Alkasbir
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2115
Rejestracja: 01 cze 2009, 18:46

14 cze 2010, 15:59

witam,
doczytałam... tylko niestety nie mam czasu na odp.
u nas leci - mała mam chyba ten skok rozwojowy, który dzieci przechodza w 8 tygodniu - bo ona ma 11 tydzień a tam jest napisane, ze jak sie urodzi wcześniej lub później to należy te tygodnie dodać lub ująć i ja własnie dodaje 3 niecałe tygodnie i wychodzi ten skok. jest taka wrażliwa i wieczorami troche płacze - ale od piątku gaworzy takie inne dzwięki wydaje niż do tej pory i jak sie do niej mówi to jakby odpowiadała - taka z nią zabawa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
u nas pada :ico_olaboga:
miłego dnia zmykam do Emilki :-D

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

14 cze 2010, 16:24

gozdzik my mamy chrzest teraz prawdopodonie za 2 tygodnie, myslelismy o grecji na wakacje bo chcemy gdzies - nie duze miasto tylko wlasnie na nature, a tam wody pelno, widoczki sliczne, wiec myslelismy wlasnie o grecji. Ale jeszcze na sto procent sie nie zdecyodwalismy, troche sie boimy pojechac bo jak z Julcia pojechalismy do Polski a miala miedzy 4-6 miesiecy to tak ze przezyla podroz i ilosc wrazen mimo ze wiekszosc tylko u rodzinki bylismy ze miala od tego czasu problemy z jedzonkiem - rowniez mleczkiem z butelki i mimo ze dotego czasu byla na jednym z wyzszych centylow to spadala i spadala i spadala a teraz sobie lezy pod :ico_placzek: jeszcze jej nie oglaszaja jako niedowazonej bo jest na granicy ale :ico_noniewiem: nawet nie patrzac na sama wage strasznie nam zal ze tak sie ogranicza co do jedzonka. Za to na 100 procent pojedziemy na mini ferie szwecja lub norwegia spokojnie i przyjaznie rowniez na nature moze z jednym dniem w miescie.

NICOLA_1985

15 cze 2010, 08:09

witam
stawiam :ico_tort: za skonczony 3 tydzien Krystianka :-)
my dzisiaj mamy kontrole u lekarza wiec ja sie po mału musze szykowac puki jeszcze Karolina spi i mam troszke luzu :ico_oczko:
bede pozniej

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

15 cze 2010, 10:31

ale dzis Lilcia przespala :ico_olaboga: wczoraj spala non stop z pol godzinnymi przerwami na jedzonko, ostatni raz obudzilam ja o 22.30 bo sie kladlam akurat i podalam jej mleczko, popila pare minutek i odleciala, i tak sobie spala do 6 rano :ico_szoking: :ico_brawa_01: ale sie wyspalam :-D potem o 7.30 juz wstalismy na dobre, Julcie do przedszkola przygotowalismy i odwiezlismy, jedzonko i znow spi. Ale ona tak juz ma ze spi sobie przed poludniem do kolo 13 a potem do 16-17, za to nocka mnie zaskoczyla :ico_brawa_01: Wczoraj wogole nie wygladala na nadpobudzonona, spokojniutka byla jak myszka mimo ze zazwyczaj miedzy 16-17 zaczyna zawsze pokazywac swoja wrazliwa strone, jak w zegarku nadchodzi godzina 16-17 zalezy kiedy sie obudzi i trzeba byc uwaznym na kazdy jej sygnal, tlumic bozdzce itp. a tu wczoraj zaskok. Zastanawiam sie wlasnie czy to nie kolki przypadkiem, bo tak ma od czasu jak miala 4-5 tygodni, rano do poludnia jest normalna a wieczorem cyrki, za to odkad zaczelam uzywac chusty widze widoczna poprawe jesli chodzi o wieczorne krzyki.
U nas mowia ze kolki maja rozne przyczyny miedzy innymi niedojrzaly system nerwowy, stress ze strony rodzicow, jesli rodzice pala lub sa biernymi palaczami, niepewnosc u rodzicow, nietolerancja mleka, powietrze w brzuszku, za duzo jedzonka, za malo jedzonka, trauma poporodowa, skurcze jelit , nieumiejetne odczytywanie sygnalow dziecka itp. Dotyka to kolo 8-10 procent dzieci. Lilcia wlasnie prezyla sie tak i podnosila nozki do brzuszka zanim zaczelam uzywac chusty, zanim masowalam ja, zanim zanim przestalam pic mleko i zanim wprowadzilam rutyne. Jesli bym zaprzestala ktorekolwiek z rzeczy to zaraz placze przerazliwie i tylko chusta moze ja uspokoic a czasem i to nie dziala. Ale znalazlam to : W społecznościach, w których matki przez cały dzień noszą swoje niemowlęta w chustach, kolka nie jest znana. Takie dzieci nie mają długich napadów płaczu. Jeśli twój malec zaczyna krzyczeć wieczorami, noś go w chuście na brzuchu.

hmmm ciekawe :ico_haha_01: jak nosilam Lilcie tylko na raczkach na tysiac sposobow i w kolderce i bez to nic nie dzialalo tylko chusta.

[ Dodano: 2010-06-15, 13:49 ]
wlasnie rozmawialam z A. siostra ktorej coreczka miala kolke do 6 miesiaca zycia :ico_szoking:opisalam jej sytuacje z Lilcia i ona z jej corcia miala zupelnie tak samo, napisalam do poloznej maila, zobaczymy co mi odpisze, moj lekarz dopiero wraca za dwa tygodnie.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

15 cze 2010, 15:01

witam się.
nasz Tobi dziś też dał rodzicom pospać :ico_sorki: od 23-5! :) fantastyczne uczucie dłużej sobie pospać.
później obudził się przed 8 i mój M. się już nim zajął, a ja pospałam do 10:30 :ico_wstydzioch: Wciąż czuję się jeszcze pomęczona i niedospana. Jak tylko mam okazję, to bym spała i spała. Też tak macie?

Powoli kończymy nauki przedmałżeńskie. Połowa już za nami :ico_brawa_01:
USC wczoraj zaliczyliśmy i wydaliśmy 84zł za tą przyjemność :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: wszędzie zdzierają za jakies zaświadczenia.

Nasz Tobi też jakby gadał z nami. Najlepiej mu idzie od rana. Śmieje się wtedy całą buźką i gada do nas. A łapki swoje je wtedy, kiedy daje nam znać, że jest głodny. I tak fajnie maczce buźką. Od razu wiadomo o co mu chodzi ;-) Ostatnio w takie wielkie upały miał strasznie obsypaną potówkami główkę i buźkę. Aż się przeraziłam, że to może być alergia na topole, które teraz cholernie u nas pylą :ico_olaboga: Ale na szczęście posmarowałam kilka razy grubiej sudocremem i zeszło wszystko :ico_sorki: Teraz znów wygląda jak wcześniej. :-D

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

15 cze 2010, 20:49

Nowe zdjatka Lilci :ico_haha_01:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: 2010-06-15, 21:00 ]
Obrazek
Julcia karmi :ico_brawa_01: :-D :-D :-D
Obrazek
i Lilcia odleciala przy piersi :-D widac na tym zdjeciu ze moja lewa piers jest o wiele wieksza od prawej, to przez to ze moja prawa jest *zla* wiec malo co nia uzywam bo ciagle sprawia klopoty.
Obrazek
Obrazek
Lilcia spi z otwartymi oczami ze swoim smiechnym smokiem :ico_haha_01:
Obrazek
I Julcia ze swoim smokiem :ico_olaboga: :ico_oczko:
Obrazek

lidziasc
Wodzu
Wodzu
Posty: 11315
Rejestracja: 09 mar 2007, 23:02

16 cze 2010, 08:51

hejka

witam z kawusia
ktora chetna to stawiam?????

:ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa:
lidziac ja nie mam problemow z karmieniem :ico_szoking: to chyba z inna babeczka pomylilas :-D
wiem wiem chodzilo mi o to karmienie pod kołdra :-)

A foteczki prześliczne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: obie dziewczynki masz piękne a Lilcia ma extra włoski :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Staraj sie uzywac tej 2giej piersi jak najwiecej bo ja przy Dominisi tez tak mialam ze ona wolała lewą <mówią ze dziecko woli lewą bo jest przy sercu>
i potem mi zostala taka różnica w rozmiarze ktora chyba dopiero po 2 latach od zakonczenia sie uregulowała.

My wczoraj mialysmy zabiegany dzien na maxa.
do połódnia bylam w instytucie pediatrii z Dominika u kardiologa.
mialysmy miec kontrole za 3 lata bo wyklyli u niej szmery i mialysmy powtorzyc badania dla kontroli po 3l i na szczescie wszystko k ale ile sie napatrzylam na chore maluszki :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
straszne
przywiezli tez takiego wczesniaczka w inkubatorze popodlanczanego do tysiaca rurek i sprzetow jechali z asystą chyba 5 osób z tym inkubatorkiem.biedulek a co rodzice musza przezywac... :ico_olaboga:
Zeszlo nam tam kilka ładnych godzin bo ma sie niby na godzine a czlowiek czeka i czeka...
potem szczepienie Martynki.
Biedulka tak płakała ze az mi sie cos robilo w sercu :ico_placzek:

Straszny grubasek sie z niej robi bo przez tydz czasu przybrała 0.5 kg :ico_szoking:

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

16 cze 2010, 09:18

lidziasc,
wiem wiem chodzilo mi o to karmienie pod kołdra
:ico_sorki: ahaaa hihihi :-D :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
Staraj sie uzywac tej 2giej piersi jak najwiecej bo ja przy Dominisi tez tak mialam ze ona wolała lewą <mówią ze dziecko woli lewą bo jest przy sercu>
i potem mi zostala taka różnica w rozmiarze ktora chyba dopiero po 2 latach od zakonczenia sie uregulowała.
o kurcze no moja wlasnie ma widoczna roznice ale kurcze nie wiedzialam ze to tyle czasu zajmuje zeby sie wyrownaly :ico_szoking: :ico_olaboga: napewno nie chce miec dwoch niejadnakowych przez dlugi czas, przy przytulankach bym czula sie potwornie :ico_olaboga: uzywam przy ostatnim karmieniu o 22-23 jako nocne karmienie bo wolno tez i malo z niej leci to nie rozbudza tak malej ale w ciagu dnia ciezej wlasnie, to wlasnie ta piers w ktorej mialam zapalenie i kurcze mimo ze dlugi czas juz minal to wciaz czuje powiekszone gruczoly tuz pod brodawka, nie wiem czy to moze po prostu czesc mnie? i to one glownie sprawiaja mi bol, no i mala malo uzywa ta piers wiec wciaz powstaja ranki na brodawce tej zlej piersi nie wiem czy to przez to ze brodawka nie jest tak zachartowana wlasnie :ico_noniewiem: bo ssie ok, ladnie przystawiona, tyle co czasem lubi odchylic glowe do tylu i ciagnie ze soba brodawke i zaraz ranka powstaje :ico_noniewiem: :ico_olaboga: wiec dlatego tak juz z przyzwyczajenia i wygody czesciej podaje jej lewa, ale kurcze musze to zmienic, myslalam ze to tylko podczas karmienia taka roznica sie utrzymuje :ico_olaboga:


dzis rozmawialam z polozna, zadzwonila do mnie i zamiast w tygodniu 29 to przyjdzie jeszcze wczesniej za tydzien w srode, mowila ze ona mysli ze to kolka, ale tez kolka do konca nie wiadomo co to jest, tak nazywa sie dlugotrwaly wrzask i placz 3/3/3, rozmawialysmy o tym co sie dzieje wokol , uczuciach itp. i poradzila mi zebym porozmawiala o moich uczuciach z Lilcia mimo ze mnie nie rozumie, bo to moze rowniez ja uspokoic troche i mnie i ze jest to pewnie rowniez polaczenie tego ze jest wrazliwa i ze ja mimo ze pokazuje na zewnatrz spokoj i radosc mam w sobie duzo uczuc ktore proboje zatloczyc.

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

16 cze 2010, 09:23

Straszny grubasek sie z niej robi bo przez tydz czasu przybrała 0.5 kg
to bardzo duzo przybrala to ile teraz wazy?

my w sierpniu mamy 3 wesele mamy tylko przerwe na nasza 1 rocznice slubu

MamciaKochana, zgadzam sie ze sliczne masz te coreczki jak malowane

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

16 cze 2010, 13:21

lidziasc, pół kilo na tydzień? :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: ale masz dobre mleczko :ico_brawa_01:
to ile teraz wazy?
własnie, właśnie, ile?

U nas Tobi wczoraj miał totalny dzień lenia. Spał cały czas. Budził się czasem na karmienie i przewijanie i szedł dalej spać. W nocy gorzej, spał od 23-3, potem pobudka o 5 i 7. A potem już tatuś się synkiem zajął a ja znów pospałam :ico_brawa_01: Teraz pomarudził i zasnął zmęczony marudzeniem :ico_haha_01:
Dziś znów idziemy do poradni małżeńskiej na spotkanie :ico_noniewiem:

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość