julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

15 cze 2010, 08:42

Nicola, :ico_brawa_01: za 3 tydzień Krystianka! :-D

karo, może i masz rację z tymi brodawkami. Muszę się dokształcic na ten temat, bo kopmletnie nie wiem jak się do tego należy zabierać :ico_noniewiem: Rozumiem, że oliwą po prostu ugniatasz tak, jakbyś robila masaż. A wodą jak? Czy może chodzi o zmienny prysznic? Raz ciepły raz zimny? :ico_noniewiem:

Samanta, :ico_brawa_01: za skończony 39 tydzień!

Dzisiaj pięknie świecie słoneczko, więc wyberam sie na maisto pozałatwiać jeszcze niektóre sprawy. No a wczoraj namówiałm Kochanego na lekkie przemeblowanie :-D - uwielbiam zmiany w wystroju pomieszczeń i od razu czuje się lepiej :ico_haha_01:

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

15 cze 2010, 09:55

Dzień dobry ;)

Wczoraj nie mogłam sie zalogowac na forum ;( jakas awaria czy coś ech...

Dzisiaj stawiam :ico_tort: i mrożoną :ico_kawa: za skończony 39 t.c. :ico_ciezarowka:

Piękna pogoda, a mi sie jeszcze nic nie chce. Jak wstanę to zapewne się rozkręce ale póki co leń na całego ;) mój mąż powiedział:leż, odpoczywaj i nie zmuszaj się do niczego więc zmobilizował mnie na maksa :ico_brawa_01:

Oczywiście, ze jak pokoik już skończe (lada dzień) to pokażę fotki ;)

U nas w szkole rodzenia położna mówiła, ze w celu rozkręcenia akcji porodowej służą:
1) seks
2) 8*8 czyli schodzenie osiem razy po schodach z ósmego piętra
3) lewatywa
4) szczypanie po brzuchu (niebolesne)
5)prysznic letni, bo gorąca woda rozleniwia
6) lampka koniaku :ico_oczko:

Ja narazie cierpliwie czekam, nie robię nic mam nadzieję, że natura będzie dla mnie łaskawa ;)

Nicola :ico_brawa_01: za 3 tydzień Krystianka-jak ten czas leci ;)

katinka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:55

15 cze 2010, 11:22

Czesc dziwczyny ja tylko na chwilke dzisiaj nasz 3 dzien w domu czujemy sie dobrze Mikolajek je ,spi , i kupka czyli wszystko w normie :ico_brawa_01:
stawiam przyokazji :ico_tort: za 1 tydzien naszego babelka
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

margolcia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8756
Rejestracja: 07 kwie 2008, 15:55

15 cze 2010, 11:37

hej
odnośnie pośpieszania porodu to mi pomógł meeeega długi spacer :)
trzymam kciuki za Was i Wasze maluszki
Kibicujemy Wam z Igorkiem
pozdrzawiam lipcówka2009 :-D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

15 cze 2010, 11:38

Witam się

Milenka śpi, więc mogę skrobnąć ciut.
Postaram się pochwalić fotkami później wieczorem, nie wiem.. jak się uda. Na razie biorę się za jakiś obiad. Jestem straszliwie głodna :)

Powiem Wam, że niespodziewanie ;) poród by się ślimaczył cały dzień, bo akcja skurczowa była marniutka. Zostałam przekonana do oxy i po 40 min było w sumie po wszystkim. Ale skurcze rozwierające szyjkę po oxy są cięższe do przejścia niż w porodzie zupełnie naturalnym. Tzn. pewnie szybciej działają, ale są kosmiczne ;) Parte to pikuś. Rodziłam w sumie na leżąco- półsiedząco- podniosłam sobie łóżko wyżej, nie oponowali w ogóle. Więc jakoś wysilać się z parciem nie musiałam. Nie nacięli, lekko pękam, i w sumie nawet nie kwalifikowało się to do szycia, ale założyli jakiś supełek(nie wiem po co. Co prawda prawie tego nie czuję, nie boli, ale daje czasami o sobie znać.
Forma po porodzie- super! jedynie piersi doskwierają. Przepełnienie!!!

Hartujcie brodawki kochane, jeśli chcecie karmić piersią. Dziewczyna z mojej sali zniechęciła się zupełnie do karmienia (popękały jej w sumie od razu brodawki, co też było w sumie jej cechą osobniczą, chyba miała delikatną skórę. Drugiej mojej wspóllokatorce nic nie popękało i bez hartowania).
Maltan (maść stosowana też na czas karmienia) służy też do hartowania o jakim pisała Karo. Także zakup na teraz i potem :) Ja kupiłam bepanthen (do piersi używałam 2 dni- od razu się smarowałam, lekko bolesne miałam, ale teraz już nie ma potrzeby smarować i się karmimy z powodzeniem), a bepanthen używam do pupki małej.
Ale jakby jednak was cokolwiek bolało (albo lejpiej jeszcze przed pierwszym karmieniem!), to gońcie położne!! niech patrzą JAK dostawiacie dziecko, czy prawidłowo. Naprawdę to jest klucz do niebolesnego karmienia tak naprawdę- dziecko musi głęboko łapać otoczkę!!! obejmować ją ustkami wywiniętymi jak rybka.

A ja zmagam się z nawałem. Też bolało. Miałam nawet drgawki.

Po szpitalu wracam do życia. Nawet mała pozwoliłam mi pospać. Od 24:30 spała pięknie. Ok 3-4 się obudziła, zjadła i spała do 7 :ico_brawa_01: Oby tak dalej, choć zwykle je dość nieregularnie- łapie cycka i przysypia ;) a potem za 10 min na nowo "szuka" piersi dziobkiem :-D Uroki początków. Ale wierzę, że szybko się młoda nauczy jeść więcej, brzuszek jej się powiększy :)
No i niech rośnie. Takie maleństwo to jednak ciągły strach, czy wszystko OK. :ico_oczko:

Pogoda do bani. Poszłabym na spacer :ico_olaboga:

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

15 cze 2010, 12:57

katinka, cuuuudny Twój Mikółajek!!! :ico_brawa_01: Taki mały, a już tak wyraźne ma rysy twarzy! :-)

Martalka, no wkońcu, Kochana są relacje od Ciebie! Gratuluję jeszcze raz Maluśkiej i czekamy oczywiscie na zdjęcia!!!! :ico_brawa_01: Fajnie, że szybki miałaś poród - też bym sobie takiego życzyła, ale Tobie, przy trzecim dziecku już sie po prostu taki należał! :-) Mam nadzieję, że będziesz mogła teraz troche w domku odpocząć :-)
No coraz bardziej sie zastanawiam nad tym hartowaniem brodawek :ico_noniewiem: chociaż dużo czasu już nie zostało :ico_noniewiem:

Samanta, o koniaku nie słyszałam :-) i o poszczypywaniu brzucha też nie, a o reszcie nasza położna też mówiła. Ja na dniach planuje przysłowiowo "zakazane" mycie okien :ico_oczko: może w sobotę :ico_haha_01:

margolcia, spacerowac staram się dużo :-) , no a Wy z pzrystojnym Igorkiem trzymajcie za nas kciuki, trzymajcie :ico_sorki:

Ja już pozałatwiała to i owo na mieście. Teraz planuje zabrać sie za segregacje notatek. Już mi nie będą potrzebne, ale wyrzucic też szkoda. W każdym razie nie musza być pod ręką - trzeba zwolnić miejsce na bardziej interesujace artykuły dziecięce :-D

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

15 cze 2010, 13:03

Martalka, SUPER!!! Jeszcze raz gratulacje Córuni!!! :-) Cieszę się niezmiernie, że poród poszedł gładko, już jesteś w domku z Malutką i dajecie sobie świetnie radę :-) A jak Damianek zniósł rozłąkę? Mam nadzieję, że chłopcy przyjęli siostrzyczkę z radością :-) Czekamy na foteczki! :-)

katinka, Ciebie również witamy! :-) I ponownie gratulacje! :-) Mikołajek jest super! :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

15 cze 2010, 13:07

katinka, hellloooo :-D
Martalka, witaj :-D oj cze :-D kamy na fotki Milenki- dobrze ze wszystko ok :ico_sorki: ja sie wlasnie zastanawiam dlaczego ja nie mialam takiego nawalu pokarmu :ico_noniewiem: w sumie zapomnialam o tym nawale i jakos tak samo poszlo :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

15 cze 2010, 14:46

Martalka, witam sporrotem.
ja żałuję, że nie hartowałam brodawek mocniej i częściej. może wtedy tak mocno by mi nie popękały :ico_noniewiem: i moglabm karmin malego wiecej. niestety wykryto u mnie tego gronkowca i musalam z przyczym technicznych odmowic tej przyjemnosci i przerzuciz sie na butelke. :ico_noniewiem: dlatego dobre rzeczywiscie jest zrobienie tego wymazu na bakterie :ico_sorki:

katinka, Miki super chłop!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Nicola, :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za 3.tygodnie małego!

Samanta
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 656
Rejestracja: 19 sty 2010, 11:03

15 cze 2010, 14:51

;)
Martalka witaj z powrotem ;) fajnie, że wszystko ok u Was ;) odpoczywaj ile możesz, a spacery już niedługo się zaczną i pogoda dalej będzie prześliczna - zobaczysz ;) :ico_brawa_01:

Katinka wielkie gratki raz jeszcze :ico_brawa_01: witamy kolejną mamusię ;)

Ja właśnie idę gotować zupę truskawkowa ;) wstawiłam pranie z ręcznikami ;) byłam na długim spacerze z psiakiem ;) wiec super kurka domowa jestem i dobrze mi z tym ;)

Pozdrawiam i życzę miłego popołudnia :ico_ciezarowka:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość