksa u nas :ico_olaboga: jutro z malym ide na 1 wizyte u lekarza!!
My becikowe tez zalatwialismy tydzien temu i po 20 mamy dostac na konto!

tibby, super ze obraczki wybrane :ico_brawa_01:


Pozdrawiam Was serdecznie!

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

08 cze 2010, 14:35

witam się.
my po szczepieniu małego. miał wszystkie podstawowe w jednym plus jeszcze jedno na żółtaczkę.
za 4.tygodnie mamy się zgłosić do pani doktor po skierowanie na badanie moczu, bo mamy co 6.tygodni robić dla pewności, że z maluchem wszystko ok.
dostalismy też recepte na bebilonik na 5.opakowań, więc na jakiś czas starczy ;-)

my 12.05. dostaliśmy potwierdzenie, że nam dadzą pieniążki (chcieliśmy żeby przyszły przekazem pocztowym) i NIC do dziś nie ma! a to już prawie miesiąc czekamy :ico_olaboga: chyba jak będziemy w pt w mieście (bo załatwiamy wszelką papierologię odnośnie zapisów do szkół i jedziemy do USC załatwić papierki do ślubu konkordatowego) to może wjdziemy do tego MOPR i się zapytamy co tak długo do cholery! :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

pierwsze nauki były tak beznadziejne, że szok. my w ogóle z M. do super religijnych osób nie należymy, więc trochę się tam namęczyliśmy siedząc i słuchając w kółko w zasadzie o tym, że Bóg jest miłością itp.
Zasypali nas milionami ulotek z firm zajmujących się organizacją ślubu, od fotografów, salonów sukien itp. Wracalismy obładowani jak wielbłądy!
I nie uwierzycie - za tą przyjemność, że nam dadzą na ostatnich zajęciach pieczątkę, że uczestniczyliśmy musimy zapłacić 50zł!!!! :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: Poradnię o którą się tak martwiliśmy mamy tez tam na miejscu. Jutro pierwsze spotkanie :ico_haha_01: ciekawe o czym tam będą nawijać ;-)
jeszcze godzinka i idziemy z Tobim na następny spacerek - po tatusia wyjdziemy na przystanek :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

08 cze 2010, 17:20

tibby, no ciekawe co z tym becikowym , najgorzej jak sie na cos czeka a tu ani widu ani slychu :ico_noniewiem: u nas becikowego niema, a szkoda :-D
Lilcia na pierwsze szczepienie dopiero w wieku 3 miesiecy :ico_haha_01:



Lillianka byla dzis na badaniu 5 tygodniowych niemowlaczkow, wszystko ok :ico_brawa_01: usg bioderek u nas nie robia ale widzialam ze lekarz cos tam jej robil z bioderkami wiec pewnie sprawdzal czy wszystko si i jakby cos bylo to skierowanie pewnie by bylo. Mala ma 61 cm i 5250 czyli przytyla 1550 przez te prawie 1,5 miesiaca :-D :ico_brawa_01: pielegniarka tez dzis byla i powiedziala zebym skonsultowala skaze z lekarzem, oni moga zrobic takie badanie zeby zobaczyc czy ma, choc nie jest 100 procentowa, najlepsza metoda jest po prostu picie mleka co 5 - 7 dni i sprawdzanie czy bedzie wszystko ok. Ja to w sumie juz robilam kilka tygodni ale najlepiej sie upewnic. No i tabletki z wapniem mam zamiast mleka brac. Nastepna wizyte pielegniarki zamowilam dopiero na 29 tydzien, bo w sumie czuje sie pewnie z karmieniem, wogole nie dokarmiam w sumie podalam jej modyfikowane tylko 2 razy w ciagu jej zycia, a tak po prostu podawalam czesciej piers jak jej brakowalo, czasem musiala podwyzszyc produkcje to sie oczywiscie denerwowala, ale zawsze tez mialam swoje jakby co w lodowce, wiec jak juz naprawde bylo ciezko to podawalam jej swoje a sama uzywalam laktatora, ale to juz naprawde na palcach jeden reki mozna policzyc te sytuacje. Wiec ciesze sie ze tylko na moim mleczku tak ladnie rosnie :ico_brawa_01: No i mowilam tez pielegniarce ze 1-2 razy w tygodniu A. wstaje do malej i wtedy podajemy jej butelke z moim mleczkiem, i kiwnela glowa, choc zeszlym razem odradzala, ale upewnilam ja ze Lilcia preferuje piers mimo wszystko wiec male sa szanse ze bedzie chciala pozucic piersi na rzecz butelki :ico_oczko: W 29 tygodniu zrobi wtedy ten test na mnie o depresji, no ciekawe, ciekawe co wyjdzie :-D Narazie jeszcze jakos ciagne :-D zawsze to w trudnych sytuacjach A. moze wziasc Lilcie na nocke :ico_sorki: to mi daje sily na calutki tydzien! :ico_sorki:

Mezowy w Kopenhadze a ja sama z dziewuszkami siedze, jedna sie bawi, druga spi :ico_sorki: Juz po obiadku, na razie jakos sie wszystko trzyma kupy, mam nadzieje ze wieczor mnie nie zaskoczy :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

08 cze 2010, 18:45

tibby, nam dzis przyszlo potwierdzenie ze dostalismy becikowe i maja wplacic do 30 czerwca

bylismy dzis na jusg bioderek jechalismy przez cale miasto godzine a badanie trwalo doslownie 2 minuty i powiedziala ze wszystko ok

mala byla dzis 1 raz na spacerku na krotki rekaw:)

Alkasbir
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2115
Rejestracja: 01 cze 2009, 18:46

08 cze 2010, 21:49

Witam,
byłyśmy dzisiaj na szczepieniu - dla mnie ciężka sprawa. dobrze, że moja mama była z nami :-) ona trzymała Emilkę na kolanach podczas szczepienia. tak biedna płakała. szczepiłam skojarzonymi - 3 w 1. 20 lipca kolejne szczepienie, ehhh...
mała waży 5600 g. czyli dobrze przybiera. :ico_brawa_01:
od 14 godz mała śpi z małymi przerwami na jedzenie - taka jakaś zmęczona była. może dlatego ze przed szczepieniem spała tylko godz a poszłyśmy na 13.
20 czerwca mamy chrzciny - po chrzcie gościć będziemy wszystkich w domu, trochę się boje tych przygotowań :ico_noniewiem:

kaczorek
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 822
Rejestracja: 27 gru 2009, 00:34

08 cze 2010, 23:08

och widać że ładna pogoda bo wszyscy na spacerkach i chyba przez to taki mały ruch na forum :-D
stawiam :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za skończony miesiąc Jasia :-)

mówiłam wam ze już ustaliliśmy termin chrzcin na 17.07 mamy juz zarezerwowaną sale i termin w kościele :-)

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości